Amikor Prágában április végén kisorsolták a húsz együttest felvonultató 15. női junior-vb (Csehország, augusztus 1-14.) csoportbeosztását, a magyarok edzője, Mátéfi Eszter, valamint segítője, Szarka Éva nem haragudott Fortunára. Az istenasszony ugyanis kegyes volt a mieinkhez, akik mától a brnói D-csoportban - sorrendben - Japán, Tunézia, Csehország és Szerbia-Montenegró legjobbjai ellen játszanak. Ez azt jelenti, hogy jó esélyük van a háromba kerülésre, vagyis a továbbjutásra. A középdöntőben AB- és CD-ágon folytatódnak a küzdelmek.
Az EHF-kupa-gyôztes Tápai Szabina a keret egyik legjobbja (Fotó: Danis Barna)
Az EHF-kupa-gyôztes Tápai Szabina a keret egyik legjobbja (Fotó: Danis Barna)
A mieink edzője, Mátéfi Eszter szerint a selejtezőben nagyon megszenvedett csapata a világbajnoki részvételért, ezért Brnóban élni szeretne a lehetőséggel.
"A felkészülésünk rövid, de hatékony volt - mondta. - Igyekeztünk a maximumot kihozni a csapatból, és Japán, valamint Tunézia ellen folytatjuk a formába hozást. A csoportunkban a csehekkel biztosan nagyon nehéz meccset kell játszanunk, de a szerbek a legveszélyesebbek. Csapatunk tagjai közül sokan már az NB I-ben és az európai kupákban is bizonyítottak. Mindent megteszünk a legjobb négy közé jutásért, és kiemelkedő eredmény lenne, ha éremmel térhetnénk haza. Az águnkon szereplőket sem tartom legyőzhetetlennek. A C-csoportban az ukránok nagyon erős kerettel jönnek Csehországba, és a lengyelek is előrébb léptek az utóbbi években. A csoport harmadik helyéért Dél-Korea és Svédország küzdhet."
Hajdu János, az MKSZ szakmai igazgatója: "A mieinknek nemcsak a csoportjukban, hanem az águkon is meg kell állniuk a helyüket, hiszen az A- és B-csoportban gyilkos csaták zajlanak majd, míg a másik ágról valamivel egyszerűbbnek tűnik az elődöntőbe jutás. A csoportjukból az első vagy a második helyen juthatnak tovább. A vébé nagy esélyesei közé sorolom az oroszokat, a norvégokat és a dánokat. A mieinket az öt közé várom."
A magyar keret tagjai közül Bódi Bernadett, Juhász Gabriella és Kamper Olívia két éve Macedóniában már szerepelt junior-vb-n.
Tippel a kapitány Németh András szövetségi kapitány: "Sem a csoportunkra, sem az águnkra nem lehet panaszunk, a végén akár a négybe is juthatunk. Több tehetség kap újabb bizonyítási lehetőséget, és remélem, sokan élnek vele. Kár, hogy akkor rendezik meg a tornát, amikor a klubcsapatok már javában edzenek az új évadra, és a fiatalok hiányoznak ebből a munkából. A tíz nap múlva kezdődő Pannon GSM-kupán a felnőttek között is szívesen kipróbáltam volna egy-két tehetséget."
Női junior-vb A-csoport (Zlín): Norvégia, Dánia, Litvánia, Franciaország, Brazília. B-csoport (Zlín): Oroszország, Horvátország, Spanyolország, Angola, Kína. C-csoport (Brno): Ukrajna, Lengyelország, Dél-Korea, Argentína, Svédország. D-csoport (Brno): Magyarország, Csehország, Japán, Tunézia, Szerbia-Montenegró. A magyarok csoportmérkőzései: Japán (augusztus 1., 13.30 óra), Tunézia (aug. 2., 13.30), Csehország (aug. 4., 15.30), Szerbia-Montenegró (aug. 6., 13.30) Minden csoportból három csapat jut a középdöntőbe (az A- és B-, illetve a C- és D-csoportok vannak azonos ágon). A középdöntő két hatos csoportjának első és második helyezettjei vívják az elődöntőt. Középdöntő: augusztus 8., 9. és 10. Helyosztók, elődöntő, döntő: augusztus 12., 13. és 14. ---- V ---- A