Európa-kupa, nők: Csodálatos szegedi siker

Szeviép-Szeged–ZKK Sibenik Jolly (horvát) 80–60
(16–14, 22–14, 25–12, 17–20)

Szeged, 600 néző. V: Janac (szlovák), Macela (cseh)
SZEGED: Donkó (2), Mandache (5), MÉSZÁROS (19/12), Russai (4), SECSERBEGOVICS (28). Cs: FŰRÉSZ (5/3), KAJDACSI (11), Roczkov (6/3). Edző: Ujhelyi Gábor
SIBENIK: JELAVIC (24), Erceg (3/3), Fredotovic (5/3), Abrlic (8), Zanze (10). Cs: Lokas (6/6), Gambiraza (–), Perisa (–), Zubak (4), Bozikov (–). Edző: Stipe Bralic
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–0. 8. p.: 10–11. 12. p.: 16–18. 18. p.: 29–28. 22. p.: 42–28. 27. p.: 55–37. 33. p.: 67–40. 36. p.: 69–48. 38. p.: 80–56
Kipontozódott: Fűrész (39. p.)

A csapatok pontatlan dobásokkal és eladott labdákkal fűszerezett ámokfutását a harmadik perc végén Mandache egyetlen büntető értékesítésével zárta le. A folytatásban pontosabban céloztak a nehéztűzérek, az egyik oldalon Mészáros, a másikon Lokas suhintott egy hárompontost, aztán érkeztek a cserék, és mivel a hazai Fűrész, Kajdacsi duó felülmúlta sibeniki sorstársait, a második negyed derekán ismét a Szeviép vezetett (27–24). A nagyszünet előtti percekben Secserbegovics villogott, majd közvetlenül a lefújás előtt Fűrész triplával hizlalta tízpontosra a szegediek előnyét. Secserbegovics-kosarakkal kezdődött a harmadik negyed, a bosnyák idegenlégiós példáját pedig követték a társak, aminek következtében egyre reménytelenebb helyzetbe került a horvát együttes. A tengerpartiak gondjait növelte, hogy legjobbjuk, a center Zanze gyenge napot fogott ki, látva vergődését Bralic mester le is ültette őt a cserepadra. A záró felvonásban továbbra is küszködött a ZKK Sibenik, miközben a hazaiak kitűnő csapatteljesítménye remek egyéni produkciókkal párosult. Mivel három héttel korábban 65–56-os különbséggel diadalmaskodtak a horvátok, amennyiben Donkóék az utolsó fordulóban Kassán 32 pontos vagy annál kisebb különbségű vereséget szenvednek, továbbbjutnak csoportjukból.

Mestermérleg
Ujhelyi Gábor:
– Csodálatos csapatvédekezéssel a vártnál nagyobb különbségű győzelmet arattunk.
Stipe Bralic: – Gyengén játszottunk, különösen a védekezésünk volt gyatra. Csapatom gyenge teljesítményének első számú oka Zanze betlije.