Női kézi: a Dunaújváros szerződést bontott Kovács Annával!

Vágólapra másolva!
2018.04.26. 10:25
null
Kovács Anna már nem a Dunaújváros játékosa (Fotó: Kovács Anikó, MKSZ)
A Dunaújvárosi KKA közleményben jelezte, hogy a bajnokságban már nem számít a nyáron a DVSC-hez szerződő Kovács Anna játékára, így felbontotta megállapodását. A Debrecen reagált a Kohász döntésére.

A Ferencváros ellen elveszített szerdai bajnokin már nem volt a nevezettek között, most az okát is megtudtuk.

„A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia vezetése a bajnokságból hátralévő mérkőzéseken nem tart igényt Kovács Anna játékára, ezért az átlövő érdekeit is figyelembe véve felbontotta a játékos szerződését, hogy leendő egyesületében minél hamarabb elkezdhesse pályafutásának új szakaszát. Az akadémia a játékos felé vállalt anyagi jellegű kötelezettségeit maradéktalanul teljesíteni kívánja, és részéről az ügyet a közvélemény felé lezártnak tekinti” – szól a Kohász közleménye.

Mint ismert, a Debrecen februárban jelentette be, hogy a Dunaújváros 26 éves jobbátlövője a nyártól a DVSC-ben folytatja karrierjét. A válogatott kézilabdázó Békéscsabán lett NB I-es játékos, aztán öt szezont töltött el Érden (2010–2015), majd a Dunaújvároshoz került.

A Dunaújváros négy fordulóval az alapszakasz vége előtt a 4. helyen áll az NB I-ben. Kovács Anna 21 bajnoki találkozón összesen 69-szer talált be a mostani idényben. A tavasszal már kevesebb játéklehetőséget kapott a Kohásznál, így Kim Rasmussen szövetségi kapitány is csak a B-válogatottban számolt vele a legutóbbi összetartás során.

A Debrecen néhány órával később közleményt adott ki „Mégis, kinek az érdeke?” címmel:

„Mint a játékos leendő egyesülete, meglátásunk szerint, talán szerencsésebb lett volna mindezt abban az időszakban megtenni, amikor még a lépés valóban minden érintett fél érdekét szolgálta volna, ugyanis az elmúlt hónapok történései és a jelen döntés sem a játékos, sem a leendő egyesület, sem a magyar kézilabda érdekeit nem szolgálták.”





Legfrissebb hírek

Kézilabda: a nyolcból hét hely még kiadó a fiú négyes döntőkben

Utánpótlássport
2025.04.22. 20:43

Kézilabda: nagy nevek az ifjúsági BL négyes döntőjében

Utánpótlássport
2025.04.21. 09:03

Kézilabda: ráfordultak a hajrára a csapatok a leánybajnokságokban

Utánpótlássport
2025.04.20. 15:38

A DVSC könnyedén verte meg a Budaörsöt a női kézi NB I-ben

Kézilabda
2025.04.19. 18:38

Kézilabda: Gáncs-Pető Máté nagy utat tett meg az utóbbi hetekben

Utánpótlássport
2025.04.18. 16:10

Kézi: Veszprém–Szeged döntő lesz az ifi BL hazai selejtezőtornáján

Utánpótlássport
2025.04.15. 20:04

Kézi: edzőtábor után, érettségi és Eb előtt a junior leányválogatott

Utánpótlássport
2025.04.15. 16:10

Kézilabda: megnyerte a Négy Nemzet-tornát az ifjúsági leányválogatott

Utánpótlássport
2025.04.13. 14:45
Ezek is érdekelhetik