Fotex KC Veszprém-Debrecen KSE 33-18 (15-9)
Veszprém, 600 néző. V: Brikic, Jusufhodic (osztrákok)

VESZPRÉM: PERGER - Gulyás 1, GÁL 5, Csoknyai, Lusnyikov 1, Buday 1, Iváncsik 2. Cs: Lazarov 6 (2), Eklemovics 1, PÁSZTOR 7, Díaz 1, Kertész 2, Putics 6. Edző: Zdravko Zovko
DEBRECEN: KENYERES - Norris, Kiss I., Dayka 3, Szabó Cs. 2, VERESS 4, Vágó 2. Cs: Vass, Sipos 3 (2), Kiss J., Oláh 1 (1), Süvöltős 1, Rédei 2. Edző: Váczi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1-2. 11. p.: 5-3. 14. p.: 5-5. 17. p.: 6-7. 27. p.: 13-8. 37. p.: 20-10. 43. p.: 25-12. 49. p.: 27-14
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

A már tavaszról előrehozott bajnoki mérkőzés első negyedórájába alaposan belealudt a bajnokcsapat, s ezt a debreceniek kihasználták. A félidő hajrájában Pásztor révén robbantott a Fotex, s onnantól kezdve nem volt megállás. A veszprémiek a szombatra kisorsolt, Hargita elleni találkozójukat pénteken este 19 órakor rendezik.

Tatabánya-Carbonex-Csömöri KSK 38-24 (18-12)
Tatabánya, 500 néző. V: Jancsó, Marczinka
TATABÁNYA: SZATHMÁRI - Serfel 4, Szögi 4, Kuzma 3, Rosta 1, KATZIRZ 5, TÖRÔ 8. Cs: Pulay (kapus), Kiss I. 1, SZOTYORI 4, HAAG 3, Babicz 3 (1), Kanyó Á. 2. Edző: Füzesi Ferenc
CSÖMÖR: Zsemberi - Elek 6 (2), Tímár, Jakab 1, Kende 1, Hímer 3, VARGA P. 8. Cs: Novák (kapus), Tomori 1, Szörnyi 1, Gigler 3. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3-3. 9. p.: 6-3. 15. p.: 10-7. 23. p.: 13-11. 37. p.: 23-12. 48. p.: 31-15. 52. p.: 34-20
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2

A Carbonex játékosai biztos győzelemmel köszörülték ki a csorbát, amit a Szigetváron elszenvedett vereség jelentett. Az első félidőben még szoros volt a mérkőzés, ám a volt tatabányai Hímer Zoltán és csapata a második játékrészben már csak aszszisztált.

Nyíregyházi AB-Vill KC-Győri Tento-ETO KC 32-31 (17-14)
Nyíregyháza, 200 néző. V: Herczeg, Südi
NYÍREGYHÁZA: PRAMUK - TOMBOR 9 (1), Tarnavölgyi 4, JANO 4, MEDVE 2, FEKETE L. 8, Farkas 1. Cs: LENCSÉS (kapus), Visic, Varga Zs. 1, Rakovec 3. Edző: Zlatko Saracevic
GYÔR: Gerháth - Szalafai 3, STRUHÁR 9, Herbert 2, Kányai, Remete, Konkoly 6. Cs: Tatai (kapus), Józsa D. 5 (2), NYIKES 5, Németh, Fodor 1. Edző: Tóth László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1-3. 13. p.: 6-5. 23. p.: 12-9. 34. p.: 19-17. 38. p.: 20-20. 44. p.: 24-24. 49. p.: 27-27. 54. p.: 30-27. 58. p.: 31-29
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2

Ôrült rohanás jellemezte az első félidőt, amelynek legszebb jelenete az volt, amikor Tarnavölgyi saját kilenceséről talált az ellenfél hálójába. A rendre előrébb tartó nyíregyháziak közül a második játékrész elején a jól védő Pramuk deréksérülés, Tarnavölgyi pedig harmadik kiállítás miatt vált ki a játékból. Felzárkózott a Győr, de a hajrában Tombor fineszes találataival megszerezte a bravúrgyőzelmet az utóbbi időben magára találó Saracevic-csapat.

PLER-Airport-Honvéd-Hargita KC 38-33 (18-18)
Lőrinci-sportcsarnok, 400 néző. V: Baranyi, Szloska
PLER: Melus - HARSÁNYI 4, Bakos D. 3, Frey T. 7, Józsa 4, FREY J. 12 (4), Bakos Gy. 2. Cs: Subicz (kapus), Börcsök, Rév 3, Forgács 3, Pál. Edző: Nagy Károly
HONVÉD: Krizsán - WIESZT 5, SAVON 12, Sodró 1, Kovács G. 1, Lovrek 1, LEHEL 8 (5). Cs: Ladányi (kapus), Csenki, Dobrovits, Kerkápoly 1, Váradi, Béres 3, Szabó P. 1. Edző: Hemela Zsolt
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5

Jól jellemezte az első félidőt, hogy összesen egy kétperces büntetés született harminc perc alatt. A hazaiak elfogadták a vendégek halogató, kényelmes, altató játékát, ritkán avatkoztak bele, így alacsony színvonalú, ám kiegyenlített volt az első játékrész. A második félidőben a Tromos kicsit javított a védekezésén, támadásban is nőtt az eredményessége, így meggyőző vezetést szerzett az utolsó negyedórára.