![](https://cdn.nemzetisport.hu/2025/02/9mA9-OkCPSn2E110vlLqjbQ15varO19eNScZ_4fAMS0/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzJlMzA1Nzk2NDAwMzQ4YjNiMmExZjNmOTExYWZiZTMz.webp)
NŐI JUNIOR KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, DEBRECEN
NEGYEDDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 31–26 (14–17)
Debrecen, Főnix Csarnok, 4000 néző. Vezette: Sosa, Lemes (uruguayiak)
MAGYARORSZÁG: Suba – FALUVÉGI 5, Klujber 3 (2), PÁSZTOR N. 6, Lakatos R. 1, HÁFRA N. 6, MÁRTON 6. Csere: BINÓ (kapus), Kuti, Kácsor 2, Tóvizi 1, SZABÓ K. 1 Edző: Golovin Vlagyimir
ROMÁNIA: I. Kelemen – Badea 3, Popa, R. PETRUS 7, Popescu 2, TIRCA 7 (4), Mihart. Csere: Hosu (kapus), Marin, TECAR 7, Stinga, Banciu, Severin. Edző: Gheorghe Tadici
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG
Golovin Vlagyimir: – Nagyon kemény mérkőzés volt. A vébé előtt a lányok mondogatták, hogy éremért jöttek, ezen a meccsen ez talán teher volt számukra, s ez ki is jött az első félidőben, biztosan eszükbe jutott, mi van, ha nem sikerül. A szünetben azt beszéltük, hogy ha akarjuk az érmet, felejtsük el, ami eddig történt. Amikor sikerült átvennünk a vezetést, lélektani előnybe kerültünk, bár a hajráig nagyon szoros volt a meccs. Nem játszottunk szépen, de eredményesek voltunk, s ezúttal ez volt a legfontosabb.
ÖSSZEFOGLALÓ
A nyolcaddöntőben a horvátokat legyőző román válogatott szövetségi kapitánya, Gheorghe Tadici úgy nyilatkozott a háromgólos siker után, hogy a magyarok ellen csapata minden tagjának nagyszerű napot kell kifognia, hogy csapatának legyen esélye a továbbjutásra, és a szünetben az eredményjelzőre pillantva úgy tűnt, igaza is lett a román szakembernek.
Ne szaladjunk azonban ennyire előre... A magyar válogatott ugyanis remekül kezdte a mérkőzést, a fegyelmezett védekezésből indított gyors támadásokat rendre sikerült góllal befejeznie, így a félidő közepén már négy góllal, 10–6-ra vezettek Golovin Vlagyimir lányai.
Ebből az előnyből azonban semmit sem sikerült megőrizni, mert egy kettős emberhátrány megtörte a csapatot, miáltal a védekezését az utolsó tíz percre már nem sikerült újból összeraknia, így a románok a maguk javára fordították az állást, és háromgólos előnyt harcoltak ki a szünetre.
Szóval, aki a szünetben felpillantott az eredményjelzőre, azt látta, hogy 17–14-re vezet a román válogatott, ám aki a második félidő elején szerette volna megtudni az eredményt, az már nem láthatta, mert elsötétült a kijelző, így alternatív megoldásként a második félidő elején a hangosbemondó gólonként tájékoztatta a nézőket az állásról és a hátralévő időről.
Valószínűleg az eredményjelzőt is felbosszantotta a szünet előtti negyedórában bemutatott játék, vagy az, hogy a magyar csapat hátrányáról kellett tájékoztatnia a nézőket, mert csak bő tíz után lépett újra működésbe, amikor már megint a mieink voltak előnyben.
A magyar válogatott ugyanis remekül kezdte a második félidőt! Ehhez kellett a Suba Sára helyére az első félidő vége felé beálló Binó Boglárka, aki remek védésekkel kezdte a második félidőt, és összességében extraklasszis teljesítményt nyújtott, 48 százalékos hatékonysággal védett.
Szükség volt továbbá arra, hogy ismét sikerüljön összerakni a fegyelmezett védekezést és az abból vezetett gyors támadásokat. Mivel ezt a szünetben sikerült átbeszélni, a magyar válogatott mindössze négy és fél perc alatt eltüntette a félidei hátrányát, ráadásul úgy, hogy a románok gólt sem szereztek. Az egyenlítés és aztán a vezetés megszerzése sem tette kényelmessé a mieinket, akik az egyre fáradó ellenféllel szemben fokozatosan növelték előnyüket.
