Meglepetésre a Körmend hajrázott jobban Pakson

Atomerőmű SE–Marc-Körmend 70–77
(12–16, 25–6, 14–29, 19–26)

Paks, 1100 néző. V: Faidt, Földházi
ATOMERÔMŰ: Mészáros Z. (4), DAVIS (15), Smith (10/6), Sitku (6), CZIGLER (18). Cs: FODOR G. (9/3), Jurgilas (8). Edző: Fodor Péter
KÖRMEND: Németh (9/3), TOROMAN (27/12), TRUMMER (10/6), MUJANOVICS (20/9), Grebenár (9). Cs: Hainje (2). Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 9. p.: 12–15. 13. p.: 16–22. 19. p.: 35–22. 24. p.: 49–36. 29. p.: 49–50. 34. p.: 62–53. 38. p.: 63–69
Kipontozódott: Jurgilas (36. p.)
Mészáros juttatta vezetéshez a házigazdát, ám Toroman és Mujanovics révén a vasiak röpke két perc alatt 2–8-ra megléptek. Az időkérést követően is sok volt a hiba a
A negyeddöntô párosítása: Kaposvári Klíma-Vill KK–Mol Szolnok, Debreceni Vadkakasok–Falco KC-Szombathely, Zalahús ZTE KK–Marc-Körmend, Albacomp– Atomerômû SE
Paks játékában, míg Toromanék különösen távolról céloztak pontosan, így maradt a vendégelőny. Az első negyed vége előtt hazai oldalon játékra jelentkezett Fodor Gergely és Jurgilas, s előbbi rögtön két ponttal be is mutatkozott. Hiába cserélt gyakran Fodor Péter, a bajnokcsapat a folytatásban nem talált rá igazi játékára, valahogy nem volt elég tűz a játékosokban. Ha kicsit fásultan is, de a negyed közepére sikerült az Atomnak utolérnie a Körmendet: 22–22 lett az állás. Sőt Jurgilas a vezetést is megszerezte, miközben Némethék kezdeti pontossága a múlté lett, főként a távoli dobásokra volt ez igaz. Mindezzel párhuzamosan egyre inkább játékba lendült a hazai együttes, most már Zsebe Ferenc forgatta csapatát, annál is inkább, hiszen hat percen át nem találtak játékosai a gyűrűbe, így aztán a negyedet magabiztosan nyerte a házigazda. Szünet után is megmaradt az atomos lendület és fölény, egyre inkább érvényesült Czigler magassági fölénye is a palánkok alatt. A másik oldalon Toroman vezényelte a támadásokat, eredménnyel. Ismét megtorpant az Atomerőmű, ezúttal ők nem találtak be hat percen keresztül. Az utolsó tíz perc kezdetén Smith rázta meg magát, kettő plusz egy pontjával már ismét az ASE vezetett, s ettől az egész csapat magához tért. Davis szólói, Czigler pontjai kilencegységnyi előnyt teremtettek a paksiaknak. Mielőtt azonban kezdett volna megnyugodni a hazai tábor, ismét közbeszólt Mujanovics és Trummer, és pillanatok alatt hét ponttal elmentek a vasiak. Az utolsó négy perc kezdetén 63–66-ra vezettek a körmendiek. Egyre nagyobb lett a kapkodás a hazaiaknál, s az utolsó percekre a vendégek taktikusan játszva már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Mestermérleg
Fodor Péter:
– Rosszul kezdtünk, viszont egy nagyon jó második negyeddel megteremtettük a győzelem lehetőségét, amit viszont az utolsó negyedben elherdáltunk, de ez nem csak rajtunk múlott.
Zsebe Ferenc: – Az első jó negyed után összeestünk, mint a rétestészta, de hál' istennek, tizenöt pontos hátrányból is fel tudtunk állni, s a negyedik negyedben már finom pizzatésztát készítettünk.

