„Újabb nagy erőpróba vár a válogatottunkra – mondta Sinka László, a honi szövetség elnöke. Csapatsportágban bármely világeseményen az első tizenkettő között szerepelni kiváló eredmény, a tavalyi horvátországi vébén csapatunk a hatodik helyen végzett, amely önmagát minősíti. Erre az Eb-döntőre csak az utolsó csoportmeccsen kvalifikáltuk magunkat a selejtezők során."
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
A szövetségi kapitány kérésének megfelelően sikerült a felkészülési programot biztosítani, a válogatottal célja az, hogy a csoportból jusson tovább. Ami az ellenfelek játékerejét tekinti, ez bravúr lenne, nálunk azonban alapkövetelmény. A francia csapat nemcsak a csoport, hanem az egész Eb egyik favoritja, a spanyolok a fiatalítás mellett megtartották világklasszisaikat, a csehek pedig az elmúlt időszakban a legjobbakat is el tudták már kapni. Mi azonban bízunk a kapitányban és szakmai stábjában, valamint abban, hogy a szokásoknak megfelelően ezúttal is sok szurkoló biztatja majd a csapatot.
„Első felkészülési ciklusunkat befejeztük, a bécsi Interwetten-kupával lezártuk – mondta Csoknyai István szövetségi kapitány. Három kiváló válogatott ellen három pontot szereztünk, emellett sok tanulságot vontunk le, a hibák javításán a héten még dolgozunk. Taktikában mindenképpen előre kell lépnünk a tornán mutatotthoz képest, de ez az ütemtervünknek megfelelő, hiszen a labdás gyakorlatokat erre a hétre hagytuk."
„Császár Gábor és Katzirz Dávid sérülése miatt nem tudott velünk tartani a tornára, ezért arra kértem kedden az elnökséget, hogy a végleges utazókeretet ne ma, hanem csak szombaton kelljen leadnom. Császár Gábor a múlt héten az erős passzoknál is fájlalta a kezét, azóta még nem találkoztam vele, telefonon arról tájékoztatott, hogy egyre jobban érzi magát, majd a héten elválik, mennyire."
A férfi kézilabda-válogatott, illetve a közelgő ausztriai Európa-bajnokság árnyékában ezúttal már kevesebb hangsúly jutott a női nemzeti együttes kínai vb-szereplésének szakmai értékelésére. A sportág honi elnöksége viszont elfogadta a szövetségi kapitány, Mátéfi Eszter értékelését.
|
„Három nehéz meccs vár ránk az Eb-n, az elnökség részéről a várakozás egyértelmű, amellyel magam is egyetértek. Csoportunk nagyon kiegyensúlyozott, nem véletlen nevezték halálcsoportnak, tulajdonképpen bárki továbbjuthat belőle, most talán a franciák kivételével a három csapat bármelyike kieshet. A franciákkal kezdünk, a realitás azt mondatja velem, hogy nem sok sanszuk van, de miután nincs könnyű ellenfél a csoportban, minden meccsnek úgy állunk neki, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki belőle. Megpróbálunk pontokat, pontot szerezni. Különben sincs a világon olyan válogatott, amelynek ne lehetne rossz napja. A spanyol mérkőzés könnyebbnek ígérkezik, de csak kicsivel, mert az ő keretük is nagyon erős. Nem hiszem, hogy a Nagy László-ügy külön motivációt jelentene ezen a találkozón játékosaink számára. A papírforma szerint a csehekkel játszunk ki-ki meccset, azon dőlhet el a továbbjutás, de pont a kiegyensúlyozottság miatt körbeverést is elképzelhetőnek tartok."
A szövetség az 1–6. helyezettől premizálja a válogatottat, az aranyéremért tizenöt, a 2., illetve 3. helyért tizenkettő és tízmillió forintot kap a csapat. De még a hatodik hely is négymillió forintot jelentene. Az ausztriai tornával kapcsolatban a szövetségi kapitány megjegyezte, az általa régen látott Laluska Balázs kellemes meglepetést szerzett játékával, hiszen támadásban és védekezésben is végig kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtott. Viszont a szélsőjátéktól kicsit többet várt, hiszen képességeiket ismerve a szélről betörők mérkőzéseket is nyerhetnek, de a felkészülés e szakában járva a szakember nem tudja egyértelműen elmarasztalni őket. A kapitány szerint egyértelműen a csapategységben lehet az erőnk, hiszen nincsenek akkora világsztárjaink, akik a félpályáról lövöldöznék a gólokat.