Az utolsó negyedórára fordulva ugyan a csapatok 21–20-nál tartottak néhány perces gólcsendet, ám a vb-n legjobb teljesítményét éppen ma nyújtó Faluvégi Dorottya szélső góljaival és Binó bravúrjaival hamar eldőlt, hogy a magyar továbbjutás nem forog veszélyben.
A magyar csapatból Binó és Faluvégi mellett mindenképpen ki kell emelni a három hatgólost, Márton Grétát, Pásztor Noémit és Háfra Noémit, akik remek játékukkal egyaránt nagy mértékben hozzájárultak a sikerhez – ahogy szintén említést érdemel Kácsor Gréta is, aki védekezésben nyújtott kiemelkedőt.
Az utolsó percekben már a közönségnek is játszva, ötgólos győzelmet (31–26) aratott a magyar válogatott, és bejutott az elődöntőbe, amelyet péntek este nyolctól Dél-Koreával vív meg.
PERCRŐL PERCRE
60. perc: Popescu szerzi a 25. román gólt.
59. perc: Egy védés a túloldalon is: Kelemen hárította Klujber lövését.
58. perc: Klujber jó blokkja után Binó védi Mihart löketét a szélről, de közbesípolnak, és két percre kiküldik Szabót, és hetest adnak.Binóra elfogytak a szavaink, kifogja Tirca hetesét!
57. perc: Binó védte Petrus lövését, ezzel megvan a meccs!
56. perc: Letelt az előnyünk, amikor Márton gólját visszafújják, mert már lent volt a lába. Aztán kiszórják Háfrát két percre.
55. perc: Tecar bejátszása után Popescu ziccerből lőhetett, de átlőtte a Hódos Csarnokba...
55. perc: Háfra lövését védte Kelemen. Kár, egy góllal lezárhatjuk a meccset.
54. perc: Golovin időt kért.
54. perc: Tirca rántotta le a nyakánál Klujbert, két perc. Ráadásként Popescu érkezett egy kicsit rugdosódni Klujberrel - vagy inkább bele – de ezt nem vették észre a bírók, így elmaradt a jutalma.
52. perc: Golovin mester hangja egyre jobban hasonlít Mucsi Zoltán színművészére.
52. perc: Román időkérés.
46. perc: Háfra remek passza után Lakatos beállóból lő gólt, de rálépett a vonalra... Beragadtunk, 21–20-nál...
45. perc:Binó kifogástalan, újabb védés, ráadásul most a gólzsák, Tirca löketét hárította.
45. perc: Pásztort viszi földre a falban Severin, az alapvonali bíró szórja ki két percre. Aztán 10 másodperc elveszítjük után a labdát...
44. perc: Román passzívnál járunk, Binó véd egy szabaddobás után.
43. perc: Megjavult az eredményjelző.
42. perc: Popescut csapta valaki szájba a falban, fáj neki, sírva megy le, miután Petrus feltartása miatt megállították a játékot a bírók.
40. perc: Szabó egy szép csel után mellé lőtt, kár érte.
39. perc: Binó fantasztikus, Badea újabb lövését védi! A kipattanó nem a mienk, de amikor passzív miatt rádobják a románok, Binó újra véd!
35. perc: Badea a szélről, Binó védi, de Márton lökte a románt, hetes. Tirca belőtte, 18–18.
Szabó Kitti irányít majd a második félidőben a mieinknél. Egyelőre még nincs kezdés, a csapatok a pályán, de valamire várunk. Úgy tűnik, elromlott az eredményjelző. Hatalmas kábelerdő a zsűriasztalnál,és végül sikerült megoldani a problémát.
A magyar válogatott remekül kezdte a mérkőzést, a fegyelmezett védekezésből indított gyors támadásokat rendre sikerült góllal befejezni, így a félidő közepén már négy góllal vezettek Golovin Vlagyimir lányai. Ebből azonban semmit nem sikerült megőrizni, mert egy kettős emberhátrány megtörte a csapatot és a védekezést az utolsó tíz percre már nem sikerült újból összerakni, így a románok a maguk javára fordították az állást és megnyugtatónak tűnő háromgólos előnyt harcoltak ki a szünetre.
