Tisztes helytállás

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2002.08.29. 22:56
Franciaország–Magyarország71–55(18–10, 17–19, 14–9, 22–17)Le Temple sur Loit, 1000 néző.FRANCIAORSZÁG: Souvré (3), Melain (5), Le Dréan (6), Antibe (11), Moussard (7). Cs: Savasta (4), Lawson (3), Gomis (11), Lesdema (11), Reghaissia (2), Tonnerre (6), Dijon (2). Szövetségi kapitány: Alain JardelMAGYARORSZÁG: Iványi (9), Károlyi (7), Hagara (–), Papp (6), Béres (4). Cs: Englert (–), Eördögh, Ujvári (–), Cserny (16), Keller (5), Csákány (8). Szövetségi kapitány: Rátgéber LászlóOroszország–Kuba 75–70Nagyszerűen, 14-2-vel kezdtek a hazaiak, akik az első negyedben szinte csak büntetőből dobtak pontot. A magyarok a félidőig Cserny és Iványi káprázatos játékával felzárkóztak hat pontra. Tíz ponton belül voltak a mieink az utolsó negyedig, egészen a harmincötödik percig. Ha nincsenek a kicsit szigorú játékvezetők, meg Souvré félpályás hármasa, egészen szoros lehetett volna az eredmény MestermérlegRátgéber László: – Gratulálok a lányoknak, amíg bírták erővel, extrateljesítményt nyújtottak. Ha kicsit jobb a dobószázalékunk, több védőlepattanót szedünk, és semleges pályán játszunk, akár egál meccset játszhattunk volna az Európa-bajnokkal.