Negyeddöntős: Krim, Ikast

H. L., S. J.H. L., S. J.
2005.01.31. 22:41
A negyedik női BL-fordulóban több kérdés eldőlt a csoportokban. Kiderült, hogy a Szkopjében nyolcgólos vereséget szenvedő, címvédő Slagelse versenyben maradt a csoportelsőségért, ráadásul a következő két fordulóban otthon játszik a macedónok és a Togliatti ellen. Már negyeddöntős a Dunaferr NK csoportjában az Ikast, valamint a kétszeres BL-győztes, tavaly BL-döntős Krim Mercator Ljubljana.
Az NSO ajánlja:

Eredmények a nemzetközi kupákból:

BAJNOKOK LIGÁJA

KEK

A szlovén bajnok okkal lehet büszke magyar kapusára, Farkas Andreára, aki a norvég Tertnes Bergen ellen a mezőny legjobbja volt. A csatát 1400 néző látta, s a Dobrovits, Tájok bírókettős vezette. A Bergen az elején meglépett 8-5-re, s a háromgólos előnyét sokáig tartotta. A hajrá azonban már 22-22-nél kezdődött, és az utolsó öt perc a győztes Ljubljanáé volt. A csereként beálló Farkas Andrea remekelt - a norvégok már nem tudtak több gólt szerezni. A magyar hálóőr egymás után három támadás végén hárított, így a Ljubljana nyert.

A ljubljanai Farkas Andrea csillog a BL-csatákban (Fotó: Meggyesi Bálint)
A szlovén lapok kiemelik, hogy Farkas Andrea - aki az újvárosi Kulcsár Anita temetéséről érkezett a BL-meccsre - kulcsfigura volt a két fontos pont megszerzésében. A Krim százszázalékos teljesítménnyel áll a D-csoport élén, s mivel a második helyen tanyázó spanyol Elda ellen a szlovén fővárosban játszik az utolsó fordulóban, már csak egy lépésre áll az első hely megszerzésétől.
A hét végén pihennek a BL-csapatok, kivéve a Dunaferrt és a Podgoricát (a montenegrói fővárosban vasárnap a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzést rendezik meg).

Női BL, csoportmérkőzések, negyedik forduló
A-csoport: Ikast (dán)-Podgorica (szerb-montenegrói) 32-25 (18-15), AS Valencia (spanyol)-Dunaferr 26-33 (13-17).
Az állás:1. Ikast 8, 2. Dunaferr 4 (3 mérk.), 3. Valencia 2, 4. Podgorica 0 (3). A Podgorica-Dunaferr mérkőzést február 6-án játsszák.
B-csoport: Hypo (osztrák)-Nordstrand (norvég) 37-25 (19-9), Dinamo Volgográd (orosz)-Viborg (dán) 29-27 (13-8).
Az állás: 1. Hypo 8, 2. Viborg 4 (+21), 3. Volgográd 4 (-7), 4. Nordstrand 0
C-csoport: Lada Togliatti (orosz)-Kometal Szkopje (macedon) 24-23 (13-11), Motor Zaporizzsja (ukrán)-Slagelse (dán) 19-30 (6-12).
Az állás: 1. Szkopje 6 (+11), 2. Slagelse 6 (+9), 3. Lada 4, 4. Zaporizzsja 0
D-csoport: Nis (szerb-montenegrói)-Elda (spanyol) 27-27 (15-11), Bergen (norvég)-Krim Ljubljana (szlovén) 22-24 (14-12).
Az állás: 1. Ljubljana 8, 2. Elda 5, 3. Bergen 2, 4. Nis 1