Óriási bravúr: a Szeged négy góllal legyőzte a Kielt

2016.03.20. 18:20
Vladimir Vranjes próbálja áttörni a kieli falat (Fotó: Hegedüs Gábor)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hazai pályán 33–29-re nyert a Kiel ellen a Bajnokok Ligájában, a legjobb nyolc közé jutásért vívandó párharc első mérkőzésén. A visszavágót jövő szerdán játsszák Németországban.

KÉZILABDA, FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
A LEGJOBB NYOLC KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
MOL-PICK SZEGED–THW KIEL (német) 33–29 (16–14)
Szeged, 3200
néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
SZEGED: SIERRA – R. Prodanovics 3, ANCSIN 6, Bombac 4 (3), VRANJES 5, A. GARCÍA 4, Källman 1. Csere: Wyszomirski (kapus), Parrondo 3, Hegedüs M., Blazevic, Thiagus Petrus, Mindegía 3, BALOGH 4, Csuruvija, Ilyés. Edző: Carlos Pastor
KIEL: N. LANDIN – Ekberg 3, Anic, CANELLAS 6, BROZOVIC 5, Duvnjak 4, Klein 2. Csere: VUJIN 6 (2), Dissinger 3, Jaanimaa, Dahmke. Edző: Alfred Gíslason
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 5. p.: 4–2. 14. p.: 5–7. 17. p.: 7–7. 26. p.: 15–11. 42. p.: 22–24. 48. p.: 26–24. 51. p.: 26–28. 59. p.: 32–29
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– Kétszer is vissza kellett vennünk a vezetést, mert a kitűnő Kiel nagyon jól játszott és próbált elhúzni. A meccs végén tudtunk újítani, ez döntött. Kielben is szorosan kell tartanunk az állást, ha tovább akarunk jutni.
Alfred Gíslason: – Az utolsó tíz percben kiengedtük a kezünkből a meccset, ez hatalmas hiba volt. José Sierra remekül védett, neki főszerepe volt a Szeged sikerében.

Dean Bombac magabiztos hétméteresével indult a mérkőzés, és Ancsin Gábor első lövéseivel sem tudott mit kezdeni Niklas Landin. Jól kezdett tehát a Szeged (4–2), a kapujában José Manuel Sierra is elkapta a fonalat, ám a következő tíz percben sajnos mintha csak a Vardar Szkopje elleni hazai meccset láttuk volna, támadásban egyik szegedi hiba jött a másik után. Ebben nagy szerepe volt Landinnak is, aki hétméteresek és ziccerek hárításával bizonytalanította el a Pick játékosait.

A Kiel 6–4-re fordított, de ezután a szegediek összeszedték magukat, és 11–10-nél már újra ők vezettek. Előnyük volt már négy gól is, ám a szünet előtti utolsó támadásukat elrontották, és a vendégek feljöttek 16–14-re.

A második félidő Rajko Prodanovics pimasz góljával kezdődött (lásd percről percre tudósításunkat), a Kiel persze ettől nem tört meg, folytatódott a fordulatok sora. Hol a német alakulat vezetett, hol a magyar.

Vladimir Vranjes szinte az egész meccset végigbirkózta a sérült Zubai Szabolcs távollétében, de a többi szegedi is nagyot küzdött. Ennek, no meg az utolsó hét percben bemutatott 7–1-es sorozatnak 33–29-es győzelem lett az eredménye.

Tavaly a kétgólos előny nem volt elég, idén a négygólosból remélhetőleg megmarad legalább egy.

„Most iszunk egy sört, holnap edzünk és meglátjuk, mi lesz Kielben”

