Egy expécsi legyőzte a Pécset

S. T. R.S. T. R.
2003.03.11. 22:34
Hogy Tuvics fantasztikus kosaras, azt a kétéves gyerekek is pontosan tudják Pécsett. A mindig mosolygós szerb center remek három idényt húzott le Baranyában, hogy aztán onnan Bourges-ba tegye át a székhelyét, s hogy az Euroliga negyeddöntőjében minden tőle telhetőt megtegyen a franciák sikeréért.
CJM Bourges (francia)–MiZo-Pécsi VSK
64–52

(12–14, 14–7, 23–13, 15–18)
Bourges, 4000 nézô. V: Cerebuch (olasz), Heierezuelo (spanyol)
BOURGES: Souvré (5/3), Korstine (7/3), MELAIN (13/6), KELLY SANTOS (8), TUVICS (26). Cs: Dijon (2), Ndongue (–), Godoy (–), Drljacsa (3/3). Edzô: Olivier Hirsch
PÉCS: IVÁNYI (10/6), Ujvári (2), Károlyi (5), Branzova (2), Béres (6). Cs: ÉRIKA (12), Vilutyté (5/3), Tranquilli (10/3), Keller (–). Edzô: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–2. 8. p: 12–11. 13. p.: 16–16. 18. p.: 24–21. 23. p: 32–27. 28. p: 40–34. 33. p.: 53–43. 38. p: 64–52
64–52

Egyszersmind a PVSK bukásáért.
Rátgéber László, a mieink edzője úgy volt vele, Tuvics vagy nagyon rosszul, vagy nagyon jól játszik majd a negyeddöntőben. Fájdalom, az utóbbi verzió jött be…
Branzova találatával a vendégcsapat szerzett vezetést, ám az expécsi center rögvest letette a névjegyét. Mi több, az első negyed feléhez érve már a nyolcadik pontját jegyezte, és minthogy lepattanózásban sem tétlenkedett, megállapítható volt, ismeretség ide vagy oda, Tuviccsal nem tud mit kezdeni a PVSK. Hogy mégse alakuljon minden a francia szurkolók kedve szerint, arról Vilutyté, Érika kettős gondoskodott. A litván, brazil duó az első szakasz végéhez közeledve lépett akcióba, ami azt eredményezte, hogy 7–0-s etapot produkált a látogató. A házigazdáknál egyébiránt sokáig csak Tuvics és Melain volt képes kosárba találni, a 13. percben járt már a meccs, amikor a Bourges brazil légiósa, Kelly Santos is felavatta a magyar gyűrűt. Iványi és Korstine egy-egy tripláját követően újra Tuvics villant, szinte hihetetlen, de igaz, hogy az amúgy a vártnak megfelelően kosárszegény találkozón a hazai center 20 perc alatt 15 pontot szerzett. A második negyed vége egyébként egyértelműen a házigazdáé volt, stílszerűen Tuvics négy pontjával lógott meg a Bourges.
Az ausztrál Allison Tranquilli (a labdával) tíz pontja is kevés volt a pécsi sikerhez
A harmadik szakasz elején pécsi oldalról Iványi, Tranquilli és Érika talált a gyűrűbe, ám Tuvics mellett betalált Kelly és Korstine is, így a vendégeknek nem sikerült faragni a hátrányon. Sőt, a negyed finisében ezúttal is a franciák koncentráltak jobban, minek következtében viszonylag szoros állásról (40–34), tekintélyes előnyt harcolt a Bourges (49–34). Souvré kilencméteres triplája adta meg a kegyelemdöfést a Pécsnek.
Állandósulni látszott a tíz pont körüli hazai vezetés, majd Melain villant távolról, és ezzel újra meglépett a vendéglátó. A Pécs igyekezett látótávolságon belül maradni, ám Tuvics, a mérkőzés hőse továbbra sem lankadt, így hiú ábránd maradt, hogy a Rátgéber-csapat már az első meccsen előnyt harcol ki magának.