U18-as női kézi-vb: kikapott a spanyoloktól, a bronzért játszik a magyar válogatott

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.08.23. 16:13
(Fotó: Magyar kézilabda-válogatott/Facebook)
Nem jutott döntőbe a Kínában zajló U18-as női kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott, miután a legjobb négy között Spanyolország végig vezetve nyert gólszegény meccsen 19–16-ra. Bohus Beáta együttese a harmadik helyért a Dánia által legyőzött Franciaországgal csap össze.

Hiába nyerte meg eddigi mérkőzéseit a magyar U18-as női kézilabda-válogatott Kínában, a spanyolok elleni elődöntőt nem kezdte jól a csapat. Bohus Beáta az 5. percben, 4–1-es hátránynál időt is kért, de a mieink a folytatásban is viszonylag sok hibával játszottak, a spanyolok pedig a szünetig magabiztosan őrizték négy-öt gólos előnyüket. 7–12

A második félidő első felében bár a támadógépezet mindkét oldalon akadozott, a hátrányt tartósan nem tudták csökkenteni a mieink. A játékrész derekán a magyar csapat a spanyolok hibáit is kihasználva fokozatosan csökkentette hátrányát, de két gólnál közelebb nem tudott kerülni, s az utolsó tíz percre fordulva megint néggyel mentek a spanyolok, akik végig vezetve nyertek 19–16-ra és jutottak be a döntőbe.

A spanyolok remek védekezésüknek és a 14 védést bemutató kapusuknak, Goundo Gassama-Cissokhónak is köszönhetik győzelmüket, ugyanis ezt megelőzően a magyar csapatot minden vb-meccsét kiváló támadójáték jellemezte.

A két elődöntő mellett még hat helyosztót rendeztek a pénteki játéknapon. Az 5. helyért a horvátokat legyőző Németország (26–23) a Japánt felülmúló Szerbiával (21–20) vív meg, a két vesztes a 7. helyért csap össze.

Némi meglepetésre a felnőttek között rendre kimagaslóan teljesítő Norvégia a 9. helyért rendezett mérkőzésen simán, 29–24-re kikapott Csehországtól, míg a 11. helyért Brazília hét góllal nyert Montenegró ellen. A 13. helyen a Svájcot két góllal legyőző Svédország, 15.-ként a hollandokat egy góllal felülmúló, házigazda Kína zárt.

KÉZILABDA
U18-AS NŐI VB, KÍNA
Elődöntő
Magyarország–Spanyolország 16–19 (7–12)
Csucsou, International Handball Hall. Vezette: Bolic, Hurich (osztrákok)
MAGYARORSZÁG: Grebenár, Lukács, Majoros (kapusok), Balogh 4, Bede, Fazekas 5 (3), Kacsó 4, Keceli-Mészáros, Kriston 2, Mihály, Papp 1, Pálmai, Rédecsi, Seres, Varga, Vári. Szövetségi edző: Bohus Beáta
SPANYOLORSZÁG: Bernabé Cobos, Gassama Cissokho (kapusok), Arruabarrena, Baquedano Merquiriz 1, Fokeng Mfotiog 1, Garcia 2, González 2, Jallow, Palanqués 1, Patino Limés 1 (1), Regordán Silva 5 (1), S. E. Rodríguez 2, L. B. Rodríguez 3, Ros, Solis, Torres 1. Szövetségi edző: Cristina Cabeza
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2

Dánia–Franciaország 21–20

Az 5–8. helyért
Horvátország–Németország 23–26
Szerbia–Japán 21–20