28. perc: Passzív a románoknál, elkapkodott lövés Tircától, Binó véd! Na.
27. perc: Egy támadó itt, egy ott, mi támadhatunk még előnyben, de elszórjuk a labdát. Egál a létszám.
24. perc: Kácsor van bent most védekezésben és remekül állítja meg a rátörő román támadásokat.
21.
18. perc: Az első kiállítás letelt, Suba visszaállt a kapuba, Lakatos megtámasztását nem fújják be. Nem baj, Suba kivédte Badea ziccerét! Aztán támadót fújnak a románoknál.
5. perc: Egy védés itt, egy ott: náluk Badea a szélről lő Subába, a kipattanóval Márton lódul meg és püföli Kelemenbe a ziccert. Aztán Háfra kap sárgát.
Ma is szépszámú közönség, szemre cirka 3000 néző buzdítja a csapatokat a helyszínen.
A románok sárga mez, kék nadrág összeállításban, a mieink tiszta zöldben játszanak
Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a csapatok már a pályán, jönnek a himnuszok!
ELŐZMÉNYEK
A mieink eddig magabiztosan menetelnek, a csoportkör nyitányán a brazilok ellen még szorosabb meccsen (27–24) nyertek, majd Portugália (33–20), Montenegró (27–17) és a csoportelsőségről döntő meccsen Norvégia (35–27) ellen is fölényesen diadalmaskodtak.
A nyolcaddöntőben a lányok egy szorosabb első félidő után a második játékrészben hengerelve 14 góllal (31–17) verték Szlovéniát.
Románia a C-csoportbanlegyőzte Japánt, Paraguayt és Angolát, ám kikapott Hollandiától és Dániától, utóbbiak mögött harmadik helyen lépett tovább a csoportból. A nyolcaddöntőben aztán a románok három góllal, 28–25-re verték Horvátországot, így kerültek a mieink útjába.
„Nagyon nehéz mérkőzés vár ránk a magyarok ellen. A keretből mindenkinek nagyszerű napot kell kifognia ahhoz, hogy legyen valami esélyünk a továbbjutásra” – mondta a horvátok elleni győzelem után Gheorghe Tadici a románok szövetségi kapitánya.
A MAGYAR NŐI JUNIORVÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: BINÓ Boglárka (Győri Audi ETO), HLOGYIK Petra (MTK Budapest), SUBA Sára (GVM Europe-Vác)
Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), KUTI Bettina (MTK Budapest)
Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (Dunaújvárosi KKA), PÉNZES Laura (DVSC-TVP)
Irányítók: LAKATOS Rita (GVM Europe-Vác), SZABÓ Kitti (NEKA)
Beállók: GIRICZ Laura (EUbility Group Békéscsaba), PÁSZTOR Noémi (Budaörs), TÓVIZI Petra (DVSC-TVP)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), HORNYÁK Bernadett (GVM Europe-Vác), HORVÁTH Laura (NEKA), KÁCSOR Gréta (GVM Europe-Vác)
Balszélsők: FODOR Csenge (Győri Audi ETO), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi edző: GOLOVIN Vlagyimir
Edző: PIGNICZKI Krisztina
A TOVÁBBI PROGRAM
Az 5–8. helyért: július 13.
Elődöntők: július 13.
Döntő, a 3. helyért, a 5. helyért, a 7. helyért: július 14.
A világbajnokság honlapja: http://www.hungaryhandball2018.hu/
A világbajnokság Facebook-oldala: https://www.facebook.com/handballhungary2018/
A világbajnokság találkozóira rendkívül kedvezményes áron kaphatók a jegyek a www.kezilabdaszeretlek.hu/jegy oldalon.
1. MAGYARORSZÁG | 4 | 4 | – | – | 122–88 | +34 | 8 |
2. Norvégia | 4 | 3 | – | 1 | 117–97 | +20 | 6 |
3. Montenegró | 4 | 1 | – | 3 | 83–101 | –18 | 2 |
4. Brazília | 4 | 1 | – | 3 | 79–84 | –5 | 2 |
5. Portugália | 4 | 1 | – | 3 | 81–112 | –31 | 2 |