A címvédő Barca és a legutóbbi ezüstérmes, az Aalborg is győzelemmel kezdte a férfi kézi BL-idényt

K. Zs.K. Zs.
2024.09.11. 20:29
A francia Dika Mem hat gólt dobott a címvédő Barcában (Fotó: Getty Images)
A címvédő Barca idegenbeli és a legutóbbi döntőt elveszítő Aalborg hazai győzelmével kezdődött meg szerda este a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2024–2025-ös idénye: a katalánok a Kolstadot verték meg 35–30-re, a dánok a Nantes-ot 38–31-re.

Kolstad–Barca 30–35. Bár elsőként a hazaiak találtak a kapuba, a katalánok a szünetre hétgólos előnyt építettek, úgy tűnt, eldőlt a meccs. A második félidő elején elkapták a fonalat a norvégok, 19–25 után egymás után négy gólt dobtak – ezek közül három Erlend Johnsené volt –, már csak kettő volt a különbség (23–25), de ennél közelebb nem jutottak. A Barca két góllal megint mélyítette az árkot, és tulajdonképpen simán győzött. Dika Mem hat góllal volt a vendégek legeredményesebb játékosa, Johnsen és Magnus Söndena szintén hattal vezette a Kolstad lőlapját.

Aalborg–Nantes 38–31. A hazaiaknak két-, a franciáknak háromgólos (12–15) előnyük volt az első félidőben, de a szünetre minimálisra csökkent a különbség, köszönhetően Thomas Arnoldsen bravúros időn túli szabaddobásának (16–17). Neki is, csapatának is jót tett a lélektanilag fontos gól, a fordulás után az ő vezérletével fordítottak, majd ugrottak meg (29–23), és három BL-vereség után elégtételt vettek francia riválisukon. Arnoldsen 11 gólt szerzett a dánok soraiban, Valero Rivera hetet a Nantes-ban.

A magyar klubok közül a Szeged szerepel ebben a csoportban, első mérkőzését csütörtökön vívja hazai pályán, ellenfele a legutóbbi sorozatot a negyedik helyen záró Magdeburg lesz. Az A-csoportba sorsolt Veszprém szintén csütörtökön és ugyancsak német csapat, a Füchse Berlin ellen rajtol, de idegenben.