2003.02.01. 22:57
A-csoportMarc-Körmend–Atomerőmű SE 91–80
(22–23, 21–20, 20–20, 28–17)
Körmend, zárt kapuk mögött. V: Harsányi, Földházi
KÖRMEND: Toya (11), Toroman (13/3), HAINJE (16/9), MUJANOVICS (18/6), GREBENÁR (16). Cs: Trummer (17/9). Edző: Zsebe Ferenc
ATOMERÔMŰ: Mészáros Z. (3), FODOR G. (15/6), DAVIS (23/3), Jurgilas (10), Czigler (14). Cs: Érsek (6), POJBICS (9/9). Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–1. 8. p.: 18–19. 14. p.: 28–27. 17. p.: 37–37. 22. p.: 43–48. 26. p.: 52–53. 31. p.: 65–65. 38. p.: 81–74
Kipontozódott: Fodor G. (38. p.), Jurgilas (40. p.)

Kettőezer-ötszáz helyett hatvanöt, nézőszámban ennyi a különbség egy teltházas és egy zárt kapus mérkőzés között Körmenden. Utóbbi adat ráadásul csalóka is, hiszen a hatvanöt fő csupán a hivatalos személyeket takarja. Miközben a csarnokban csend honolt, odakint a parkolóban felállított kivetítő előtt a mínusz két fokban fagyoskodó több száz hazai drukker örömmel fogadott minden piros-fekete pontot. A tavalyi bajnoki döntő visszavágójának is tekinthető meccsen a vasiaknál bemutatkozott Rylan Hainje, a sérülés miatt Sitkut és Rajkót is nélkülöző paksiaknál ellenben nem lehetett a pályán a kanadai Wayne Smith, akinek nem voltak rendben a papírjai. A szokatlan körülmények eleinte a vendégeket zavarták jobban, a pontatlan paksi dobások után rendre megindultak Grebenárék, 11–1-nél ki is kérte idejét Fodor Péter. A vendégsorok rendezése után hamarosan fordult a kocka, az exkörmendi Fodor Gergely vezérletével még az első negyedben átvette a vezetést az Atomerőmű. A folytatás immár a kiegyenlített küzdelem jegyében telt, egyik fél sem tudott pár pontnál nagyobb előnyt kovácsolni magának. Derekasan gyűrték egymást a csapatok, de egészen a zárófelvonásig szoros volt az állás, a harmincötödik percben azonban a Körmend ellépett ellenfelétől, és már nem hagyta utolérni magát. Remek meccs volt, kár, hogy a helyszínen csak hatvanöten láthatták.

Mestermérleg
Zsebe Ferenc: – Mielőbbi gyógyulást kívánunk Sitku Ernőnek, de ma este nem sajnáltuk, hogy nem játszott.
Fodor Péter: – Nehéz szituációnkban is jó esélyünk volt a győzelemre három negyeden át. Az utolsó tíz percben sokat rontottunk, ezt pedig jól használta ki a Körmend.

Dombóvári VMSE–Debreceni Vadkakasok 88–94
(22–27, 25–22, 25–21, 16–24)
Dombóvár, 700 néző. V: Forrai, dr. Vígh
DOMBÓVÁR: SPIVEY (22/6), MÉSZÁROS R. (12/3), Halimics (17/15), Csaplár-Nagy A. (–), SZMILJANICS (20/12). Cs: Vavra A. (12), Bódi (5/3), Panta (–). Edző: Dinnyés Attila
DEBRECEN: FODOR M. (16/6), LEE (24/9), GREEN (21), Helbich (7/3), GÉMES (16). Cs: Boldizsár (3), Tóth G. (3/3), Ádám (4). Edző: Ráthonyi Tamás.
Kipontozódott: Spivey (40. p.)
Megilletődötten kezdett a hazai csapat, ezt nagyszerűen kihasználták az esélyesebb hajdúságiak. A későbbiekben felváltva estek a kosarak, aztán a tizenharmadik percben Spivey hármasával beérte ellenfelét a DVMSE. A folytatásban a tavaly még Dombóváron pattogtató Lee hét pontjával meglépett a Debrecen, majd egy időkérés után újra visszakapaszkodott a házigazda, és ezúttal már a vezetést is átvette, Fodor a dudaszó pillanatában a saját térfeléről elengedett triplájával mégis a vendégek fordultak előnnyel. A nagyszünet után a hajdúságiak kezdtek jobban, ám Hali-mics nagyon elkapta a fonalat, és az utolsó negyedben tovább tartott a dombóváriak lendülete. Elég volt azonban egy másfél perces kihagyás, és a Vadkakasok egy 9–0-s rohammal fordítottak, hogy aztán Szmiljanics triplájával és Spivey kosarával egy perccel a vége előtt újra a sereghajtó vezessen. A hajrában azonban jött Lee, és ezúttal a dombóvári szurkolók nem örültek hét remekbeszabott pontjának, amellyel eldöntötte a mérkőzést.

