(26–21, 18–16, 31–15, 17–26)

New Plymouth, 3500 néző: V: Coulson, Hickey, Whiu (új-zélandi)
ÚJ-ZÉLAND: Dickel (3), JONES (12/3), PENNEY (31/6), BOOK (21/6), Boucher (2). Cs: Flavell (1), Winitana (1), Henare (4), Rampton (4), Stone (7), Hickey (6). Szövetségi kapitány: Tab Baldwin
MAGYARORSZÁG: Simon (5/3), FODOR G. (13/3), Dávid (13/3), Báder (5/3), Grebenár (2). Cs: KÁMÁN (24/18), Sitku (4), Pankár (4), Gémes (8). Szövetségi kapitány: Varga Mátyás
Az eredmény alakulása. 4. p.: 14–12. 9. p.: 22–18. 12. p.: 33–30. 17. p.: 38–30. 22. p.: 50–41. 29. p.: 70–46. 33. p.: 81–62. 39. p.: 87–70

Elmentek a világ másik felébe, ahol szinte nincs nyugtuk, utazgatnak ide-oda. Csoda-e, ha kissé elfáradt a társaság. Új-Zéland–Magyarország, rövid időn belül harmadszor (a harmadik helyszínen): ezúttal egy meglehetősen fáradt vendégcsapattal. No meg egy felbosszantott házigazdával. Ami azt illeti, az új-zélandiak aligha vették jó néven, hogy másodjára markáns zakóval lepték meg őket a mieink, a New Plymouth-i meccsen érezni lehetett, szíves örömest bosszút állnának.
Meg is tették.
Az első félidőben még tartotta magát Varga Mátyás alakulata, ám a harmadik felvonás maga volt a rémálom. Futott, zakatolt a világbajnokságra készülő vendéglátó, Penney és Book egyenesen tarthatatlanná vált a magyarok számára. Tíz perc alatt 16 pontot vert riválisára Új-Zéland, amely a szakasz vége felé már 24 ponttal is vezetett. A fáradtságon túl az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a vészes "mezőnyemberhiány” minden eddiginél jobban megmutatkozott a magyar válogatotton: a kezét fájlaló Pankár ugyan visszatért a csapatba, nem játszhatott viszont a bokasérülést szenvedett Trummer. Márpedig a Varga-fiúk közül eleve otthon maradt néhány meghatározó kosaras, elég csak Mészárosra, Némethre vagy Kálmánra gondolni.
Három negyed után tehát úgy tetszett, kiüti ellenfelét a hazai csapat, ám fáradtság ide, elcsigázottság oda, a mieinkben volt annyi tartás, hogy finomítsák az eredményt. A zalaegerszegi Kámán állt ekkor a roham élére, s olyan triplazuhatagot zúdított a vendéglátókra, amilyet két nappal korábban egy hazai kedvenctől, Jonestól (34/24) láttak. Kilenc kísérletéből hat hármast ért el a bedobó, vagyis oroszlánrésze van az utolsó szakasz magyar dominanciájában. A Burger King nemzetközi sorozat fedőnéven futó párharc negyedik ütközetét szerdán vívják – naná, hogy új helyszínen, Nelsonban.

Mestermérleg
Tab Baldwin:
– Hullámzó meccs volt ez is, akárcsak az előző kettő. Csakhogy ezúttal jobban ráerőltettük az akaratunkat a magyarokra, akik fáradtnak tűntek. Két találkozónk ugyan még hátravan, ám már most megállapítható, sokat tanulunk Magyarország ellen.
Varga Mátyás: – Fizikai és mentális fáradtság mutatkozott a csapaton. Sem zónával, sem emberfogással nem tudtuk megállítani az új-zélandiakat.