Férfi kézi vb-selejtező: egy góllal nyertünk Szerbiában

2016.06.10. 19:49
A 2017. januári, franciaországi világbajnokság selejtezőjében Szerbiában lépett pályára a magyar válogatott, és a meccs java részében jobban is játszott ellenfelénél, még nyolc góllal is vezetett, de a hazaiak visszakapaszkodtak, csakhogy egy gól megmaradt a magyarok előnyéből (25–26), így a jövő heti magyarországi visszavágón jó esély van a kijutásra.

A meccs összefoglalóját ide kattintva lehet elolvasni.A meccs összefoglalóját ide kattintva lehet elolvasni.

FÉRFI KÉZILABDA
VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SZERBIA–MAGYARORSZÁG 25–26 (8–13)
Kraljevo, 1200
néző. Vezette: Hansen, Pettersen (norvégok)
SZERBIA: Marjanac – Djukics 2, ZELENOVICS 2, SESUM 3, MARSZENICS 2, Rnics, N. ILICS 4. Csere: ARSZICS (kapus), Mladenovics, NENADICS 10 (5), Beljanszki, Mitrovics, I. Sztankovics 1, Sz. Sztankovics 1. Szövetségi kapitány: Dejan Perics
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Gulyás 1, Zubai Sz. 1, NAGY L. 4, SCHUCH, Ilyés 1, LÉKAI 4. Csere: FAZEKAS (kapus), IVÁNCSIK T. 6 (3), Nagy K. 3, Bánhidi 1, ANCSIN 3, Iváncsik G., CSÁSZÁR 2. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–4. 12. perc: 3–6. 19. p.: 5–8. 28. p.: 8–12. 36. p.: 9–17. 47. p.: 19–19. 48. p.: 20–19. 52. p.: 21–22. 58. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
DEJAN PERICS:
– Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés elé nézünk, mert a magyarok idegenben is győzni akartak. Gyengén kezdtünk, különösen védekezésben. Amikor hátul feljavultunk, felzárkóztunk. Nyolcgólos hátrányban sem omlottunk össze, ennek köszönhető, hogy tisztes vereséget szenvedtünk. Ez az eredmény nem túl biztató a visszavágóra.
XAVIER SABATÉ: – Mindkét csapatot dicséret illeti, különösen Dejan Perics kollégámat, mert az utolsó két évben remek munkát végzett a szerb válogatottal. Nagyon jól játszottunk az első félidőben, tudtunk indítani, sikerült könnyű gólokat szereznünk. A másodikban tíz perc elteltével a kettős emberelőnyt Szerbia kihasználta, Nenadics nagyon gólerősen játszott, irányította csapatát. Boldogok vagyunk, mert Szerbiában nehéz győzni. Kemény mérkőzés vár még ránk Veszprémben.