Csoportgyőztes Albacomp

székelyhidi jánosszékelyhidi jános
2002.12.18. 22:24
Jelentős tétje volt a mérkőzésnek, hiszen ezen dőlt el a csoportelsőség. A fehérváriak Szlovákiában 8675-re legyőzték ugyan szerdai ellenfelüket, ám a Lucenec számára maradt egy reménysugár: legalább 12 ponttal diadalmaskodni.Moseley triplájával nyitott a fehérvári együttes, ez meghozta a hazaiak önbizalmát, így érthető volt, hogy 72-es állásnál, a harmadik perc végén már időt kért a szlovákok mestere. Ez sem segített a vendégeken, mert a magyarok tovább robogtak.
Északi fôcsoport, alapszakasz,
6. forduló, C-csoport
Albacomp–BC Mogul Lucenec (szlovák)
104–79
(31–16, 19–20, 26–27, 28–16)
Székesfehérvár, 1500 nézô. V: Volejnik (cseh), Kreidl (osztrák)
ALBACOMP: Theisz (–), Moseley (12/6), HART (18/3), BENCZE Z. (19), LAPOV (14). Cs: MATUS (13/9), Góbi (10), HALM (13/3), Mihalics (1), Nunez (4). Edzô: Sterbenz László
LUCENEC: CUROVIC (17), Tarabus (13/9), LACO (18/6), Snopko (3/3), Simonides (6). Cs: Azacis (6), SVITEK (13/3), Ceman (–), Suja (3/3), Kovacik (–). Edzô: Tibor Jany
Az eredmény alakulása. 7. p.: 22–10. 15. p.: 41–23. 23. p.: 59–50. 25. p.: 67–50. 35. p.: 89–67
Kipontozódott: Bencze Z. (27. p.)
104–79
Lapov és Bencze szorgosan gyűjtötte a lepattanókat, így hamar 10 pont lett a különbség. Könnyedén, magabiztosan játszott az Albacomp ezekben a percekben, a vendégek viszont pontatlanul dobtak, a lecsorgó labdákat így rendre a hazaiak szerezték meg. Egy vitatott ítéletnél elfogyott Jany edző türelme, túl hevesen reklamált, amiért technikat ítéltek a síp mesterei. Ez a fehérváriaknak kedvezett, és az első cserejátékos, Matus szórt egy csont nélküli triplát. Mindent megpróbált a vendégek mestere, cserélgetett, de semmi sem segített. Sterbenz is változtatott, Bencze helyett Góbi is pályára lépett. Ebben az összetételben sem volt gond, bár faragtak néhány pontocskát hátrányukból a vendégek. Csupán átmenetileg, hiszen, ha a hazaiak kicsit jobban összpontosítanak, már ekkor 20 pont lehetett volna a különbség. De így is zúgott a vastaps Matus újabb, remek triplájánál. Kicsit lazítottak a fehérváriak, és ezt azonnal kihasználták a szlovákok. Fel is bátorodtak Lacóék, és ha nem is tudták szorossá tenni a mérkőzést, de 10 pont alá csökkentették hátrányukat. Az átmeneti "rövidzárlat” miatt időt kért Sterbenz László, s használt is a taktikai eligazítás, jobban értékesítették a ziccereket és a büntetőket Harték, és így újra megnyugtató lett az előny. A furcsán ítélkező játékvezetők egy kicsit besegítettek, hogy ne legyen lefutott a meccs, a fehérváriak viszont az utolsó negyedben gondoskodtak arról, hogy sima legyen a találkozó. A győzelem egyszersmind azt is jelenti, hogy az Albacomp csoportelsőként jutott tovább.

Mestermérleg
Sterbenz László:
– Szívós ellenfelet győztünk le. A sok faulttal széttördelt játék ellenére sikerült száz pont fölé jutnunk, és biztosan győznünk.
Tibor Jany: – Mivel a továbbjutás már eldőlt, a záróforduló előtt több variációt is kipróbáltunk, és lehetőséget adtam minden játékosnak. Bár két negyedben mi nyertünk, az Albacomp győzelme vitathatatlan.