Majdnem meglepetés lett

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2002.08.30. 22:21
Oroszország–Magyarország68–64(14–16, 23–14, 20–15, 11–19)Le Temple sur Lot, 800 néző. V: Bailleul, Gavart (franciák)OROSZORSZÁG: ARHIPOVA (20/9), Artyesina (2), Szkopa (6), BARANOVA (9), Oszipova (3). Cs: ZAKALUZSNAJA (10), Sakirova (2), Kalmikova (5), Rahmatulina (–), KORSTINE (5/3), Gousztilina (6). Szövetségi kapitány: Vagyim KapranovMAGYARORSZÁG: ENGLERT (3/3), UJVÁRI (10), Csákány (–), Cserny (3), BÉRES (14). Cs: KÁROLYI (14), EÖRDÖGH (10), Török (2), Papp (2), Keller (6), Hagara (–). Szövetségi kapitány: Rátgéber LászlóAz eredmény alakulása. 5. p.: 6–14. 15. p.: 26–26. 25. p.: 45–33. 35. p: 59–49Nagyon jól kezdtek a gyomorbántalmakkal bajlódó Iványi Dalma nélkül kiálló magyarok, még lepattanózásban is felvették a versenyt a jobb fizikumú oroszokkal, és egészen 15. percig vezettek. Az első félidő utolsó öt percében azonban a GYSEV új centere, Zakaluzsnaja megrázta magát az ellenfélnél, és az ő zsinórban dobott tíz pontjával meglépett az Európa-bajnoki ezüstérmes. A harmadik negyedben sajnos meglehetősen egyoldalú volt a játék, sorra elhalászta a támadó-lepattanókat a rivális, míg a magyaroknál a kizárás mellett a támadásszervezéssel is akadtak problémák. Aztán a hajrában Károlyi és Béres kosaraival sikerült tíz ponton belülre kerülni, sőt a vegyes védekezésnek köszönhetően 8–0-s szériát csinált válogatottunk, aminek eredményeként feljöttünk két pontra. De két perccel a vége előtt Arhipova hármasa eldöntötte a meccset, bár Ujvári és Béres találataival ismét sikerült közel kerülni Oroszország legjobbjaihoz. Kár, hogy az utolsó percben kihagytunk néhány büntetőt, így elmaradt a nagy meglepetés.MestermérlegRátgéber László: – Első számú irányítónk hiányát a meccs elején Englert, a végén pedig Ujvári kitűnően ellensúlyozta. Ha Arhipova nem dob húsz pontot, és egy kicsit több szerencsénk van, akár meg is nyerhettük volna a találkozót. Le a kalappal a lányok előtt, élvezet volt ma szövetségi kapitányként vezetni őket.