„A Telenor-kupa egy kis „limonádé" torna volt – válaszolta Farkas Ágnes a Nemzeti Sport Online-nak –, olyan ellenfelekkel játszottunk, amelyekkel szemben önbizalom növelő győzelmeket arattunk. Nincs ezzel nagy gond, kellenek az ilyen ellenfelek is egy világesemény előtt, hogy a játékosok meg merjék csinálni majd azokat a dolgokat tétmeccsen is, amit tudnak, amire képesek. Sok hibát láttam a magyar csapat játékában, ami egyrészt nem jó. Másrészt viszont jó, abból a szempontból, hogy inkább most jöjjenek ki és okuljunk belőle, figyeljünk rá oda, amikor komolyabb következmény nélkül marad a dolog."
A kontinensbajnokságra való felkészüléssel kapcsolatban Farkas Ágnes nem ment el szó nélkül amellett, hogy a több helyről érkező keret tagjainak, akik közül sokan nem edződhetnek évek óta a nemzetközi kupacsatákban, szükségük lenne az elittel való még gyakoribb erőpróbákra.
„Emlékszem, mi annak idején mentünk ki Franciaországba egy hétre, ahol aztán látástól vakulásig, talán öt egymást követő napon is kétkapuztunk a házigazdákkal. Már nagyon untuk, de végül be kellett látnunk: ezek a feladatok megerősítettek minket, nem mellékesen láthattuk és felmérhettük azt is, holt tart az ellenfél."
Az egykori kiváló, gólerős átlövő szerint hasonló utat kellene járnunk – meghívni a norvégokat, dánokat, franciákat, románokat, oroszokat –, hogy nemzeti csapatunk ismét meghatározó tényezővé váljon a sportágban.
A szövetségi kapitány hétfőre tervezett kerethirdetését keresztülhozta az élet, egészen pontosan Görbicz Anita sérülése.
„Ha lenne még két olyan klasszisunk a keretben, mint Görbe, akkor többre lenne hivatott az együttes. Most viszont a jelek szerint az az egy sem tud utazni, akink még elméletben lenne. A szövetségi kapitánynak megvan az alapcsapata, a kulcsemberei adottak, most Görbe kényszerű kiválása viszont alapjaiban változtathatja meg a stratégiát. Nem véletlen, hogy Mátéfi Eszti hétfőn mégsem hirdetett keretet. Optimális esetben egy–egy pozíción kellene gondolkodnia a kapitánynak, valamint azon, hogy az eddig kevesebbet játéklehetőséghez jutó embereknek, valamint a fiataloknak mennyit lehetőséget adjon. Sajnos, a magyar élvonalban egyre több a légiós, a kirakatcsapatnak számító, komoly BL-célokat maga elé tűző Győrben több kulcsposzton külföldi játékosokat találunk. Pont azokon a posztokon, amelyekről nemzetközi mezőnyben éles meccseket, rangadókat lehet nyerni. Mindezek nem segítik a kapitány dolgát és hosszútávon a magyar női kézilabdát sem."
A közelgő Eb-vel kapcsolatban éppen ezért nincsenek túl vérmes reményei. Legjobbjaink a csoportban Szlovéniával, Franciaországgal és Norvégiával találkoznak majd. Az előzetes esélylatolgatás szerint utóbbi két riválissal szemben a tisztes vereség lehet a reális célkitűzés, míg a szlovénekkel a még továbbjutást jelentő harmadik helyért meccselhetünk.
„Nem várok sokat ettől a csapattól és ettől az Eb-től sem. Ez a csapat nincs kész, de olyan ütemben fiatalítottunk, hogy nem is lehet. Persze, nem most kell megváltaniuk a világot. Azt kívánom nekik, rázódjanak még jobban össze, lássanak világot, élvezzék a nemzetközi szintet, és mutassák meg magukat nemcsak országnak, hanem a kontinensnek: mit tudnak, mire képesek. A keret fiatal, lelkes, jó hozzáállású játékosokból áll, akik, ha hiba nélkül hozzák magukat, és megcsinálják azt, amit tudnak, akár még a bravúr is kitelik tőlük. Drukkolok nekik, hogy robbantsanak."