„Harmadszor játszunk vébéselejtezőt a szlovénokkal. Először nyolc éve találkoztunk, és továbbjutottunk, legutóbb pedig négy éve, akkor elbuktunk. Több egykori celjei és jelenlegi veszprémi csapattársammal állok majd szemben, valamint szegediek is lesznek a szlovénoknál, így aztán sok meglepetésre nem számíthat egyik gárda sem. A megműtött ujjam sokkal jobb állapotban van, vállalhatom a selejtező két meccsét." |
Gyorsan tegyük hozzá, a továbbjutást mindkét gárda az első meccsen alapozhatja meg. A döntetlen körüli eredménynek a mieink örülnének, míg a montenegrói Veszelin Vujovics kapitány azt mondta: „Kiválóan felkészült, kellő önbizalommal játszó, esélyesebb csapatomnak kötelező a kiharcolható legnagyobb különbséggel győzni, hogy aztán Veszprémben legyen miből gazdálkodni. Nagyra becsült ellenfelünknél Nagy László és Ilyés Ferenc visszatérése ugyanúgy nem foglalkoztat, mint néhány napja annak a felvetése, hogy a horvát Renato Sulic is a magyarokat erősítheti. A januári Európa-bajnokságon látotthoz képest egy-két helyen változtattam a kereten, mert újra szerepelhet Jure Dolenec, Matej Gaber és Niko Medved. Velük kiegészülve a világ bármely csapatával felvesszük a versenyt."
A jól ismert olimpiai és világbajnokra jellemző, karakteres, gyújtó hangulatú szavak.
Persze a mieink kapitánya, Ljubomir Vranjes ereiben sem joghurt csordogál, az esélyek latolgatásakor mégsem ragadtatta el magát, sőt mondandója inkább azt tükrözte, a földön jár.
„Veszprémiként jól ismerem a magyar keret tagjait. Alig látok különbséget a szlovén és a magyar csapat tudása, rutinja között. Mi talán többet futunk, gyorsabban játszunk.” |
„A múlt héten kezdtük a felkészülést a szlovénok ellen, és jól jött a plusz néhány nap, mert így maradt időnk a taktikai elemek finomítására, a játékosok edzettségi szintjének kiegyenlítésére – mondta Vranjes. – Ez fontos, hiszen a legtöbben már május elején befejezték a bajnokságot, csak a szegediek és a veszprémiek küzdöttek tovább a fináléban. Hasznos volt a bosnyákok elleni tesztmeccs, mert felmérhettem, ki hol tart. Nagy és Ilyés visszatérése és játéka a védekezésünket határozhatja meg, valamint fontos, hogy hat hét kihagyás után Lékai Máté is harcra kész, remélem, mindkét meccsen sokat tud segíteni. A szlovénok a világelithez tartoznak, ellenük szerényebb az esélyünk, de igenis van sanszunk. Optimista vagyok."
Olimpia: 6. (2016), 8. (2000), 11. (2004) Vb: 3. (2017), 4. (2013), 8. (2015), 10. (2007), 11. (2003), 12. (2005), 17. (2001), 17–20. (1995) Eb: 2. (2004), 5. (2000), 6. (2012), 8. (2006, 2018), 10. (1994, 2008), 11. (1996, 2010), 12. (2002), 14. (2016) Mérlege a magyarok ellen: 12 gy., 1 d., 11 v. A legutóbbi mérkőzés (2014. június 15., Velenje, vb-selejtező): Szlovénia–Magyarország 32–26 (13–16) |
Jó benyomásokat szerzett a budaörsi és a siófoki edzőtáborozáson Marosi László, a szövetség alelnöke is.
„Lelkesen, nagy akarással készült a keret a szlovénok ellen – mondta az alelnök. – Tökéletesek voltak a feltételek, senkitől sem hallottam panaszos szót, pedig sokat beszélgettem a játékosokkal és a vezetőkkel. Valamennyien hisznek az elvégzett munkában, egészséges az önbizalmuk. Egyetlen cél lebeg mindenki szeme előtt: a jövő évi világbajnokság."
A vb további európai selejtezői: Szerbia–Portugália, Litvánia–Izland, Csehország–Oroszország, Fehéroroszország–Ausztria, Macedónia–Románia, Hollandia–Svédország, Norvégia–Svájc, Horvátország–Montenegró. Az első mérkőzéseket június 10-ig, a visszavágókat június 12. és 14. között rendezik.
FÉRFI KÉZILABDA, VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
1. MÉRKŐZÉS
Június 9., 20.00, Koper: Szlovénia–Magyarország (Tv: Duna World, élőben az NSO-n)
VISSZAVÁGÓ
Június 13., 19.00, Veszprém: Magyarország–Szlovénia (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)
A MAGYAR FÉRFIVÁLOGATOTT KERETE A SZLOVÉNIA ELLENI VB-SELEJTEZŐKRE
Kapusok: Mikler Roland (Telekom Veszprém), Székely Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélsők: Hornyák Péter (Balatonfüredi KSE), Országh Ádám (Dabas KC VSE)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (Mol-Pick Szeged), Bartók Donát (TBV Lemgo – Németország), Nagy László (Telekom Veszprém)
Irányítók: Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: Bánhidi Bence (Mol-Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Sipos Adrián (Grundfos Tatabánya)
Balátlövők: Bodó Richárd (Mol-Pick Szeged), Ilyés Ferenc (Grundfos Tatabánya), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém)
Balszélső: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Bohács Sándor (Budakalász)
Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes
A SZLOVÉN KERET
Kapusok: Urh Kastelic (RK Zagreb), Urban Lesjak (Celje), Rok Zaponsek (Velenje)
Jobbszélsők: Blaz Janc (Kielce), Gasper Marguc (Veszprém), Gal Marguc (Celje)
Jobbátlövők: Jure Dolenec (Barcelona), Vid Kavticnik (Montpellier), Ziga Mlakar (Celje)
Irányítók: Marko Bezjak (Magdeburg), Rok Ovnicek (Velenje), Aleks Vlah (Koper), Miha Zarabec (Kiel)
Beállók: Blaz Blagotinsek (Veszprém), Matej Gaber (Szeged), Matic Suholeznik (Celje), Igor Zabic (Plock)
Balátlövők: Nino Grzentic (Koper), Borut Mackovsek (Celje), Gregor Potocnik (Velenje)
Balszélsők: Darko Cingesar (Aix-en-Provence), Niko Medved (Velenje)
Szövetségi kapitány: Veszelin Vujovics
A TOVÁBBI EURÓPAI SELEJTEZŐK
Szerbia–Portugália
Litvánia–Izland
Csehország–Oroszország
Fehéroroszország–Ausztria
Macedónia–Románia
Hollandia–Svédország
Norvégia–Svájc
Horvátország–Montenegró