Drámai hajrá, első lett az Ikast

SIMON JÓZSEF, SZIRMAI GYÖRGYSIMON JÓZSEF, SZIRMAI GYÖRGY
2005.02.13. 00:21
Vérbeli kupahangulat fogadta szombaton a Dunaferr-csarnokban a női BL-csoportrangadón az elsőségre törő Újvárost és az Ikastot. Mind a dánok svéd edzője, Magnus Johansson, mind Kiss Szilárd arról beszélt a csata előtt, hogy pokoli küzdelemre számít, hiszen a csoportelső együttes a negyeddöntő visszavágóját otthon játszhatja.
A dunaújvárosiak csapatkapitánya, Bohus Bea (labdával) remekül játszott, ám a második félidô elején súlyos bokasérülést szenvedett (Fotó: Danis Barna)

A dán és norvég válogatottakkal, valamint szerb kitűnőségekkel telezsúfolt Ikast a legjobb összeállításában kezdett, míg a Dunaferrből hiányoztak a sérült válogatott szélsők. Igaz, Lovászt a szintén óriási rutinú Pálffy helyettesítette. A dánok hazai pályán 28-27-re győztek, vagyis a Dunaferrnek minimum 27-26-ra kellett volna győznie, hogy csoportelső legyen.

A világ egyik legjobb beállósa, Brödsgaard igyekezett helyet csinálni a szerb átlövőknek, mégis egy másik dán klasszis, Daugaard lőtte a csata első gólját. A norvég Hammerseng irányításával csak egy-egy góllal vezetgetett a vendégcsapat, mert Touray ziccereket hagyott ki. Pálinger továbbra is a világ talán legjobb kapusához méltóan védett és a Nagy Ivettet helyettesítő Vincze góljával fordított a nagyon lelkesen, olykor fergetegesen, de sok hibával támadó Dunaferr.

Milanovics gyengécske lövéseit könnyedén hárította Pálinger, a jobb oldalon pedig nem is került helyzetbe Batinics, ezért többször cserélt Johansson mester, akinek főleg Bohus, Ferling, Pigniczki és Kindl semlegesítése okozott fejtörést. Radulovics főleg abban jeleskedett, hogy igyekezett helyzetbe hozni társait. A legendás Kristine Andersen és Touray csak vergődött a fegyelmezett és szigorú újvárosi védők szorításában. Igaz, a védekezését az Ikast is alaposan megszervezte, ezért Vojcsics kapusig csak a nagyon jól megszűrt lövések jutottak el.

Az NSO ajánlja:

Eredmények a nemzetközi kupákból:

BAJNOKOK LIGÁJA
Adatbank: Dunaferr SE, Adatbank: Győri Graboplast ETO KC
A fordulatos első félidőben különösen Radulovicsra vigyáztak a vendégek, akik Daugaard találatával a 21. percben már két góllal vezettek (7-9). Hammerseng és Kristine Andersen gólja Pálinger fantasztikus védése után született (8-12), miközben támadásban a Dunaferr betlizett.

Mivel az Ikast is sok hibát követett el támadásban, a fokozatosan belelendülő, nagyon igyekvő hazai együttes nem került túl nagy hátrányba a szünetig. A pihenő után Vincze és Pigniczki góljával faragott hátrányából a Dunaferr, majd Ferling hétméteresből egyenlített (14-14).

Újvárosi gondözön
Az újvárosiak mestere, Kiss Szilárd aggódása érthetô volt a BL-csata elôtt. Játékosai közül többen sérüléssel, megfázásos betegséggel küszködtek, és így várták a csoportrangadót.
Nagy Ivett podgoricai térdsérülése miatt sántikálva érkezett a csarnokba. „Csak kisebb mûtétre szorultam – mondta a válogatott balszélsô –, és két-három héten belül visszatérhetek a pályára.”
Még szombat délelôtt is lázas volt Radulovics Bojana, akit vírus támadott meg, de ennek ellenére vállalta a játékot. Lovász Zsuzsa fájós térdét nagyobb mûtéttel hozták rendbe, és a válogatott jobbszélsô csak a nyár elején várható vissza együttesébe.
Akkor játszott eredményesebben a hazai együttes, amikor Pálinger mesés védései után sikerültek a leindításai (16-15). Bohus a 36. percben bokasérülést szenvedett, ölben kellett levinni (Dr. Frank József csapatorvos megállapította, a válogatott beállós bokaszalag-szakadást szenvedett, amit azonban nem kell megműteni, ezért mintegy két héten belül újra edzhet.). Bohus helyére a jelentősebb nemzetközi tapasztalatok nélküli Balogh állt be (16-20). Kiss Szilárd átszervezte csapatát és Németh Helga lélektanilag fontos góljaival tartotta magát a hazai együttes. Fantasztikusan küzdöttek Radulovicsék (18-20), ám a dán lerohanások után 20-25-nél kezdődött a hajrá.
Méghozzá micsoda hajrá!

Emberhátrányban is remekelt és felzárkózott az önkívületben kézilabdázó Újváros, amely pokoli agresszíven védekezett, majd Pálffy góljával utolérte ellenfelét (25-25). Húsz másodperccel a vége előtt az Ikast elhibázta támadását, az ellenakció közben három másodperccel a vége előtt pedig Kiss Szilárd időt kért. Lejött Pálinger és plusz egy mezőnyjátékos lehetett a pályán a szabaddobásnál. Ebből nem lett gól, majd időntúlit is dobhatott Radulovics. Ez sem sikerült, és az Ikast csoportelsőséget szerzett a döntetlennel. Közönsége mégis - méltán - hangosan ünnepelte a kitűnően hajrázó Dunaferrt. ---- S ---- &