A magyar női kézilabda-válogatott az elmúlt egy hétben Balatonbogláron edzőtáborozott. Először gyűlt össze a csapat a júniusi, Szlovákia elleni sikeres világbajnoki selejtező óta, és a világ legjobb csapatával, a világ- és Európa-bajnok Norvégiával tréningezett együtt, amely az első ellenfele Kim Rasmussen együttesének a decemberi, németországi világbajnokságon. A közös felkészülés végén két, háromszor húszperces edzőmeccset is játszottak a csapatok, az első, pénteki találkozó 22–22-es döntetlennel ért véget, vasárnap 25–22-re nyert a magyar együttes. Ezen a találkozón már nem voltak ott a spanyolországi edzőtáborba utazó győri játékosok, míg a norvégok legnagyobb sztárjaik nélkül érkeztek meg a Balaton partjára.
„Okosabban kezdtünk, mint pénteken, agresszíven védekeztünk, és remek volt a kapusteljesítmény – mondta a szövetségi kapitány. – De talán annak örültem a legjobban, hogy még sosem volt ennyi letámadásunk, jó volt látni, hogy erre is képesek vagyunk. Kevés buta döntés hoztunk, emiatt nem is hoztuk magunkat olyan nehéz helyzetbe, mint pénteken.”
Vasárnap a magyar csapat a Janurik Kinga, Lukács Viktória, Pálos-Bognár Barbara, Kovacsics Anikó, Szekeres Klára, Termány Rita, Schatzl Nadine összeállításban kezdett, remekül védekezett a gyors leindítások ellen, ami pénteken a legnagyobb fegyvere volt a norvégoknak („néha úgy rohangáltak, mint az őrültek” – hangzott Rasmussen gyorselemzése). Ezúttal fordult a kocka, a hazai csapat támadta le többször északi ellenfelét, könnyebben törte fel a norvég védőfalat, és a támadásokba sikerült jobban bevonni a beállókat.
„Fizikailag felvettük a versenyt a norvégokkal, és míg pénteken azt bizonyítottuk be, hogy bármilyen hátrányból képesek vagyunk felállni, a vasárnapi győzelemmel azt, hogy ha képesek vagyunk hatvan percen át koncentrálni, akkor nem számít, ki az ellenfél. Ezt azért jó tudni” – tette hozzá Rasmussen.
A második játékrésztől kezdve a magyar csapat többet nem is került hátrányba, sőt, 8–8 után a mérkőzés végéig nem engedte ki kezéből a vezetést sem. Egyedül talán a kétperces kiállítások miatt lehetett hiányérzete a dán szakembernek, amiben 5–1-re „nyert” a magyar csapat. Viszont Rasmussen úgy érzi, a lányok jobb formában hagyták el a balatonboglári edzőtábort, mint amilyenben érkeztek. A nemzeti csapat csak szeptember végén találkozik újra, amikor Európa-bajnoki selejtezőt játszik Koszovó és Fehéroroszország ellen.
NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, BALATONBOGLÁR
Magyarország–Norvégia 25–22 (7–7, 9–7, 9–8) – a mérkőzés három húszperces játékrészből állt
A magyar együttes gólszerzői: Klivinyi 6, Kovacsics 5, Lukács V. 4, Szekeres 2, Szöllősi-Zácsik 2, Termány 2, Pálos-Bognár, Gávai, Mayer, Hársfalvi
A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE (július 24–30.)
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Horváth-Pásztor Bettina (DVSC-TVP), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO KC)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Győri Audi ETO KC), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Kisvárda Master Good SE)
Irányítók, átlövők: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kiss Nikolett (Érd), Klivinyi Kinga (Érd), Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Németh Csilla (Siófok KC), Pálos-Bognár Barbara (Budaörs), Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szöllősi-Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Termány Rita (MTK Budapest), Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO KC), Tóth Gabriella (Érd)
Beállók: Mayer Szabina (Alba Fehérvár KC), Sirián Szederke (DVSC-TVP)
Balszélsők: Gávai Szonja (Érd), Hársfalvi Júlia (DVSC-TVP), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen