Magyar és szlovén élcsapatok csatlakozásával a 2014–2015-ös idényben tovább erősödik a SEHA-liga, azaz a dél-kelet európai kézilabdacsapatok – régiós bajnokságként működő – nemzetközi versengésének a mezőnye. A zágrábi központú ligát 2011-ben hozták létre, azzal a céllal, hogy az országukon belül viszonylag kevés igazán erős vetélytársat számláló együttesek több éles csatát vívhassanak, miközben külföldi vetélytársaikkal is gyakrabban mérhetik össze az erejüket.
„Az elnökség minden tagja azon a véleményen volt, hogy egy olyan mezőnyben szerepelni, amelyet jelenleg szerb, horvát, montenegrói, bosnyák, fehérorosz, szlovák és macedón együttesek alkotnak, csak előnyt jelenthet a magyar színek képviselőinek a számára. Olyan új feladatot, amelynek megoldása a fejlődéshez és a rutin növekedéséhez vezethet. Gondoljunk arra, hogy a német Bundesligában az éremért versenyt futó együttesek szinte minden héten hatalmas csatákat vívnak, miközben idehaza csak nagyon kevés rivális tudja teljes erőbedobásra késztetni a Veszprém és a Szeged kézilabdázóit. Hosszú távon ilyen előnyt nem szabad adni a német élcsapatoknak, illetve azoknak a nemzeteknek, amelyeknek a bajnoki küzdelmei magasabb színvonalúak a miénknél” – nyilatkozta a döntés meghozatala után Vetési Iván, az MKSZ elnöke a Telekom Sporthír Szolgálatnak. – Biztosra vehető, hogy a Bajnokok Ligájának négyes döntőjére készülő veszprémiek élni fognak ezzel az új lehetőséggel, az EHF-kupában ugyancsak a final fourban szereplő szegediek viszont még nem hozták meg a végleges döntést.”
Az orosz Gazprom főtámogatói szerepvállalása mellett zajló SEHA-liga egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Egyesek már a Bajnokok Ligája kicsinyített másaként emlegetik a gyarapodó létszámú regionális csatározást, amelyet egyébként egyáltalán nem néz rossz szemmel a kontinens kézilabda sportját irányító Európai Kézilabda-szövetség. Csaknem biztos, hogy a következő kiírásban a három legjobb szlovén együttes, a Celje, a Velenje és a Maribor közül kettő ugyancsak „sehás” lesz, de az sem kizárt, hogy a lengyel élmezőnyből is csatlakozik két jól ismert csapat.
Attól függően pedig, hogy egyedül csak az MKB-MVM Veszprém, vagy a bajnoki címvédővel együtt a Pick Szeged is benevez-e a SEHA-ligába, a hazai szövetség kétféle forgatókönyv szerint készül átalakítani a magyar bajnokság forgatókönyvét.
„Amennyiben csak a Veszprém indul a dél-kelet európai versengésben, akkor a tizenhárom tagúvá kibővített magyar bajnokság szereplői közül tizenkettő csatázik itthon egymással, és közülük öt együttes jut be a rájátszás mezőnyébe, ahol a hatodik szereplő a Veszprém lesz. Abban az esetben viszont, ha a Veszprémet követve a Szeged is csatlakozik a SEHA-liga nemzetközi társaságához, akkor a tizennégy tagú magyar mezőnyből tizenkét csapat verseng majd a rájátszásba kerülésért, és ott csatlakozik hozzájuk, az itthoni legjobb hathoz a Veszprém és a Szeged, magával hozva a SEHA-ligában elért egymás elleni eredményeit” – fogalmazott Vetési.