Vámosék és Faluvégiék is nyertek a női kézi BL-ben

K. B.K. B.
2024.09.22. 17:47
Faluvégi Dorottyáék sikerrel vették a Rapid Bucuresti jelentette akadályt (Fotó: Ludwigsbueg, archív)
Öt magyar női kézilabdázó és pályára lépett a női kézilabda Bajnokok Ligája vasránap 16 órakor kezdődött, 3. fordulós mérkőzésein, amelyen a francia Metz a dán Nyköbinget, míg a német Ludwigsburg a román Rapid Bucuresti-et győzte le.

A Vámos Petrát és Szemerey Zsófit is a soraiban tudó Metz a Nyköbing otthonában lépett pályára, és az első félidőben négygólos előnyre tett szert (15–19). Az eddig nyeretlen hazaiak a második játékrészben felzárkóztak, 26–26-nál döntetlenre is állt az összecsapás, de 28–27-es vedégsiker született. Vámos öt lövésből egy gólt szerzett, Szemerey hét lövésből hármat védett. A Metz két győzelemmel és egy vereséggel az A-csoport harmadik helyén áll.

A Korsós Dorinával felálló Rapid Bucuresti a Faluvégi Dorottyát és Háfra Noémit is foglalkoztató Ludwigsburgot fogadta. A vendégek gyakorlatilag már az első harminc percben eldöntötték a találkozót, az ott megszerzett nyolcgólos előnyét megőrizték, és 37–29-re diadalmaskodtak. Korsós és Faluvégi is százszázalékos lövési hatékonysággal zárt, előbbi öt kísérletből ötször talált be, utóbbi nyolcból nyolcszor. Háfra Noémi nem szerzett gólt. A Ludwigsburg az első sikerét érte el a sorozatban, a hatodik pozícióban tanyázik a B-csoportban, amelyben a Bucuresti a negyedik.