Első mérkőzésSoproni Ászok KC–Atomerőmű SE 90–84
(26–22, 24–18, 24–24, 16–20)
Sopron, 400 néző. V: dr. Valovics, dr. Smied
SOPRON: NIKOLICS (23/12), Csirke (8/6), WALKE (21/3), Sajni (8), GLISOVICS (14). Cs: PARKER (12/3), Stan (4). Edző: Szalai János
ATOMERÔMŰ: Pojbics (5/3), Fodor G. (12), Davis (14), SITKU (16), CZIGLER (22). Cs: Jurgilas (2), Rajkó (2), MÉSZÁROS Z. (11/3). Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–6. 8. p.: 23–14. 15. p.: 37–31. 19. p.: 48–36. 23. p.: 55–48. 29. p.: 72–60. 32. p.: 82–68. 35. p.: 88–72

A Mészáros nélkül pályára lépő paksi kezdő ötös rendkívül bágyadtan kezdett, míg a soproniak új felfogásban kosaraztak. Remekül védekezett a házigazda, jól szedte a lepattanókat, az ellentámadásokat pedig a szenzációsan kosárlabdázó Nikolics irányításával pontosan és eredményesen vezette. Ráadásul az első tíz percben három triplával is vidították a közönségüket a hazaiak. A kisszünet után Fodor Gergely került az irányító helyére, az Ászok azonban Walke nagyszerű megmozdulásaival – a bedobó időnként erőcsatárt is játszott – tartotta előnyét. Aztán a 17. percben az Egyesült Államokból nemrég visszatért Parker is a játéktérre került, és ragyogó megmozdulásokat mutatott. A félidő utolsó perceiben Fodor edző Mészárost is beküldte, és a válogatott irányító jobban összefogta társait. A harmadik tíz percben Parker remek megmozdulásaival és Glisovics ragyogó labdaszerzéseivel fokozta előnyét a soproni csapat, a vendégeknél ekkor már Davis is meg-megvillant, Czigler pedig a csapat első számú erősségének bizonyult. A befejező játékrész Walke és Parker tripláival indult, a káprázatosan játszó hazai együttes 16 pontra növelte előnyét öt perccel a befejezés előtt. A hajrá azonban a vendégeknek sikerült jobban, és a kissé fáradó soproniakkal szemben szépítettek az eredményen. A visszavágót jövő kedden rendezik meg Pakson.

Mestermérleg
Szalai János: – Ennél szebb bemutatkozást nem is kívánhat magának az ember. A bajnokot megverni mindig bravúr. Végig urai voltunk a helyzetnek, kár hogy az utolsó három percben kissé leengedtünk.
Fodor Péter: – Hosszú, hatórás autóbuszozás után előnyt adtunk a soproniaknak, akik aztán éltek is a lehetőséggel. Abban azonban bízom, hogy hátrányunkat hazai pályán ledolgozzuk.

Visszavágó
Veszprémi Egyetem–Penta-Gödi SE 79–70
(15–18, 17–17, 18–19, 29–16)
Veszprém, 200 néző. V: Forrai, Sabáli
VESZPRÉM: Szokolik (8/3), KOVÁCS G. (14), Beák (6), HORVÁTH Z. (15), HUSANOVICS (32/3). Cs: Naményi (–), Porpáczy (4/3). Edző: Molnár István
GÖD: HORTOBÁGYI (12/3), Tahin (5/3), Munteán (12/9), SZABÓ G. (21), Mihály (6). Cs: Piros (7/3), Pólik (7). Edző: Válé Flórián
Kipontozódott: Pólik (35. p.)
Továbbjutott: a Veszprém kettős győzelemmel

A B-csoportos együttesek kupavisszavágóján a hazaiak kezdtek jobban, de az első negyed végén fordított a vendégcsapat, és ezt követően a gödiek akarata érvényesült. Az utolsó negyedben a veszprémiek visszavették a vezetést, és a hajrában növelni is tudták az előnyüket, így kettős győzelemmel jutottak be a legjobb nyolc közé. A 21 év átlagéletkorú veszprémi csapat ezzel az egyesület fennállásának legjobb kupaeredményét érte el.

Molnár István: – Küzdöttünk, hajtottunk, és a végén önmagunkat is sikerült legyőzni. Köszönjük a szurkolóink segítségét, hiszen a nehéz pillanatokban átlendítettek bennünket a holtponton.
Válé Flórián: – Hasonló volt a mérkőzés, mint az első találkozó: három negyeden keresztül a mi akaratunk érvényesült, de az utolsó tíz percben megint a Veszprém volt jobb.