Dinnyés Attila: – Gyengén kezdtünk, de volt tartása a csapatnak, és csak egy percen múlott, hogy elmaradt a bravúr.
Ráthonyi Tamás: – Jó kezdés után visszaestünk, aztán az utolsó öt percben agresszív védekezéssel fordítottuk a magunk javára a mérkőzést.

Soproni Ászok KC–ZTE KK 90–95
(17–22, 16–23, 21–17, 27–19, 9–14)
Sopron, 800 néző. V: Hartyáni, Király
SOPRON: NIKOLICS (31/21), Csirke (–), WALKE (22/3), Glisovics (8), Wiley (10). Cs: HORVÁTH Á. (6), SAJNI (13/3), Bogdán (–), Stan (–). Edző: Szalai János
ZALAEGERSZEG: Nisavics (11), Bencze T. (2), KÁMÁN (18), MCCLENDON (33/3), CSERANICS (22). Cs: SZÁJER (7), Gáspár (2), Volf D. (–). Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–10. 7. p.: 12–14. 12. p.: 19–28. 18. p.: 25–41. 27. p.: 46–57. 28. p.: 51–59. 31. p.: 57–62. 35. p.: 62–67. 44. p.: 88–87
Kipontozódott: Nisavics (33. p.), Bencze T. (40. p.), Sajni (40. p.), Gáspár (40. p.), Nikolics (45. p.), Glisovics (45. p.)
Különös események történtek a Soproni Ászok KC háza táján a hét közepén. A sörgyári együttes addig-addig próbálgatta amerikai centerjelöltjét, Sundberget, amíg a végén a 207 centi magas, színes bőrű DuJuan Wileynak ajánlottak szerződést a vezetők. Sopronba érkezvén Hartyáni Zsolt játékvezető arra panaszkodott, hogy fáj a dereka. A soproniak csapatorvosa, dr. Zsolnai Miklós és Falk Richárd masszőr kezelésbe vette a sporit, akit aztán úgy-ahogy meg is gyógyítottak, ámbátor futni szinte képtelen volt. Maga a meccs roppant izgalmas végjátékot hozott, 4.3 másodperccel a negyven perc letelte előtt, 81–81-es állásnál a soproni Glisovics büntetőt hibázott – ez bizony meccslabda volt. Következhetett a hosszabbítás, amelyben négy percig újra a soproniaknak állt a zászló, ám Nikolics kipontozódása után Szájer rutinjának és McClendon jó büntetőzésének köszönhetően végül a zalaiak nyertek.

Szalai János: – A második negyedben gyengén védekeztünk, utána már hiába küzdöttünk jól, a végjátékban, aztán a hosszabbításban elpártolt tőlünk a szerencse.
Nikola Lazics: – A kezünkben volt a mérkőzés. Az, hogy ilyen szoros lett, annak a következménye, hogy jó néhány ostoba hibát követtünk el.

Univer KSE–Sole-Szedeák 83–77
(22–16, 17–16, 23–21, 21–24)
Kecskemét, 700 néző. V: Szabó Gy., Kóthay
KECSKEMÉT: MCDANIEL (17/9), MADISON (28/9), Mérész T. (2), Tanács (4), GAMBIROZA (23/9). Cs: Horváth Cs. (6), Takács (3/3). Edző: Molnár Csaba
SZEDEÁK: Mulics (4), DEÁK (22/18), Rawlins (6), NYILAS (14/3), VILCINSKAS (19). Cs: Drahos (4), Pávlicz (–), Molnár A. (3/3), Kiss Zs. (3/3), Kecskés (2). Edző: Földi Sándor
Kipontozódott: Tanács (37. p.)

Molnár Csaba: – Nehéz meccs volt, nem játszottunk jól. Amikor jól megy a csapatnak, akkor könnyű nyerni, amikor viszont nem, akkor borzasztó nehéz…
Földi Sándor: – Gyengén dobtunk kívülről az első félidőben, a végjátékban feljöttünk, de többen voltak az ellenfélnél.