Stine Bjerre Jörgensen, a dán Tv2 műsorvezetője elsőként Hasszan Musztafának, a Nemzetközi Kézilabda-szövetség elnökének adta át a szót. A sportág ura nem győzte magasztalni a házigazdát, mint mondta, Dánia nemcsak az európai kézilabdázás központja, hanem a világ kézilabdázásának is a szíve. Ez az esemény mottója is.
A dán szövetség elnöke is elmondta a magáét, majd Tonje Kjaergaard és Camilla Andersen, két korábbi dán kiválóság fáradt a színpadra. A hatodik kalappal kezdték, az ötödikkel folytatták, majd a negyedikkel fejezték be közreműködésüket.
Anette Hoffman és Lotte Kiaerskou, két kétszeres olimpiai bajnok folytatta a golyók kihúzását. Rögtön Magyarország akadt Hoffmann kezébe, Kiaerskou pedig az A-csoportba „küldte” a mieinket, Japán, Tunézia és a vb-n szabadkártyával részt vevő Szerbia mellé. Ezután megkaptuk még Montenegrót és a házigazda Dániát is, nem lesz tehát könnyű feladata Németh András csapatának, amely Herningben játssza majd a csoportmérkőzéseit.
Öröm az ürömben, hogy ha továbbjut a magyar válogatott (ehhez az első négyben kell végezni), akkor a nyolcaddöntőben a B-csoportból kap ellenfelet, amelyben nincs verhetetlen együttes.
Németh András szövetségi kapitány szerint megoldható feladatot kapott a magyar női kézilabda-válogatott
NŐI KÉZILABDA-VB
A-CSOPORT (Herning): Dánia, Montenegró, MAGYARORSZÁG, Japán, Tunézia, Szerbia
B-CSOPORT (Naestved): Kuba, Svédország, Hollandia, Lengyelország, Kína, Angola
C-CSOPORT (Kolding): Brazília, Franciaország, Argentína, Dél-Korea, Kongói DK, Németország
D-CSOPORT (Frederikshavn): Norvégia, Spanyolország, Románia, Oroszország, Puerto Rico, Kazahsztán
Mint korábban megírtuk, az IHF úgy határozott, hogy a selejtezőn egyaránt elbukó Németország és Szerbia kapja meg a két szabadkártyát, a két válogatott a hatodik kalapban szerepelt.
A sorsolásnál figyelembe vették, hogy a házigazda Dánia Herningben, Svédország Naestvedben, Norvégia Frederikshavnban, míg Németország Koldingban játssza a csoportmeccseit.
A december 5–20. közötti vb-n négy hatos csoport lesz, ezekből a legjobb négy-négy jut a nyolcaddöntőbe. A csoportmeccseket és nyolcaddöntőket Herningben, Koldingban, Frederikshavnban és Naestredben rendezik. A vb fő helyszíne Herning, a záró hétvégén már csak ott tartanak összecsapásokat.
A világbajnok egyenes ágon kijut a riói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőtornán vehetnek részt.
NŐI KÉZILABDA-VB
SORSOLÁS ELŐTTI KALAPBEOSZTÁS
Első kalap: Brazília, Kuba, Norvégia, Dánia
Második kalap: Spanyolország, Svédország, Montenegró, Franciaország
Harmadik kalap: MAGYARORSZÁG, Hollandia, Argentína, Románia
Negyedik kalap: Oroszország, Dél-Korea, Lengyelország, Japán
Ötödik kalap: Tunézia, Kongói DK, Kína, Puerto Rico
Hatodik kalap: Angola, Szerbia, Németország, Kazahsztán