Női kézilabda NB I: a Békéscsaba sokáig jól tartotta magát az FTC ellen

N. T.N. T.
2024.09.18. 20:45
Dmitrijeva új lendületet hozott a hajrában (Fotó: Koncz Márton, archív)
A címvédő Ferencváros ugyan nem teljesített kiemelkedően, ám így is nyolc góllal legyőzte a Békéscsabát a női kézilabda NB I 3. fordulójában.

A Békéscsaba legutóbb egy félidő után ikszre állt Győrben, ezúttal a sokat hibázó FTC ellen még a 45. percben is csak 25–22-es hátrányban volt. A hajrában Darja Dmitrijeva góljai adtak új lendületet a Fradinak, de a hat gólig jutó Papp Dorkát is lehetett dicsérni. A vendégeknél kimondottan jó benyomást keltett a portugál válogatott kapus, Jessica Ferreira, aki 11 védéssel zárta a végül nyolcgólos ferencvárosi sikert hozó találkozót.

Allan Heine most több lehetőséget adott azoknak, akik az elmúlt meccseken kevesebbet játszottak, és továbbra is próbálgatja, a megerősödött keretben melyek a leghatékonyabb felállások. Az FTC a válogatott szünet előtt még a hétvégén a norvég Storhamar otthonában vendégeskedik a Bajnokok Ligájában.

A Békéscsaba edzőjének nem esett jól a hét kiállítás a Fradi kettőjével szemben

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 35–27 (17–14)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Garai, Varasdi
FTC: Böde-Bíró – Malestein 2 (2), Maszlova, Tomori 1, Edwige, DMITRIJEVA 7, HÁRSFALVI 4. Csere: GLAUSER (kapus), Bölk, Márton G. 3, CVIJICS 4, O. Kanor 2, Simon P. 3 (2), Klujber 2, PAPP D. 6, Bordás 1. Edző: Allan Heine
BÉKÉSCSABA: J. FERREIRA – Horváth G., SCHLEGEL 5, Román 2, Bencsik-Giricz 1, Aranyi 1, Szondi 3. Csere: M. LOPES 6 (3), Sablic, BORBÉLY M. 5 (1), Bencsik B. 2, Kukely K. 2, Takács E. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 13. p.: 7–5. 21. p.: 10–10. 28. p.: 15–12. 38. p.: 24–18. 46. p.: 26–22. 54. p.: 32–24
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Allan Heine: – A mérkőzés legpozitívabb hozadéka a győzelem volt, ennyi mérkőzésen hol jól, hol rosszul játszik egy csapat. A Békéscsaba taktikusan játszott, mi készülünk a következő edzésre.
Rác Sándor: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal nem. Mindkét csapat sok hibával játszott.