A Metz hibázott kevesebbet, először kapott ki az FTC a női kézilabda BL-ben

2024.10.12. 19:35
Fotó: fradi.hu
Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata idegenben 24–19-re kikapott a francia Metz Handball csapatától a Bajnokok Ligája-csoportkör szombat esti rangadóján. Allan Heine együttese ezzel elveszítette őszi veretlenségét.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
A-CSOPORT
Metz HB (francia)–FTC-Rail Cargo Hungaria 24–19 (11–11)

Részletes jegyzőkönyv hamarosan!

A HÉT MÉRKŐZÉSE VÁRT az első négy BL-mérkőzését megnyerő FTC-re, ellenfele a hozzá hasonlóan a négyes döntőre szintén esélyes Metz Handball volt. A franciák csak azért nem százszázalékosak, mert a norvég Storhamar ellen becsúszott nekik egy 29–29-es döntetlen. A zöld-fehérek a csoport leggyengébb négy csapatával szemben nem hibáztak, de a bajnokságban a hétközi, Kisvárda ellen látott produkció azért figyelmeztető jelként szolgálhatott Allan Heinének.

A magyar csapat meglepetésre három jobbkezessel kezdett a hátsó posztokon. Orlane Kanor, Andrea Lekics és Darja Dmitrijeva kiszorította a kezdőből a jobbátlövőket, Klujber Katrint és Valerija Maszlovát – ha igazán hatásvadászok lennénk, akkor ezt így írtuk volna… Maradjunk annyiban, hogy taktikai okokból nem volt balkezes átlövő a pályán az első szakaszban. Ráadásul a Fradiból csak ők hárman tudtak betalálni az első bő húsz percben! A jó kezdés megvolt, a mieink 6–1-gyel kezdtek, az ellenfél a 10. percben lőtte be második gólját. A korábban a riválist tíz éven át erősítő Laura Glauser ismét bizonyította, hogy mekkora vétel volt, hatalmas védésekkel sokkolta a hazaiakat.

A Metz szép lassan belejött, magyar válogatott irányítója, Vámos Petra is megszerezte első gólját, mellette a beálló Sarah Bouktit és az idény közben szerződtetett Cléopatre Darleux alkotott maradandót. Bouktit volt az, aki a 17. percben egyenlített. 7–7-nél Heine időt kért, de ezután a Fradi még elöl tudott maradni (7–10). A szélsőink és a beállóink továbbra is góltalanok voltak, ez hosszú távon nem ígért túl sok jót, de a szünet előtt Márton Gréta megtörte ennek a három posztnak a rossz szériáját.

A második félidő 11–11-es döntetlenről vette kezdetét. Darleux 11. védése után Vámos előbb gólpasszt adott, majd ő maga talált be, a Metz pedig a rangadó során először átvette a vezetést. Újabb rossz ferencvárosi megoldások következtek, amit Chloé Valentini gyorsan megbüntetett (14–11). Lekics varázslatos ejtéssel verte át Darleux-t, egyben megtörte a Fradi rossz sorozatát.

Bouktit első hétmétereshibájára 43 percet kellett várni, Glauser a gólvonalon állva választott jó irányt, közben Dmitrijeva szórta a gólokat. Az alacsony színvonalú, ámde annál izgalmasabb találkozón a francia kapusok egymást múlták felül. A meccs ezen szakaszában egyértelművé vált, hogy az a csapat gyűjti be a két pontot, amelyik előbb javít lövéseinek a hatékonyságán.

Angela Malestein és Hársfalvi Júlia sem találta a 22 védéssel záró Darleux ellenszerét, miközben Tyra Axnér duplázott. Az utolsó öt perc háromgólos Metz-vezetéssel, 22–19-ről kezdődött, de Heine továbbra sem hozta be Simon Petrát, hanem Lekics rutinjában bízott. A szerbnek nem volt jó napja, Darleux kivédte a hetesét is.

Az utolsó perceket elrontotta a második játékrészben csak nyolc gólt szerző FTC, a meccs utolsó három találatát szintén a Metz dobta. A 24–19-es vereséget szenvedő zöld-fehérek egy hét múlva szombaton a szlovén Krim Ljubljanát fogadják az Érd Arénában.