Azt semmiképpen sem állíthatjuk, hogy unalmas időket élnek mostanság a magyar junior-válogatott tagjai. Kilenc nap alatt a hatodik meccsüket játszották kedden, méghozzá az ötödik helyszínen, ezúttal Tiszavasváriban, úgyhogy túlzottan egyik csarnokot sem "lakhatták be". Persze a fiúk nem bánkódnak a sok vándorlás miatt, hiszen minden városban hatalmas szeretet veszi körül őket.
A Dunaferr játékosa, Zubai Szabolcs hat gólja ellenére sem tudott vezére lenni a magyar válogatottnak – talán majd a szerbek ellen…
A Dunaferr játékosa, Zubai Szabolcs hat gólja ellenére sem tudott vezére lenni a magyar válogatottnak – talán majd a szerbek ellen…
A mieink tiszavasvári premierje Szlovénia ellen szoros összefüggésbe hozható a végkifejlettel, hiszen Tóth László tanítványainak egy pont is elég lett volna az elődöntőbe jutáshoz. Nos, az aprócska pont 5-5-nél még meg volt, azaz mondhatjuk, hogy jól kezdett a magyar válogatott. Persze ilyen állásnál általában nem szokás pezsgőt bontani, de a folytatást látva igencsak örülhettünk ennek az eredménynek…
Ami ezután következett, az ugyanis maga volt a rémálom. Egy több mint hétperces időszak telt el ugyanis hazai gól nélkül, ez pedig már előrevetítette, hogy ezen az estén nem sok sikerélményünk lesz. A szlovénok szinte minden támadásból betaláltak, különösen Gajic volt elemében, s az első félidő hajrájára érve elúszni látszott a hajó (9-16). A magyar válogatott mindent megpróbált, Tóth László még a kapus nélküli játékkal is kísérletezett, ám így is egyre nőtt a különbség. Az ellenfél huszonkettedik találata után például a vészkapus, Császár Gábor szedhette ki a hálóból a labdát, s ezzel már tízgólos volt a hátrány, s a szünetig még nőtt is a különbség (12-23).
Az már harminc perc után egyértelművé vált, válogatottunk ezen az estén nem szerezhet két pontot. A különbség csökkentése azonban nagyon fontos lett volna, hiszen az utolsó fordulóban Szerbia-Montenegró ellen még lesz mód a javításra. Éppen ezért mozgatott meg a csapat hatalmas erőket, Mikler egyre jobban védett, Putics szórta a gólokat, de úgy tűnt, hiába minden, hiszen amikor egy kicsit csökkent a különbség, jött egy magyar rövidzárlat, s újra tíz góllal vezetett Szlovénia. A hajrában valamelyest sikerült kozmetikázni az eredményen, Császár utolsó másodpercben elért góljával 33-40 lett a vége. Így pedig nem maradt más, mint bízni a csütörtöki feltámadásban, hiszen az elődöntőbe jutáshoz legalább négy góllal kell legyőzni Nyíregyházán az eddig hibátlan szerb gárdát.
Mestermérleg
Az első félidőben esélyünk sem volt arra, hogy meg tudjuk szorítani a szlovéneket, akik védekezésben és támadásban is magasan felülmúltak bennünket. Szünet után már sokat futottunk, de igazán közel nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz. Tóth László, a magyar válogatott edzője
A hazai pályán játszó magyarok ellen nehéz mérkőzésre számítottunk, ennek kimenetele akár az érmes helyezésekbe is beleszólhat. Ezen a mérkőzésen nyújtottuk a legjobb teljesítményt a világbajnokságon, várom a folytatást. Radivoje Stanic, az szlovák válogatott edzője ---- A veszprémiek átlövője volt talán az egyetlen magyar játékos, aki kezdettől fogva fel tudta venni a versenyt a szlovénokkal, de ez kedden kevés volt.
- Harmadszor kell itt kezdenünk: mi történt a csapattal az első félidőben? - Nem tudom rá a választ. Megbeszéltük, hogy az elejére nagyon oda kell figyelnünk, nehogy úgy járjunk, mint Tunézia és Argentína ellen. Ennek ellenére a szlovénok elhúztak, s a különbség csak nőtt, mivel védekezésben csődöt mondtunk. Talán az volt a gond, hogy a kulcsembereknek nem ment a játék ezen a mérkőzésen.
- Mekkora vigaszt jelent ilyenkor, hogy tizenegy góllal a mezőny legeredményesebbjének bizonyult? - Semekkorát, ez tipikusan a savanyú a szőlő esete. A legfontosabb az lett volna, hogy nyerjünk, mindegy hogy ki lövi a gólokat.
- A szerdai szünnapon számolgatnak, pihennek, vagy edzenek? - Egy biztos, számolgatni nem fogunk, úgy készülünk, hogy a szerbeket mindenképpen meg kell vernünk, hiszen a négy közé csak így tudunk bejutni. Márpedig nekünk célunk, hogy ott legyünk az érmek elosztásakor. Az, hogy pihenünk vagy edzünk, a szakvezetésen múlik. ---- A mozgékonyság volt a döntő
Hétfőn Argentína ellen remek játékot produkált a csapat, ám ezúttal egy teljesen más stílusban kézilabdázó ellenféllel találták magukat szemben a fiúk. A szlovén csapat nagyon kemény védekezést vállalt fel az egész világbajnokságon, az sem hozza zavarba őket, ha hátrányban kell játszaniuk.
Az első félidőben a mieink egy nagyon szervezett együttessel találták magukat szemben, sem védekezésben, sem támadásban nem találták a ritmust, ráadásul a szerencse is elpártolt tőlük. Az egy-egy elleni párharcokat rendre a mozgékonyabb szlovén játékosok nyerték meg, s mivel hamar komoly előnyt szerzett az ellenfél, a mieink csak futottak az eredmény után. Szerencsére még van javítási lehetőség. ---- A másik ágon a I. csoportban is egyre inkább körvonalazódik, hogy kik is csatázhatnak majd az éremért. Az AB-ágról mindenki a dánokat és a németeket várta az elődöntőbe, de kedden alaposan borult a papírforma.
Egyiptom ugyanis legyőzte Németországot, s ezzel fél lábbal már a legjobb négy között érezheti magát. Örülhet tehát a Nemzetközi Kézilabda-szövetség elnöke, Hasszan Musztafa, hiszen honfitársai remekül teljesítenek.
NÔI IFJÚSÁGI EB, AUSZTRIA DÁNIA-MAGYARORSZÁG 35-30 (16-16) Bécs, 150 néző. V: Jaskins Zabko
DÁNIA. ld: Thorsgaard 7 MAGYARORSZÁG: Trimmel - Földes, Kovács B., Tilinger 5, Reiner 4, Bagócsi 9 (1), Gerstmár 1. Cs: Varga (kapus), Németh, Kolos, Petrovszki 1, KOVÁCS A. 10 (1), Gábor, Kazai Edzők: Varga József, Feketéné Kovács Éva Az eredmény alakulása: 12. p.: 4-4. 21. p.: 9-10. 25. p.: 14-13. 45. p.: 23-25. 53. p.: 28-25 Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2 Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Románia-Szlovákia 29-17 (17-8). Az állás: 1. Románia 4 (61-42), 2. Dánia 4 (62-51), 3. Magyarország 0 (55-67), 4. Szlovákia 0 (38-56)
Varga József: - Hiába voltunk nagyon sokszor eredményesek a belső pozíciókból, nagyon hiányoztak a szélről lőtt gólok.