Kiütéses győzelemmel nyitotta a Szeged a férfi kézi NB I-et

K. B./MTIK. B./MTI
2024.08.31. 18:55
Győzelemmel kezdte az idényt a Szeged (Fotó: pickhandball.hu)
A legutóbb ezüstérmes Szeged odahaza kiütéses, 18 gólos győzelmet aratott az Eger felett a férfi kézilabda NB I 2024–2025-ös idényének nyitó mérkőzésén.

A Tisza-partiaktól a szlovén jobbszélső, Mario Sostaric 12 kísérletből 11 gólt szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
AZ 5. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
OTP BANK-PICK SZEGED–QHB EGER 41–23 (18–8)
Szeged, 2143 néző. V: Altmár, Horváth M.
SZEGED: THULIN – SOSTARIC 11 (3), Röd 2, Toto 1, Mackovsek 1, JELINIC 8, Kukics 2. Csere: MIKLER R. (kapus), Bánhidi 3, Szilágyi Benjamin 3 (2), Bogojevic 3, Kalaras 1, Bodó 3, Garciandia 3, Smárason, Lukács K. Edző: Michael Apelgren
EGER: Ágoston Á. – Lezák, Sarak 2, Arszenics 3 (1), Zennadi 3, Tóvizi 1, Száva 1. Csere: Ficzere (kapus), Bőti, Jadegari 4, Szöllősi O. 3, Maracskó 1, TÓTH K. 5, Kiss G., Czabula. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 9. p.: 6–1. 14. p.: 8–3. 20. p.: 11–3. 25. p.: 14–5. 34. p.: 23–8. 39. p.: 26–11. 44. p.: 30–15. 50. p.: 37–18. 55. p.: 40–20.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Michael Apelgren: – Boldog vagyok, hogy győztes mérkőzésen mutatkoztam be remek atmoszférát teremtő szurkolóinknak.
Tóth Edmond: – Megilletődöttség, görcsös igyekezet és sok technikai hiba jellemezte első félidőbeli játékunkat, amit klasszis ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. Szünet utáni teljesítményünkkel viszont elégedett vagyok.