Férfi kézi-vb: a horvátok leiskolázták Fehéroroszországot

2013.01.21. 23:05
Horvátország lesz a francia válogatott ellenfele a férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében, miután nagyon simán, 21–9-es félidő után 33–24-re legyőzte Fehéroroszországot.

A horvát csapat az első félidőben pazar támadójátékkal gyalulta a talajba Fehéroroszországot. Rutenkáék 6–4-ig úgy-ahogy még tartották a lépést, aztán a Bicanic gólja által megnyitott 7–3-as horvát rohamtól megroppantak. Ez persze nem volt elég, a horvátok mint vérbeli klassziscsapat megérezték, hogy mikor kell megsorozni a tántorgó ellenfelet: a szünetig jött még egy 8–2-es száguldás, így a félidőben döbbenetes különbségű, 21–9-es horvát vezetés állt az eredményjelzőn.

Ez el is döntötte a nyolcaddöntő sorsát, a horvát henger edzőmérkőzéssé degradálta a második félidőt: Fehéroroszország a végére tíz alá tudta csökkenteni a különbséget, ám így is 33–24-es vereséget szenvedett.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG
NYOLCADDÖNTŐ
Szlovénia–Egyiptom 31–26 (19–11)
Ld: Dolenec 6, M. Zvizej, Dobelsek 4-4, ill. A. Mosztafa 10, Mamduh 5, Alaa 4
Spanyolország–Szerbia 31–20 (20–12)
Ld: Rocas 7, Sarmiento 5, Aguinagalde 4, ill. Nenadics 4, M. Ilics, Sesum 3-3
Horvátország–Fehéroroszország 33–24 (21–9)
Ld: Stepancic 6, Nincevic 5, Cupic, Bicanic 4-4, ill. Sz. Rutenka, Gy. Rutenka, Kazsaneuszki, Silovics 4-4
MAGYARORSZÁG–Lengyelország 27–19 (10–9)
Ld: Iváncsik G. 6, Császár 5, Szöllősi, Mocsai T., Harsányi, Nagy L. 3-3, ill. Jurecki 5, Wisniewski, Kubisztal 3-3