Falco KC-Szombathely–Mol Szolnok 96–84
(18–20, 26–18, 28–23, 24–23)

Szombathely, 700 néző. V: Bodnár, Pálla
FALCO: KÁLMÁN (32/12), Alexe (11/3), DÉNES (12), HEINLE (23/9), GRANT (8). Cs: Gráczer (6/6), Pankár (–), Borszéki (4). Edző: Zsoldos András
SZOLNOK: ANZULOVIC (19/12), PAVLOVICS (24/9), Vaisvila (7/3), Orosz (9), TREPÁK (19). Cs: Stewart (6), Szarvas (–), Mérész Cs. (–). Edző: Zoran Martic
Minden valószínűség szerint alaposan tanulmányozták Szolnokon a szerdai Falco–Atomerőmű derbi videofelvételét, mert a Tisza-partiak még véletlenül sem estek a paksiak hibájába, vagyis nem hagyták rohanni Kálmánékat, hanem a feldobástól kezdve okosan lassították a játékot. Taktikájuk egészen a hetedik perc végéig tökéletesen bevált, mivel ekkor – főként Trepák középtávoli dobásainak köszönthetően – 10–7-re vezettek. A folytatásban a szombathelyiek ideiglenesen átvették az irányítást, ám Anzulovic dudaszó pillanatában bevarrt triplájának köszönhetően így is Olaj-előnnyel zárult az első etap (18–20). A második negyed elején Heinle vette kezébe a történések irányítását: zsinórban hintett kilenc pontjával meglépni látszott a vasi gárda (29–22). Martic mester rögvest maga köré gyűjtötte tanítványait, az időkéréssel annyit elért a szolnokiak edzője, hogy nem szélesedett tovább a küzdő felek közti rés, így 44–38-as hazai vezetésnél vonulhattak nagyszünetre a csapatok. Térfélcsere után egyetlen perc leforgása alatt 7–0-s sorozatot repesztett a Falco, s így először nőtt tíz fölé a különbség (51–38). Sőt Kálmán harmadik triplája után a 26. percben már majd' húszszal mentek a vasiak (65–48). A felvonás vége azonban a Tisza-partiaké lett, sikerült is valamelyest felzárkózniuk (72–61). A záró etapban lényegi változás már nem történt, így a hazai gárda alaposan visszavágott a szolnoki kétpontos vereségért, s megszerezte az alapszakasz hetedik helyét.

Zsoldos András:
– Nagyon akartuk ezt a győzelmet, és rá is szolgáltunk. Roppant fontos volt, hogy Kálmán tökéletesen semlegesítette Anzulovicot. Reméljük, hogy a rájátszásban hasonló folytatás következik, és akkor akár bravúrokra is képesek lehetünk.
Zoran Martic: – Nem játszottunk ma jól. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, s támadásban mindent egyénileg próbáltunk megoldani.

Debreceni Vadkakasok–Dombóvári VMSE 97–84
(24–29, 28–16, 22–19, 23–20)

Debrecen, 1800 néző. V: Szabó Gy., Király
DEBRECEN: Fodor M. (2), LEE (37/15), GREEN (22), Boldizsár (–), BUKVA (19). Cs: TÓTH G. (12/9), Gémes (5), Ádám (–). Edző: Ráthonyi Tamás
DOMBÓVÁR: SPIVEY (21/6), Mészáros R. (1), HALIMICS (27/18), SZMILJANICS (11/3), Csaplár-Nagy A. (–). Cs: Bódi (10/3), Vavra (2), Balogh L. (12/6). Edző: Dinnyés Attila
Az esélytelenebb vendégek remekül kezdtek, nyílttá tették a mérkőzést, és végig jól játszottak, a nagyobb tudású csapat előtt azonban meg kellett hajolniuk.

Ráthonyi Tamás:
– Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, gratulálok a játékosaimnak. Nagyon boldog lennék, ha a bajnokság végén is ezen a helyen végeznénk.
Dinnyés Attila: – Legnagyobb hibánk, hogy fegyelmezetlenül játszottunk. A következő mérkőzéseken ezen javítanunk kell.