Közel 20 gólos különbséggel nyert a Veszprém, az FTC kiütötte a Tatabányát

2024.09.21. 20:00
Fölényes győzelmet aratott a Ferencváros (Fotó: fradi.hu)
Az FTC-Green Collect hazai pályán 41–33-ra legyőzte a Mol Tatabánya csapatát a férfi kézilabda NB I szombat esti mérkőzésén, míg a Veszprém HC 45–26 verte meg a CYEB–Budakalászt.

Hatalmas erődemonstrációt tartott az FTC az első félidőben a közvetlen rivális Tatabányával szemben. Pásztor István csapata a 26. percben már húsz lőtt gólnál járt. A kreatív, látványos támadójátékba ezúttal nem csúsztak hibák, mindenki hozzátette a magáét, így a nyáron pont a Bányásztól érkező Győri Mátyás és Ancsin Gábor is.

„Harcoljatok a Tatabányáért!” – érkezett a támogatás az amúgy teljesen megtelt vendégszektorból a szünet előtt. Ráfért a buzdítás a játékosaikra, hiszen ekkor már kilenc is volt a különbség.

A második játékrészben nem változott a játék képe, a 36. percben a jól játszó Kovacsics Péter találatával először volt tíz gól a két csapat között (27–17). Ekkor már Borbély Ádám is sokszor hozzá tudott szólni a meccshez néhány védéssel, ami megpecsételte a tatabányaiak sorsát.

Cristian Ugalde a hét mezőnyjátékossal való támadójátékkal próbálta meg a veszteségeket minimalizálni, amiért Lékai Máté rendre célba vehette az üres kaput – ezt többnyire sikerrel tette. „Játszik a Fradi” – skandálták büszkén a hazai drukkerek.

A szombati teljesítménye alapján bánhatja igazán a Ferencváros, hogy az Európa-liga selejtezőjében az egyik legnehezebb ellenfelet sodorta az útjába a sors, mert a mostani produkciója alapján abszolút a csoportkörben lenne a helye. 41–33-as sikerükkel a zöld-fehérek lépéselőnybe kerültek a bronzéremért folytatott csatában. A Tatabányától ennél biztosan több kell már az első, október 8-i El-fellépésén is, amit a cseh HCB Karviná ellen játszik majd.

A többi mérkőzésen is a hazai csapat nyert. A Veszprém igazi gólfesztivált rendezett, pedig a Budakalász 10–8-ig jól tartotta magát, de ezt követően egyre jobban szétnyílt az olló, majd a 26–12-es második félidő után kialakult a 45–26-os végeredmény. A Gyöngyös hét góllal is vezetett az első félidőben a Komló ellen, ám a vendégek feljöttek 25–23-ra az 51. percben, de végül a Heves megyeiek 29–25-tel behúzták a meccset. A NEKA és a Dabas 16–16-ig fej fej mellett haladt, de a vendéglátók az utolsó negyedórában elhúztak, s 28–24-es sikert arattak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC-GREEN COLLECT–MOL TATABÁNYA KC 41–33 (24–16)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 450 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
FTC: BORBÉLY Á. – Bujdosó 2, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 5, DEBRECZENI 5, LÉKAI 5, NAGY BENCE 6, KOVACSICS 6. Csere: Győri K. (kapus), Karai 1, Juhász Á., GYŐRI M. 6, Ancsin 3, Füzi 2. Edző: Pásztor István
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez 1, MARAS 7, Havran, Topic 2, Dissinger 1, Krakovszki B. 1. Csere: Bartucz (kapus), NTANZI 8, Enomoto 3 (3), I. Jiménez 3, Przytula 3, TONIAZZO 4, Golubovics. Edző: Cristian Ugalde
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–3. 9. p.: 8–5. 22. p.: 16–11. 25. p.: 19–13. 29. p.: 23–14. 38. p.: 28–17. 46. p.: 34–22. 53. p.: 36–27
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/3
Pásztor István: – Két vesszőfutásunk is volt a közelmúltban, az elsőből kijöttünk, de néhány dolgon változtatni kellett. Azt gondoltam, a védekezésünk rendben van, de tévedtem, ezért sokat gyakoroltuk. Most is voltak hibák, de szerencsére kifogtunk egy gyengébben játszó Tatabányát, és remek kapusteljesítménnyel sikerült nyerni.
Cristian Ugalde: – Sok hibával játszottunk, gyenge volt a védekezésünk. A második félidőben próbáltuk a hét–hatos, emberelőnyös támadást játszani, de ezzel is csak kozmetikáztuk valamennyire az eredményt.

