Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Görbicz Anita (balra) a tavalyi világbajnokságon is bizonyított Románia ellen, most ismét Steluta Lucáék lesznek az ellenfelek
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Görbicz Anita (balra) a tavalyi világbajnokságon is bizonyított Románia ellen, most ismét Steluta Lucáék lesznek az ellenfelek
A döntésről Peter Mühlematter, a nemzetközi szövetség titkára tájékoztatta Sinka Lászlót, a magyar szövetség főtitkárát.
Az olimpiai kvalifikációs csoportokat azután kellett átalakítani, hogy a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) csütörtökön úgy határozott, hogy a kazah csapat részt vehet az olimpián.
Kazahsztán 2007 augusztusában harcolta ki a részvételt, amikor hazai selejtezőn megelőzte Dél-Koreát és Japánt. Az IHF - az Ázsiai Kézilabda-szövetségnek (AHF) ellentmondva - januárra azonban új selejtezőt írt ki, ahol Dél-Korea harcolta ki a részvételt Japán ellenében. Az AHF bojkottja miatt több válogatott nem is vett részt az eseményen.
Ráadásul, a Sheikh Ahmed Al Fahad Al Sabah kuvaiti sportvezető irányította AHF a svájci székhelyű Sportdöntőbírósághoz fordult, ahol csütörtökön a javukra ítéltek, így Kazahsztán vehet részt a pekingi olimpián.
A döntés következményeként módosítani kellett az olmpiai kvalifikációs menetrendet is, így
Magyarország Nimes helyett Bukarestbe utazik jövő héten, és a Franciaország-Japán-Kongó trió helyett a házigazda Romániával, Lengyelországgal és Japánnal küzd a továbbjutó két hely valamelyikéért.
Sinka László így kommentálta a hírt az MTI-nek: "Bár írásos értesítést nem kaptam, már szervezzük a bukaresti utat. Durva az IHF intézkedése, hogy egy héttel a három selejtezős torna előtt borít minden előzetes programot, ám értesülésem szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság kötelezte erre."
A cél azonban változatlan, és ezt kell szem előtt tartani, derült ki Hajdu János szövetségi kapitány nyilatkozatából: "Miért lennék bosszús? Az élet megy tovább. A célok nem változtak: ki kell jutni az olimpiára! Persze, a Kongó és Franciaország elleni feltérképezés elveszett, és most időt kell szánni a veszélyes román és lengyel csapat kielemzésére."
A válogatott egyébként már javában készül a tornára, a lányok pénteken délben edzőmeccset játszottak a Németh András vezette, BL-elődöntős Hypo NÖ-vel, és veszítettek 37-26-ra.
"Az eredményt nem számoltuk,
Pálinger nem is védett,
Tóth Tímea 30,
Görbicz pedig 35 percet játszott. Az volt a lényeg, hogy gyakoroljuk a támadási és védekezési formációkat" - mondta a tesztről Hajdu az MTI-nek.
NŐI KÉZILABDA, OLIMPIAI SELEJTEZŐCSOPORTOK
I. CSOPORT (LIPCSE) Németország, Horvátország, Svédország, Kuba |
II. CSOPORT (BUKAREST) Románia, MAGYARORSZÁG, Lengyelország, Japán |
III. CSOPORT (NIMES) Franciaország, Koreai Köztársaság, Kongó, Elefántcsontpart |
Minden kvartettből az első két helyezett jut ki a pekingi olimpiára.