2. FÉLIDŐ

60. perc: SZERENCSÉS GÓL! Mindegía lapos lövése becsorog, beleér Landin, de valahogy túljut rajta a labda. Fél perc van hátra. VÉDÉS! Sierra hárítja Ekberg próbálkozását a bal szélről. Időt kér a Szeged, 8 másodperc van hátra. Nem jön össze a figura a végén.33–29 A VÉGE!
59. perc: GÓÓÓL! Három közte, Ancsin középről zúdít a hálóba. BRAVÚR! Sierra védi Duvnjak lövését, újra támadhat a Szeged.32–29
58. perc: Mindegíát rántják le, marad a labda a Szegednél. Mindegía tör be középen, de Landin hárítja a lövését. Megvan a kipattanó, újraindul a támadóidő. Ancsint borítja fel Dissinger, újabb szabaddobás.
57. perc: KETTŐ KÖZTE! García Parrondo eredményes a kihagyott Kiel-ziccer után. Időt kér a Kiel. Vujin eladja a labdát, most nem szabad kapkodnia a Szegednek.31–29
56. perc: NAGY GÓL! Mindegía játssza meg remek ütemben García Robledót, aki nem hibázik ziccerben. Klein mellé lő a bal szélről.30–29
55. perc: MICSODA VÉDÉS! Sierra védi lábbal Brozovic ziccerét, de marad a labda a Kielnél. Megint egál, Vujin a gólszerző. 29–29
54. perc: GÓÓÓÓL! Ancsin talpról, középről lövi ki a jobb alsót, gyönyörű találat, és rendkívül fontos is. Dissinger trafál mellé a túloldalon, ismét megszerezheti a vezetést a házigazda. MEG IS VAN! Mindegía veri meg Vujint és pattint a hálóba, középre.29–28
53. perc: SZÉPÍT A SZEGED! García Parrondo pattint a hálóba Landin lába alatt. Belemenés Dissngernél, támadhat az egálért a Szeged.27–28
52. perc: Nagyon fontos szegedi támadás, tudják ezt a vendégek is, rengeteg a fault. Landin véd, majd indítja egyből Ekberget, aki gólra váltja a lerohanást. 26–28
51. perc: Eladja a labdát a Szeged támadásban, amit góllal büntet a Kiel, a lerohanásból Dissinger eredményes. 26–27
50. perc: Dissinger harcol ki hetest García Parrondo mellett. Egyenlít a Kiel, Vujin a jobb alsóba lövi a hétméterest. Megkezdődik az utolsó tíz perc.26–26
49. perc: Előbb Kallman, majd Balogh kerül a földre, hosszasan támad a Szeged lövés nélkül. Balogh talpról próbálja meg, középről, a nagyot spárgázó Landin azonban lábbal hárítani tud.
48. perc: Dissinger eredményes a túloldalon akcióból, egy közte. 26–25
47. perc: MÉG EGY VÉDÉS! Sierra fogja Vujin próbálkozását a rövid szünetet követően. Szép szegedi akció, eljut a labda Vranjeshez, akivel szemben belül védekeznek a vendégek, hetes! GÓÓÓÓL! Bombac a jobb alsóba lövi a büntetőt! 26–24
46. perc: Elveszik a labdát a Kieltől támadásban. FORDÍT A SZEGED! Balogh Zsolt eredményes, rögtön időt is kér a Kiel. 25–24
45. perc: MEKKORA DUGÓ! García Robledo a bal oldalról, jó 10 méterről lövi át a német falat és a hosszú alsóba bombáz. 24–24
44. perc: Vujin lő mellé, támadhat az egyenlítésért a Szeged. Baloghot löki el Duvnjak, de csak szabaddobás.
43. perc: Kallman átlövése nem talál kaput. Vujiné igen a túloldalon, már kettővel vezet a Kiel. Időt kér a Szeged. Bombac átadásából Balogh tör be középen és pattint a hálóba, fontos találat.23–24
42. perc: Brozovic belekapaszkodik Baloghba és jó birkózó módjára a földhöz vágja, de nincs kiállítás... GÓL A VÁLASZ! Vranjes talál be egy szép figura végén! DE! Egyből jön a válasz, Brozovic a túloldalon eredményes. 22–23
41. perc: Balogh Zsolt újabb hetest harcol ki. Csak most már be kéne lőni... MEGVAN! Bombac jön ezúttal a hétméteresre, és a jobb alsóba lő. Vujin akcióból válaszol a túloldalon, megint a vendégeknél az előny.21–22
40. perc: Canellas harcol ki hetest. GÓL! Vujin gólra váltja a büntetőt, most már a Kiel vezet. 20–21
39. perc: Egyenlít a Kiel, Canellas két embert is megugraszt és az alsóba helyez. EMBERELŐNY! Dominik Klein kap két percet Kallman visszarántásáért. Balogh harcol ki hetest. EZ IS KIMARAD... Balogh végzi el a hetest, a keresztlécre vágja a labdát, ami a gólvonalon pattan, de nem jut túl rajta. Szerencséje sincs most a Szegednek.20–20
38. perc: Felzárkózik egy gólra a Kiel, Landin indítását Klein váltja gólra ziccerből, a jobb felsőt választja. 20–19
37. perc: NAGY GÓL! Balogh Zsolt középről, talpról lövi ki a bal alsót. Gyorsan jön a válasz, Vujin eredményes a túloldalon.20–18
36. perc: GÓÓL! Vranjes negyedik találata a meccsen, szép bejátszást vált gólra. A túloldalon is megtalálják a beállót, Ekberg bejátszását Brozovic dobja a kapuba.19–17
35. perc: Ilyés lő mellé, de faultolják, marad a labda a Szegednél. Ilyés újabb kísérlete a sáncról vágódik mellé, továbbra is a házigazda támadhat. Bombacot lökik, újabb szabaddobás.
34. perc: Jön a válasz a túloldalon, Kallman megszerzi első gólját a találkozón, a lehető legjobbkor. Canellas hát mögötti passzát leolvassa Prodanovics és megszerzi a labdát.18–16
33. perc: Hihetetlen gólt szerez Canellas, középről, talpról lő a hálóba test mellett. 17–16
32. perc: Óriási góllal szépít a Kiel, Canellas bombáz a jobb felsőbe. Kis zavar a szegedi gépezetben, elveszíti a labdát a házigazda támadásban.17–15
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! Vujin elveszíti a labdát. MICSODA GÓL! Prodanovics a levegőben bemutat egy lövőcselt, Landin elfekszik, így a szegedi játékos a kapus fölött könnyedén a hálóba dob. 17–14