VESZPRÉM HC–CYEB-BUDAKALÁSZ 45–26 (19–14)
Veszprém, 732 néző. Vezette: Fekete, Hajdu
VESZPRÉM: JENSEN – VÉGH B. 6, SANDELL 6, Casado 2, PESMALBEK 6, Koszorotov 7, Descat 3 (1). Csere: Grahovac 1, Ligetvári 1, FABREGAS 5, EL-DERA 5, Vajlupau, Cindric, Remili 1, Hoffmann 2 (1). Edző: Xavier Pascual
BUDAKALÁSZ: Tóth M. – Varjú 3, Papp P. 2, Dávid M., Mihalin 1, Juric-Grgic 5 (2), KOVÁCS D. 6. Csere: Váczi D. (kapus), Tyiskov 1, JUHÁSZ Á. 4, Varga M. 2 (1), Tájok 1, Polcar 1, Szakács, Kőrösi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–0. 9. p.: 7–5. 21. p.: 15–9. 31. p.: 20–14. 41. p.: 29–19. 50. p.: 36–23. 55. p.: 40–24
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Xavi Pascual: – Jó mérkőzést játszottunk, pedig negyvennyolc órával ezelőtt még a Bajnokok Ligájában léptünk pályára. A csapatunk erre is készen áll. Az első félidőben akadtak hibáink, de a szünet után látottakkal elégedett vagyok.
Csoknyai István: – Megérdemelten nyert ekkora különbséggel a Veszprém. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz az arénában, igyekeztünk végrehajtani a begyakoroltakat, sajnos sok technikai hibánk volt, a hazaiak több indításgólt is tudtak ezekből szerezni.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CARBONEX-KOMLÓ 29–25 (17–11)
Gyöngyös, 700 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
GYÖNGYÖS: TOMICS – Jaros 3, Markez 3, HEGEDÜS 3, BODOR 3, Potisk 2, EDWARDS 6. Csere: Uszik (kapus), Ubornyák 3, Lakosy, Nagy Á., Gyallai, Gráf 6 (4), Jóga. Edző: Bíró Balázs
KOMLÓ: Merkovszki – URBÁN 4, Bogdanic 6, Váczi M. 1, Szrnka, Borsos 1, Menyhárt 7 (1). Csere: SZJAVOSI (kapus), Osztojics 1, Jerkovic 3, Ács P. 2. Edző: György László
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1
Bíró Balázs: – Meg kell tanulnunk a megfelelő időben lezárni az ilyen mérkőzéseket. Ha a ziccereket értékesítjük, ez jóval simább mérkőzés lehetett volna. Amikor hibáztunk, az ellenfél megérezte a lehetőséget, és a hajrára faragni tudott a hátrányából. Szerencsére nem értek minket utol, de tanulni kell az ilyen helyzetekből.
György László: – A mérkőzés nagy részét uralták a gyöngyösiek, nekünk csak fellángolásaink voltak. Az első félidőben nagyon lassan, körülményesen kézilabdáztunk, Alekszandar Tomiccsal szemben több párharcot is veszítettünk. A második félidei játékunk már jobban nézett ki, azt a játékot kell továbbvinni a következő mérkőzésekre.

NEKA–DABAS KC 28–24 (11–11)
Siófok, 250 néző. Vezette: Bóna, Földesi
NEKA: PODOBA – Szücs B., KATHI 4, TÓTH L. 8 (2), Bugyáki 3, Kovács T. 3, Molnár R. Csere: Mikler K. (kapus), Temesvári 1, GAZSÓ 4, Tárnoki, Bali, PINTÉR B. 3, Ludmán 1, Csanálosi 1, Zakor. Edző: Sótonyi László
DABAS: PALLAG – Horvat 2 (2), Fekete B. 3, TÖRÖK 4, Garajszki 1, Koller 3, Ág 2. Csere: Nagy T. (kapus), Zdolik 2, Szöllősi Sz. 2, TISZA 4, Dobrkovics, Bognár N. 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 12. p.: 6–3. 18. p.: 8–7. 21. p.: 8–9. 23. p.: 10–10. 35. p.: 13–12. 41. p.: 15–16. 44. p.: 18–16. 48. p.: 20–19. 54. p.: 24–19. 57. p.: 25–22
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Sótonyi László: – Igazi nyílt sisakos küzdelem, óriási csata volt, mint ahogy eddig valamennyi egymás elleni mérkőzésen. Nagy volt a tét, nagyon fontos volt, hogy megszerezzük az első pontjainkat, örülök annak, hogy sikerült nyernünk. Még mindig sok dologban kell javulnunk, a friss csapatunknak időre és sok munkára van szüksége ahhoz, hogy ez még jobban összeérjen.
Tomori Győző: – Inkább küzdős, mintsem látványos mérkőzés volt, amit elterveztünk, abból szinte semmit sem sikerült végrehajtani. Mindkét félidőben koncentrációs problémákkal küzdöttünk, minden téren megvoltak a hibáink, főleg a védekezésünk miatt vagyok elkeseredett.