Nagy hajrával a mieink bejutottak az U20-as női kézilabda-világbajnokság döntőjébe

K. Zs.K. Zs.
2024.06.28. 19:29
A döntőbe jutás utáni pillanatok (Fotó: MKSZ/IHF/Kolektiff/Sasa Pahic Szabo)
Bejutott az U20-as női kézilabda-világbajnokság döntőjébe a magyar válogatott, miután 28–24-re legyőzte Hollandiát a szkopjei torna pénteki elődöntőjében. A mieink egymás után harmadszor játszhatnak vb-finálét ebben a korosztályban; a vasárnapi fináléban Franciaország lesz az ellenfél.

Sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán az első félidő végén a hollandok megugrottak három góllal (15–12).

A második játékrészre feljavult a magyar védekezés, a hollandok több mint hét percig nem szereztek gólt, de aztán rendezték soraikat, és megint elmentek hárommal (20–17).

És akkor Zaj Klára úgy döntött, nem kap több gólt: a magyar kapus heteseket hárított, összesen tíz lövést védett a második félidőben, és 41 százalékos védési mutatója egyértelműsíti, mekkora része volt a fordításban.

A remek kapusteljesítményre építve a magyar válogatott meglódult, a holland leblokkolt: 21–19 után öt magyar gól, 9–1-es szakasz következett. A hollandok azért betaláltak még a kapuba, de csupán négyszer az utolsó 16 percben, amivel nem tudták megakadályozni a feljavuló magyar csapat 28–24-es győzelmét.

A mieink egymás után harmadszor játszanak döntőt az U20-as vb-n: 2018-ban aranyérmesek lettek – a 2020-as torna a koronavírus-járvány miatt elmaradt –, 2022-ben ezüstérmesek lettek (mindkétszer Norvégia volt az ellenfél a döntőben).

KÉZILABDA
U20-AS NŐI KÉZILABDA-VB, SZKOPJE
ELŐDÖNTŐ
HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 24–28 (15–12)
Szkopje. Vezette: Braseth, Sundet (norvégok)
HOLLANDIA: Schanssema, Van der Vorst (kapusok), Alderden, Bakker 8, Holtman, Horvers, Hölsher, Loy 2, Luchies 2, Maarschalkerweerd, Muilenburg, Scholten, Van der Helm 4, Van Dyepen, Van Maurik 4, Van Vliet 4 (2). Edző: Ricardo Clarijs
MAGYARORSZÁG: Imre, Zaj (kapusok), Csernyánszki 2, Csíkos 2, Faragó 6, Farkas 1, Gém, Horváth, Kovács 5, Kövér 2, Panyi, Szabó A. 3, Szabó L. 2, Török, Varga 2 (2), Vártok 3. Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Forrás: mksz.hu