Meglepetés: Csurgón elvesztette veretlenségét a Szeged

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.19. 18:59
A Csurgó legyőzte a Szegedet (Fotó: Facebook/Csurgói KK)
A Szeged nagy meglepetésre 32–27-re kikapott a Csurgói KK otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az aalborgi BL-találkozó után a Szeged nem tért haza, hanem Zamárdiban készült a Csurgó elleni mérkőzésre. Esélyeshez méltó játékkal kezdett a Szeged, bő tíz perc után háromgólos előnyt épített ki. Ezt követően a Csurgó feléledt, és hét perc alatt hét gólt is szerzett, míg egyet sem engedett a vendégeknek. A hosszú szegedi gólcsendet Jérémy Toto törte meg, de meglepetésre a vendégek nem tudtak két-három gólnál közelebb férkőzni.

A második játékrész közepén már hat góllal is ment Vladan Matics vezetőedző csapata, a szegediek nem találták a ritmust, ennek eredményeképpen 32–27-re kikaptak. A hazaiak csapategységét jól mutatja, hogy két mezőnyjátékoson kívül mindenki betalált, a legeredményesebb Aleksa Tufegdzic volt hat góllal. A Szeged legjobbja a szintén hat gólig jutó Sebastian Frimmel volt. A somogyiak legutóbb 2020 novemberében nyertek a Szeged ellen.

Továbbra sincs pontja a sereghajtó Budakalásznak. A Ferencváros a harmadik perctől végig vezetve két góllal nyert a Budakalász vendégeként (25–27). A fővárosiaknál Győri Kristóf 14, míg a hazaiaknál Váczi Dániel 15 védéssel zárt. Varga Mihály hat góllal fejezte be a mérkőzést.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
CYEB-BUDAKALÁSZ–FTC-GREEN COLLECT 25–27 (10–13)
Budakalász, 350 néző. V: Bóna, Földesi.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 4 (2), Papp B. 2, Dávid M., Mihalin 3, Juric-Grgic 1, Kovács D. 4. Csere: Tóth M. (kapus), Juhász Á. 2, Tyiskov 1, VARGA M. 6 (2), POLCAR 1, Szakács, Tájok, FÓRIZS 1, Kőrösi. Edző: Csoknyai István
FTC: GYŐRI K. 1 – Tóth Á. 2, Ónodi-Jánoskúti 3, LÉKAI 4 (2), Karai 1, NAGY BENCE 4, Kovacsics 1. Csere: Borbély (kapus), FÜZI 3, Debreczeni 2, Ancsin 1, Juhász Á., Prainer 1, Csörgő, Mikita, BUJDOSÓ 4. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–5. 18. perc: 5–9. 27. p.: 7–11. 35. p.: 11–16. 44. p.: 17–20. 55. p.: 22–25. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Csoknyai István: – A mérkőzés első tíz percét a FTC uralta, az történt a pályán, amit szeretett volna. A rutinosabb játékosaink nem tudtak annyit segíteni a csapatnak, a fiatal sorunk tartotta bennünk a lelket, nagy koncentrációval játszott. A végjátékban megcsillant a döntetlen esélye is, de Lékai Máté rutinja döntött ismét. Kiváló volt a kapusteljesítmény mindkét oldalon, a védekezésünk pedig acélosodott, aminek örülök.
Pásztor István: – A Budakalász erős első sorát semlegesíteni tudtuk ragyogó védekezéssel és kapusteljesítménnyel, a fiatal sora viszont nagyot ment és nagyon megnehezítette nekünk a mérkőzést. Emellett rengeteg ziccert hagytunk ki, amivel nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. Meccsek óta stabil a védekezésünk, de nem értem, hogy ez miért párosul rossz helyzetkihasználással.

