Szolnoki MÁV-Coop SE–MiZo-Pécsi VSK 59–58
(16–16, 17–9, 21–19, 5–14)
Szolnok, 1800 néző. V: Földházi, Benczur T.
SZOLNOK: Djelmis (5/3), SZÉLESY (6/3), HIBBERT (18/6), FARMER (10), Perovics (12). Cs: Németh B. (6), RADNÓTY (2), Bujdosó (–). Edző: Tapodi Péter
PÉCS: Iványi (5), TRANQUILLI (12/3), Károlyi (8/3), Béres (4), BRANZOVA (12/6). Cs: Vilutyté (8), Ujvári (7/3), Popovic (–), Keller (2). Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–12. 15. p.: 23–21. 24. p.: 43–29. 35. p.: 52–49. 38. p.: 57–54
Kipontozódott: Béres (28. p.), Farmer (35. p.)

Az ausztrál Hibbert (világos mezben) nagyszerű játéka – tizennyolc pontot dobott – alapja volt a szolnokiak meglepô sikerének (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kemény emberfogással kezdtek a pécsiek, ami láthatóan nem ízlett a hazaiaknak, akik sorozatban adták el a labdákat. A szolnoki bakikat jól használták ki a vendégek, és öt perc alatt hat ponttal megléptek. Tapodi edző időt kért, és rendezte a sorokat. Erre fel megnyugodtak tanítványai, ellenben a PVSK bizonytalanná vált. Iványi büntetőket, Ujvári és Vilutyté ziccert hibázott. A házigazdák éltek a lehetőséggel, és a negyed végére utolérték vetélytársukat. A következő játékrészben is folytatódott az óriási ember–ember elleni harc. Meglepetésre a házigazda magabiztosabb volt támadásban, a két nagyszerűen kosarazó légiós, Hibbert és Farmer révén sikerült meglépnie a PVSK-tól, amely mindössze 37 százalékkal dobott a mezőnyből az első húsz percben.
A fordulást követően fergeteges hazai percek következtek: Djelmis, Hibbert és Szélesy triplája is célba ért. Tombolt a hazai szurkolótábor, mert kedvenceik 48–32-re vezettek a 26. percben. A bajnoki címre törő PVSK azonban nem hagyta magát, a házigazda nyomába eredt, s Ujvári találataival sikerült is némileg felzárkóznia. A záró játékrész 54–44-es állásról kezdődött, ám egyre közeledett a Pécs. A Szolnok hét percig képtelen volt pontot dobni, ráadásul Farmer kipontozódott, Radnóty pedig megsérült. A hajrá elképesztően izgalmasan alakult: két perccel a vége előtt Károlyi duplájával egyenlített a Pécs (58–58), Perovicsot faultolták, ám a center csak az egyik büntetőjét dobta be. Az utolsó másodpercekben két labdája is volt a PVSK-nak a győzelemhez, de a baranyaiak nem tudtak élni a lehetőséggel, így tombolhatott a hazai publikum. A Szolnok három negyeden át jobban játszott, és rászolgált a győzelemre euroligás ellenfelével szemben.
Mestermérleg
Tapodi Péter: – Három negyeden át végig irányítottuk a játékot, és igen magas szinten kosárlabdáztunk. A záró játékrészben bejött a PVSK kifárasztó taktikája, ám szerencsére egy pontot sikerült megőriznünk az előnyünkből.
Rátgéber László: – Tompán mozogtunk, nem tudtuk kihasználni, hogy a záró negyedben a Szolnok hét percig gólképtelen maradt.