1. FÉLIDŐ

30. perc: Mindegía lövése rossz, a túloldalon belemenést fújnak Duvnjak ellen. Időt kér a Szeged, fél perc van hátra az első félidőből. Mindegía eladja a labdát, a kontrából pedig Ekberg talál be a végén. 16–14 A SZÜNETBEN!
29. perc: Jól kivitelezett figura a túloldalon is, Dominik Klein a gólszerző. 16–13
28. perc: Duvnjak szerencsés gólt szerez, középről a kapu jobb oldalába helyez, gyenge a lövés, de Sierra nem ér oda. Szép szegedi akció, Vranjes pedig gólra váltja ezt a ziccert is.16–12
27. perc: GÓÓÓL! Balogh Zsolt is megvillan, a jobb oldalon érkezik lendületből és a hosszúba vágja a labdát, Landin tehetetlen. 15–11
26. perc: Canellas ellépi, fordulhat a Szeged. HÁROM KÖZTE! Mindegía tör be két védő között harcosan és pattint a kapu jobb oldalába. BRAVÚR! Dahmke lövését ziccerből védi Sierra, lábbal, remek napot fogott ki a spanyol kapus!14–11
25. perc: Bekezd a Kiel az időkérés után, Canellas a kapu közepébe bombáz irgalmatlan erővel. NA DE! Jön a válasz, Balogh Zsolt bejátszását Vranjes váltja gólra középen.13–11
24. perc: ŐRÜLT ROHANÁS A PÁLYÁN! Mindegía lövését védi lábbal Landin, a kontrából Duvnjak tüzel messziről, ezt meg Sierra védi! García Robledo viszont nem hibázik, kettővel megy a Szeged! Időt is kér a Kiel. 12–10
23. perc: VEZET A SZEGED! García Parrondo fut el ziccerben és Landin lába alatt pattint a hálóba. 11–10
22. perc: García Robledo szinte kettétöri a lécet. A túloldalon Dissinger viszont a hálóba talál. CSATTANÓS VÁLASZ! Prodanovics a középkezdés után végigrohan és ziccerben a bal alsóba lő. Ráadásul Klein visszahúzza közben, így kiállítják, emberelőnyben a magyar csapat. 10–10
21. perc: Dissinger próbálkozását fogja Sierra, átveheti a vezetést a Szeged. Bombac azonban mellé trafál. Belemenés a Kielnél, ismét a Szegedé a labda.
20. perc: MEKKORA GÓL! Ancsin átlövi a falat, de nem is akárhogyan, a jobb felsőbe rakétázik, védhetetlenül. 9–9
19. perc: Duvnjak lövését védi Sierra, a túloldalon Bombac eladja a labdát. Büntet a Kiel, Ekberg egy cunderrel veszi be a szegedi kaput a kontra végén. 8–9
18. perc: Blazevic futhat végig ziccerben, de nincs gól, a felső sarokba tartó lövést kipiszkálja Landin. A túloldalon jön a gól, Duvnjak eredményes a bal szélről. Ancsinnak sikerül, megszerzi harmadik gólját a meccsen, a jobb alósba tüzel.8–8
17. perc: Kallman labdát lop védekezésben, a lerohanás vége egy szegedi szabaddobás. MICSODA GÓL! Bombac talpról, a védők teste mellett lő a bal alsóba, nagyon szép találat. 7–7
16. perc: Valami egészen elképesztő szerencsével pattan a labda Brozovic elé, aki Sierra fölött lő a hálóba ziccerből. Zárkózik a Szeged, García Robledo tör be két védő között és pókhálózza ki a bal felsőt.6–7
