Az élről folytatják a győriek

HAVASRÉTI BÉLA, SIMON JÓZSEFHAVASRÉTI BÉLA, SIMON JÓZSEF
2005.04.21. 02:12
A női bajnoki alapszakasz utolsó mérkőzésén a Győrnek az első, a Cornexinek a harmadik hely megszerzése volt a tét. A hazaiak elsöprő diadala után a rájátszást a Győr négy, a Dunaferr három, az FTC kettő, a Cornexi egy bónuszponttal kezdi.
A meglehetôsen szorosan ôrzött Vérten Orsolya és a többi gyôri ezúttal esélyt sem adott a meglehetôsen gyengén teljesítô Cornexinek (Fotó: Danis Barna)

A győri rangadó egyben az EHF-kupa-döntő főpróbája is volt, hiszen ebben a sorozatban a fehérvári és a győri együttes bejutott a májusi fináléba. Az összecsapás előtt a győriek már ünnepeltek, mert ifjúsági női együttesük a Fehérvár legyőzésével megvédte korosztályos bajnoki címét.
Róth Kálmán edző arra panaszkodott, hogy a szerb válogatott Djokics, aki még a lipcsei EHF-kupa-elődöntőben vállsérülést szenvedett, továbbra sem vethető be. Mellette a beteg Bódi is hiányzott a Graboplastból. Szabó Edina, a vendégek szakvezetője sportszerű küzdelmet várt, amely jó hírverése lehet a sportágnak. Elmondta, hogy játékosai többsége kisebb-nagyobb sérüléssel vállalta a mérkőzést. A hazaiak válogatott játékmesterét, Görbiczet árnyékként követte, és ezzel gyakorlatilag a mérkőzés elején kikapcsolta a játékból Balogh. Erre a taktikai húzásra azzal válaszolt a Győr, hogy Gogirlát és Bradeanut hozta gólhelyzetbe. A két román lány az ETO első tíz góljából kilencet lőtt, miközben Sirina kapus halmozta a bravúrokat (10-3). Közben a Cornexi kapust cserélt, valamint támadásban Tápai helyett Vámos kapott lehetőséget.

Összeütközött Kovacicová és Fekete kapus a félidő derekán, és az ápolásuk miatt néhány percig állt a játék. A Cornexi 12 perces gólcsendjét Balogh törte meg, és közben Gogirla is külön őrt kapott, rá Tápai vigyázott. Sirinát pihentette Róth edző, Balogh pedig rendre túljárt Herr és a győri védelem eszén. Mörtel lövéseit blokkolták a vendégek, Mehlmann pedig csak fokozatosan lendült bele. Gogirla büntetőt hibázott, a másik oldalon viszont Tóth parádés gólt lőtt (11-9). Mehlmann és Temes remeklésével a szünetig újra lábra kapott a Győr, a Cornexiben pedig kézsérülést szenvedett Uljanics.

A Dunaújvárosba szerződő Borbás góljával tartotta előnyét a Győr, majd Juhász találatával már 19-11 lett az állás. Visszatért a küzdelembe a többnyire pihentetett Tápai és pályára lépett a betegségéből felépülő Lőw. A hazaiaknál a kulcsjátékosok közül pihent Gogirla, Sirina és Vérten, ám a pályán levők is kitettek magukért. Főleg Mörtel és Mehlmann találataival gyakorlatilag behozhatatlan előnyt szerzett az ETO a félidő közepére. Sérült kézzel is visszaállt Uljanics 28-16-nál, de a Győr - amelyben újra a pályán volt Sirina és Gogirla - már csak edzést tartott. A fáradtnak és lélektelennek tűnő Cornexi ennél sokkal jobb teljesítményre is képes.
A két csapat a rájátszás első fordulójában vasárnap, Fehérvárott újra összecsap. ---- Róth Kálmán:
Fáradt csapatunkat sikerült motiválnunk. A Cornexi is elcsigázottnak látszott, viszont a mi cseresorunk sokkal jobban játszott. Főleg ennek köszönhettük az elsöprő sikert.

Szabó Edina:
A Győr lendületbe jött saját csarnokában, szinte ellenállhatatlan volt. Nekünk a védekezésünkkel volt a legtöbb gondunk. Elképesztően sok helyzetet hibáztunk. A mai Cornexinél ennyivel volt jobb a Győr. Együttesem viszont még csak most tanulja az élvonalat. ---- Mörtel Renáta: - A vasárnapi fárasztó kupamérkőzés sokat kivett belőlünk, de ennek ellenére nagyon készültünk, mert minden körülmények között meg akartuk nyerni az alapszakaszt. Ez sikerült, és úgy érzem, a győzelmünk nem forgott veszélyben.

Juhász Gabriella: - Kissé fáradtak voltunk, de megfelelő cserék után mindig akadt valaki, illetve valakik, akik szárnyra keltették együttesünket.

Borbás Rita: - Ezen a találkozón ismét bizonyítottuk, hogy egységes, jó csapatunk van. Úgy léptünk pályára, hogy fáradtság ide, fáradtság oda, nekünk győznünk kell, és ugye, ha valaki valamit nagyon akar, akkor az általában sikerül is.

Kenyeres Fanni: - Igyekezni fogunk a mai mérkőzésből levonni a tanulságokat. És ha ez sikerül, akkor a következő mérkőzésen ennél jobb teljesítményt fogunk nyújtani.

Sugár Tímea: - Nagyon jól játszott a Győr, de ehhez az is kellett, hogy mi hagytuk őket ilyen teljesítményt nyújtani.

Szavazás

Ki nyeri meg a női kézilabda-bajnokságot?

---- Az összecsapást megtekintette Nagy Krisztina, a dán Gudme átlövője, aki ősztől újra egykori csapatát, a Győrt erősíti.

"Csak néhány napra érkeztem - mondta a válogatott játékos. - Dániában a rájátszásban már csak az első négy együttes folytatja, a Gudme viszont az ötödik helyen zárt. Vagyis nekem már nem lesz tétmérkőzésem Dániában, viszont a klub - ottani szokás szerint - rövidesen megkezdi a felkészülést, alapozást a következő évadra. A Győr-Cornexi találkozón a vendégeknek fikarcnyi esélyük sem volt, simán nyertek Mörtelék."