Zala Volán-ZTE–Soproni Postás 58–69
(10–25, 20–22, 18–15, 10–7)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Kovács, dr. Szakál
ZTE: Varga (10), Szentkirályi (3), STOENESCU (19/6), Pesovics (–), VAJDA (10). Cs: Horváth Zs. (6), Dali (–), Surán (–), ZSOVÁR (10/3). Edző: Székely Norbert
POSTÁS: Englert (7/3), CSÁKÁNY (11/3), EÖRDÖGH (21/12), PAPP KRISZTINA (15), Ambrus (6). Cs: Russai (9), Takács (–). Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–13. 15. p.: 20–32. 25. p.: 41–55. 35. p.: 58–64
Kipontozódott: Ambrus (35. p.)
Bár eltávozott idegenlégiósait és a sérült Fodort is nélkülözte a vendég listavezető, az első negyedben a megilletődött hazaiaknak Papp középtávoli tempókból, Eördögh pedig hármasdobásból adott leckét. Már ekkor 15 pont fölé nőtt a különbség, de a közlekedésiek új játékosa, a román Stoenescu nem ijedt meg annyira, mint társai (talán nincs tisztában a honi erőviszonyokkal…), s az ő hármasaival többször tíz pont közelébe, majd a záró negyedben Zsovár tempóival egészen hat pontig zárkózott fel a Volán. Persze a Postás rutinja csak eddig engedte Vajdáékat, Csákányt egyszerűen nem lehetett tartani a végjátékban. A zalaiak váltogatott védekezése komoly erőfeszítésre késztette az eddig veretlen vendégeket, ráadásul újra fiatal és sokoldalú idegenlégióst találtak, a Postás azonban vasárnap is győzött, és ez az ismert viszonyok közepette rendkívüli emberi tartásról tanúskodik.

Székely Norbert: – A második félidőben a védekezés váltogatásával sikerült némi zavart okoznunk, de ez csak a felzárkózáshoz volt elég. A csapat küzdőszellemével elégedett vagyok, egyszersmind sok sikert kívánok ellenfelünknek.
Meszlényi Róbert: – Remélem, csapatunkat minél gyorsabban megerősítik, mert előbb-utóbb úgy járunk, mint az euroligás csapatok: elcsúszunk idegenben egy banánhéjon.

BEAC-Siemens–Atomerőmű-KSC Szekszárd 63–54
(14–8, 11–14, 16–17, 22–15)
Bogdánfy utca, 100 néző. V: Bognár, Gorka
BEAC: Dömötör (6), Izsák (11/9), Kovács K. (6), BARTHA (13), NAGY V. (15). Cs: Halmos (8), Klucsik (4). Edző: Sterbenz Tamás
SZEKSZÁRD: Darida (5), Hoffmann (5), CSONTOS (18/3), Bellovai (9), Emeagi (5). Cs: Tóth Zs. (11/3), Fuzaro (1). Edző: Király Sándor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 10–6. 14. p.: 20–13. 20. p.: 23–22. 25. p.: 30–25. 26. p.: 30–33. 30. p.: 41–39. 36. p.: 50–45. 38. p.: 57–48
Kipontozódott: Dömötör (32. p.), Tóth Zs. (37. p.), Halmos (39. p.)

Az idegenlégiósok távozása miatt különben is meggyengült szekszárdiakat még egy csapás sújtotta: a közelmúltban három játékosuk is megsérült, így Király Sándor együttese hét, csatasorba állítható játékossal vette fel a küzdelmet. A sok hibával tarkított mérkőzésen szinte végig a BEAC vezetett, csak a 26. percben tűnt úgy, hogy fordíthatnak a vendégek. A fővárosiak lelkes csapatmunkával, sokpasszos játékkal gyűjtögették pontjaikat, amiben főleg Bartha, később Nagy jeleskedtek, Izsák pedig triplákkal borzolta a vendégek idegeit. Az Atom nehézkes, kevés mozgásos játékkal kínlódott, s csak asszisztálni tudott az egyetemisták második győzelméhez.

Sterbenz Tamás: – Meglepő, de negyven percen át tudtunk koncentrálni, így sikerült megdupláznunk győzelmeink számát.
Király Sándor: – A sérült, megfogyatkozott csapatomat az ellenfélen kívül mások is ütik. Remélem, leszünk még erősebbek is.