NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 37–28 (17–13)
Tatabánya Multifunkcionális csarnok, 2693 néző. V.: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 3, Klujber 4, Papp N., Füzi-Tóvizi 2, Vámos P. 3, SZÖLLŐSI-SCHATZL 4. Csere: Janurik (kapus), KUCZORA 4, Bordás 1, SIMON P. 4, KÁCSOR 4, Faluvégi D. 3, MÁRTON G. 4, Pásztor N. 1. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
ROMÁNIA: Hosu – BORS 4, Bucur 1, Bazaliu 2, OSTASE 5, POPA 4, Kerekes. Csere: Ciuca, Curment (kapusok), Gogirla 3, STOICA 4 (1), Lupei 3, Burlachenko, Boiciuc 2, Necula. Szövetségi kapitány: Florentin Pera
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 13. p.: 9–5. 21. p.: 13–9. 25. p.: 13–12. 38. p.: 19–19. 46. p.: 25–22. 51. p.: 29–24. 54. p.: 33–25. 57. p.: 35–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG
Golovin Vlagyimir: – Amikor a második félidőben Románia ötgólos hátrányból egyenlített, a pánikhangulat elmaradt, és a vége már örömjáték lett. Bár ez felkészülési mérkőzés volt, nem volt mindegy, hogy mi történik a pályán, válogatott meccsen mindig számít az eredmény.
Florentin Pera: – Jó mérkőzésünk volt, különösen az első negyvenöt percünk. Örülök, hogy a játékosaim nem adták fel, amíg kitartott az erőnk, ott voltunk a magyarok mögött. Sokat kivett belőlünk a csütörtöki meccs, amit csak kettővel veszítettünk el.
ÖSSZEFOGLALÓ
Mérsékelt érdeklődés fogadta női kézilabda-válogatottunkat Tatabányán, pedig a párizsi olimpia után ez volt ez első alkalom, hogy nyitott kapuk előtt léphetett pályára. Az ötkarikás játékokon csak pár másodpercen múlt, hogy nemzeti csapatunk a legjobb négy közé jusson, de a francia fővárosban elért hatodik helyével így is javított egy helyet Tokióhoz képest.
Románia legutóbb 2016-ban járt olimpián, világversenyen legutóbb a 2018-as Európa-bajnokságon zárt a legjobb tízben, negyedik lett. A mostani idény végén visszavonuló Cristina Neagu már nem tagja az ellenfél válogatottjának, már csak ezért is Golovin Vlagyimir csapata volt a szombati mérkőzés esélyese. A mieink szövetségi kapitánya nemrég 2028-ig meghosszabbította a szerződését, és csatlakozott mellé a DVSC-t irányító Szilágyi Zoltán is.
A szurkolók a sportcsarnok előterében az Európa-bajnoki trófeával fotózkodhattak. Ez nem véletlen, hiszen az idei Eb-nek Debrecen révén mi is a házigazdái leszünk Ausztria és Svájc mellett. Ha a mieink elmúlt egy évben látott fejlődése nem törik meg, akkor a cívisvárosnál is tovább tekinthetnek majd a kontinensviadalon. A torna bécsi végjátékához a magyarországi ágon a legjobb háromban kéne végezni.
De ne szaladjunk ennyire előre! Jól kezdte a mérkőzést az első sorunk, Klujber Katrin mellett a másik átlövőnk, Kuczora Csenge, illetve a szélsőink, Győri-Lukács Viktória és Szöllősi-Schatzl Nadine is tiszta ziccereket lőhetett. A védekezésünk is rendben volt, Böde-Bíró Blanka hétméterest is hárított, Florentin Perának 9–5-ös magyar vezetésnél időt kellett kérnie.
A 17. percben Füzi-Tóvizi Petra maradt lent egy szerencsétlen ütközést követően, de nem volt komoly a gond, később visszatérhetett a pályára. A beálló helyére ideiglenesen Bordás Réka érkezett, nem sokkal ezt követően Vámos Petrát Simon Petra váltotta irányítóban. A 19 éves fiatal rögtön góllal és gólpasszal vétette észre magát (13–9).
Az első félidő hajrájában Románia visszazárkózott, Angela Stoica gyönyörű átlövésével már-már Neagut juttatta az eszünkbe. A szünet előtt néhány villanás Kácsor Gréta és Szöllősi-Schatzl jóvoltából 17–13-as vezetést eredményezett. A szurkolók a két félidő között olyan klasszis sportolóknak tapsolhattak a pályán, mint a paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia, valamint az olimpiai bajnok Rasovszky Kristóf és Koch Máté.
A térfélcserét követően Románia megint feljött mínusz egyre, Golovin Vlagyimir időkéréssel próbálta felrázni a csapatunkat, de a következő gólt mégis Lorena-Gabriela Ostase dobta. Csak rövid ideig volt 19–19 és döntetlen az állás, Kuczora és Márton Gréta góljaival sikerült elől maradnunk. Ők ketten nagyon beindultak a második félidő közepén, de a rivális csak nem akart egykönnyen leszakadni (25–23).
A végjáték előtt kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség, és egy 8–2-es rohammal az 54. perc végére eldőlt a találkozó. Kácsor szép gólokat lőtt a végén, Janurik Kinga pedig többször is védeni tudott. Az utolsó percekben már nem kellett izgulni, a szurkolók rászámolhattak az ellenfélre, a magyar válogatott 37–28-as győzelmet aratott.
Ezelőtt a találkozó előtt 100 alkalommal játszottunk Romániával, most a százegyediken meglett az 58. győzelmünk. Női válogatottunk legközelebb október 24-én és 26-án lép pályára, mindkét összecsapást Franciaország ellen játssza.
PERCRŐL PERCRE