Soproni Postás–BSE-ESMA 74–68 (17–20, 17–16, 22–15, 18–17)
Sopron, 600 néző. V: dr. Vígh, Hegedűs

POSTÁS: ENGLERT (19/12), Csákány (5), EÖRDÖGH (19/6), Ambrus (8), Papp Krisztina (17/3). Cs: Fodor (–), Russai (6). Edző: Meszlényi Róbert
BSE: Pop (8/3), Kosjár (6), HAGARA (20), KAROLEVA (17), Kalmár-Nagy (9). Cs: Dzsuver (8), Horváth Adrienn (–). Edző: Ujvári Miklós

Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–9. 7. p.: 7–15. 12. p.: 22–22. 18. p.: 31–34. 22. p.: 34–39. 26. p.: 41–44. 29. p.: 50–47. 33. p.: 63–51. 38. p.: 66–64
Kipontozódott: Csákány (40. p.), Hagara (40. p.)

A mérkőzés előtt a Postás vezetői virágcsokorral köszöntötték a születésnapját ünneplő Csákány Emőkét, a BSE azonban fütyült az ünnepségre, és a második percben Hagara és Pop villámgyors akcióival 9–0-ra elhúzott. Meszlényi Róbert nem habozott, azonnal időt kért, de felzárkózni csak a negyed végére tudott együttese. Ebben a tíz percben Hagara szinte ellenállhatatlanul kosárlabdázott, egy ízben látványos horogziccerrel ejtette ámulatba a csapatuk mellett a kései kezdés ellenére is kitartó soproniakat. A második játékrészben, ha lehet, tovább fokozódott a küzdelem, a listavezetőt ekkor a szenzációsan dobó válogatott irányító, Englert Orsolya tartotta versenyben, aki háromszor is betalált kintről. A nagyszünet után további hét percig tartotta vezetését a BSE, aztán a harmadik negyed befejező három percében Eördögh minden jót megcsinált, amit egy bedobótól elvárhat edzője, meg is fordította az összecsapást a Postás. A befejező játékrészt 9–0-as rohammal kezdte Meszlényi Róbert csapata, a városmajoriak azonban nem adták meg magukat, és Hagara, valamint Karoleva akcióival két perccel a befejezés előtt két pontra csökkentették a hátrányukat. Ekkor aztán a születésnapos Csákány végre kosarat dobott, majd Eördögh mesteri átadását a szemfüles Russai értékesítette, és eldőlt a csata. Nagyszerű mérkőzésen, ádáz küzdelemben a hazaiak megőrizték bajnoki veretlenségüket.

Mestermérleg
Meszlényi Róbert: – Ilyen mérkőzésre számítottam. Szerintem ilyenek lesznek a következők is. Remélem, azokat is győzelmekkel fejezzük be.
Ujvári Miklós: – Gratulálok a Postásnak, néhány perces figyelmetlenségünket maradéktalanul kihasználták Meszlényi Róbert kosárlabdázói. Nem véletlenül állnak az első helyen.