A harmadik rész fontossága

K. Zs.K. Zs.
2003.11.28. 21:58
A Chicago Bulls uralmának megtörése óta nem szokás az NBA-ban, hogy keleti csapat neve mellett virítson a legjobb teljesítménymutató, ezért aztán érdemes jól odafigyelni az Indiana Pacersre. Rick Carlisle csapata alaposan a parkettbe gyalogolta a zsinórban három győzelmet arató New Yorkot, és 13-2-es győzelem-vereség mutatójával vezeti a mezőnyt a Lakers (12-3) előtt.
"Egy ideje a harmadik negyedekre összpontosítunk. Azt, hogy milyen fontos a nagyszünet utáni erőteljes játék, a mai mérkőzés is megmutatta” – mutatott a statisztikai lapra Carlisle edző. Mi tagadás, a nevezett játékrészbeli 18–2-es száguldás után a Knicks emberei nem nagyon rúgtak már labdába, a Jermaine O'Neal és Ron Artest egyre eredményesebb kettősére építő Pacers innentől fogva gond nélkül hozta a meccset, szám szerint sorozatban a hetedik győzelmet.A csütörtökön az egykori szakadár ligában, az ABA-ban hordott – és mellesleg két bajnoki címet felidéző – mezükben feszítő indianaiak még valamire büszkék lehetnek: ebben az évadban eddig ők engedélyezték a legkevesebb pontot (80.7) ellenfeleiknek meccsenként.NBA, alapszakasz, 31. játéknap
Indiana Pacers–New York Knicks 93–70
(26–19, 26–21, 26–19, 15–11). Legjobb dobók: J. O'Neal 27, Artest 21, A. Harrington 12, ill. Ku. Thomas 12, F. Williams 11. Legtöbb lepattanó: J. O'Neal 11, ill. Ku. Thomas 11. Legtöbb assziszt: K. Anderson 5, ill. Eisley 4. Dobószázalék, mezőny (büntető): 43.9 (85), ill. 35.4 (100)
Los Angeles Clippers–New Jersey Nets 96–102 (25–19, 12–26, 29–27, 30–30). Ld: Maggette 20, Q. Richardson 17, Wilcox 15, ill. Kittles 22, Kidd 18, Jas. Collins 14. Ll: Wilcox 10, ill. Jefferson, K. Martin 8-8. La: Dooling, Jarics 4-4, ill. Kidd 10. Dsz: 38.4 (86.7), ill. 41.6 (79.1)

Röviden
Westhead Orlandóban? Szinte biztosra vehető, hogy az Orlando Magic pályaedzőnek szerződteti Paul Westheadet, aki 1980-ban vezetőedzőként vezette bajnoki címre a Lakerst.