CSURGÓI KK–OTP BANK-PICK SZEGED 32–27 (15–12)
Csurgó, 700 néző. V: Haskó, Natkai.
CSURGÓ: HOLLÓ – TUFEGDZSICS 6 (2), MAZUREK 3, Herceg 3, Vasvári, Zagar 2, Majstorovic 1. Csere: FÜSTÖS, Széll (kapusok), Fekete G., Gábor M. 4, Bazsó 1, PAPP T. 4, Szeitl E. 2, Brajovics 3, KISS B. 3. Edző: Vladan Matic
SZEGED: Thulin – SOSTARIC 5 (2), Röd 1, Kukics 3, Bánhidi 1, Mackovsek 1, FRIMMEL 6 (1). Csere: Mikler R. (kapus), Toto 2, Bodó 3, Jelinic, Kalaras, Garciandía 2, Bogojevic 2, Lukács K., Szilágyi Benjámin 1. Edző: Michael Apelgren
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 12. p.: 4–6. 14. p.: 8–7. 18. p.: 10–7. 22. p.: 11–8. 27. p.: 13–10. 35. p.: 19–16. 41. p.: 22–17. 49. p.: 26–22. 53. p.: 28–23. 57. p.: 30–26. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Vladan Matic: – Nem volt vesztenivalónk egy ilyen kiváló csapat ellen, mint a Szeged, szabadon játszottunk és minden összejött. Tudtuk, hogy jobb csapat vagyunk annál, mint amennyit eddig nyújtottunk. Bízom benne, hogy ez a győzelem hatalmas lökést ad a csapatnak, amely most nagyon küzdött.
Michael Apelgren: – Mentálisan nem tudtunk összeállni, és ez rányomta a bélyegét a játékunkra. Sok technikai hibánk volt, és a második félidőben belementünk a rohanásba, amiben szintén sokat hibáztunk. A jól játszó Csurgó minden megingásunkat kihasználta, így nem tudtunk felzárkózni.

BALATONFÜREDI KSE–CARBONEX-KOMLÓ 30–27 (15–11)
Balatonfüred, 400 néző. V: Atmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: Deményi – Hornyák P. 4 (2), Rozman 1, SZÖLLŐSI B. 4, Vasziljev 2, Németh B. 1, BÓKA 3. Csere: Andó (kapus), Kovács B., SZRETENOVICS 2, SZMETÁN M. 4 (2), Vári, Simotics 1, Klucsik, Kljun 3, URBÁN-PATOCSKAI 5 (2). Edző: Kis Ákos
KOMLÓ: Merkovszki – Bogdanic 1, ROTIM 3, Osztojics, Borsos, JERKOVIC 11 (4), MENYHÁRT 4. Csere: Szjavosi (kapus), Váczi M. 1, Varga Sz., Urbán, Gulyás G., Bodnár B., Ács P. 2, Pauló, SZRNKA 5. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 9. p.: 6–2. 17. p.: 9–5. 23. p.: 12–9. 28. p.: 15–9. 35. p.: 18–12. 40. p.: 20–18. 48. p.: 24–19. 54. p.: 26–22. 57. p.: 28–24. Kiállítások 6, ill. 18 perc. Hétméteresek 8/6, ill. 5/4
Kis Ákos: – Nagyon örülünk újabb hazai győzelmünknek. Kifejezetten kemény, időnként durva mérkőzés volt, de szerencsére végig tudtuk tartani három-négy gólos előnyünket.
György László: – Kemény, férfias mérkőzést játszottunk. Ennyivel megérdemelten győzött a Füred, mert gyors csapat, mi pedig támadásban sokat hibáztunk.

DABAS KC–MOL TATABÁNYA KC 31–33 (18–13)
Dabas, 800 néző. V: Kiu G., Kiu T.
DABAS: PALLAG 1 – HORVAT 7 (3), Fekete B. 2, Garajszki 2, Török 3, Zdolik 2, Ág 1. Csere: Nagy T. (kapus), Gáspár K., BÁLINT B. 7 (1), Bognár N. 1, Kádár, Koller, Katona 2, Tisza 3. Edző: Tomori Győző
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez P. 3, Maras, Havran, TOPIC 6, Dissinger 3, Krakovszki B. Csere: Radvánszki, Bartucz (kapus), Ntanzi 2, LEMOS 6, DAMATRIN 6 (1), Plaza 3, Enomoto 2 (1), Przytula 2, Golubovics. Edző: Cristian Ugalde
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–1. 17. p.: 11–5. 24. p.: 15–9. 38. p.: 21–20. 43. p.: 21–22. 55. p.: 27–31. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Tomori Győző: – Az első félidőben a két csapat közti különbséget még el tudtuk tüntetni, de fizikailag nagyon belefáradtunk. A vereség ellenére örülök, hogy így tudtunk kézilabdázni, és bízom benne, hogy ezt tudjuk folytatni a következő mérkőzéseken.
Cristian Ugalde: – Nehéz mérkőzést nyertünk meg Dabason. Sűrű a programunk, így keveset tudtunk készülni erre a találkozóra, ezért külön is értékes számunkra ez a két pont.