15. perc: Vujin gyenge átlövését fogja Sierra. NA VÉGRE! Megtörik a szegedi gólcsend, Vranjes Landin lábai között pattint a hálóba. 5–6
14. perc: Canellas ellépi, a Szegedé a labda. EZ SINCS BENN! Gyönyörű szegedi figura, Vranjes ziccerben fordulhat be, de Landin lábbal hárítja, elképesztő védés.
13. perc: Labdát szerez a Szeged védekezésben, Vrajnes vetődik rá Duvnjak rossz passzára. Elveszik a labdát a hazaiaktól támadásban, Vranjest látják szabálytalannak. Ancsin kap sárgát védekezésben.
12. perc: Négy-nullás szériát produkál a Kiel, ismét Duvnjak eredményes. Újabb hetest kap a Szeged, Vranjes harcolja ki. EZT IS KIVÉDI LANDIN! Parrondo sem tud túljárni a Kiel kapusának eszén...4–6
11. perc: Vranjes fordul be Dissinger mellett, a földre kerül, hetes, a Kiel játékosának pedig sárga. KIMARAD A HETES! Bombac a bal felsőt veszi célba, de Landin hárít.
10. perc: Újabb védés Sierrától, de marad a labda a Kielnél. FORDÍT A KIEL! Duvnjak vágja be a kipattanót a bal oldalról. 4–5
9. perc: Támadó szabálytalanság, elveszik a labdát a Szegedtől. Blazevic kap sárgát védekezésben.
8. perc: Ancsin átlövését védi Landin. Vujin pontatlan passza után Sierra kaparintja meg a labdát, a gyors indítást lelesik a vendégek, de marad a labda a Szegednél.
7. perc: Eladja a labdát támadásban a Kiel, Bombac és García-Robledo nem érti meg egymást. BRAVÚR! Anic lövését hárítja Sierra. Kiegyenlít a Kiel, Brozovic talál be. 4–4
6. perc: Rögtön felel a Kiel, a középkezdés után Canellas szerez villámgyors gólt. Brozovic kap sárgát védekezésben.4–3
5. perc: Passzívnál Canellas lő, Sierra véd, de marad a labda a vendégeknél. Mázlis gól, Canellas megpattanó lövése becsapja Sierrát. JÖN A VÁLASZ! Prodanovics eredményes a túloldalon. 4–2
4. perc: Újabb Sierra-védés után kontráz a Szeged, Ancsin ezúttal azonban a kapu mellé trafál. Kár érte, kicsit elkapkodja az átlövő.
3. perc: Brozovic szerzi a Kiel első gólját Duvnjak remek bejátszása után. GÓÓL! A túloldalon ismét Ancsin eredményes! 3–1
2. perc: Sierra védi Vujin lövését. A túloldalon Ancsin lövi át a falat és a hálóba talál. 2–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Szegedé az első támadás, Vranjes harcol ki hetest. BOMBAC BEVÁGJA! Vezet a Szeged. 1–0

Tavaly a két csapat a BL negyeddöntőjében találkozott egymással. Akkor a Szeged hazai pályán 31–29-re nyert – a visszavágón pedig 31–23-ra kikapott. A mai mérkőzésen Zubai Szabolcs sérülés miatt nem állhat a Tisza-parti együttes rendelkezésére.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Mol-Pick Szeged–THW Kiel kézilabda Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!