Érsek triplazáporával nyert az ASE

RÓNAI GÁBORRÓNAI GÁBOR
2004.03.11. 23:03
AtomerőműDebrecen. Rangadó, melyet az alapszakaszban való minél jobb helyezés eléréséhez feltétlenül meg kellett nyerniük a paksiaknak.
Cziglerék szempontjából nem volt mindegy ugyanis, hogy harmadik helyezettként a Kecskemét, esetleg a Falco, avagy negyedikként a jóval erősebb Körmend ellen kell ringbe szállniuk a négy közé jutásért. A Vadkakasok sokkal nyugodtabban készülődhetett, hiszen neki szinte biztos a második helye, mindössze az Atomtól hazai pályán elszenvedett 98–94-es vereség miatt fűthette a viszszavágás vágya. A hajdúságiak kezdtek jobban: Fodor dupláját Sitku toldotta meg négy egységgel. A közelmúltban még örült volna az ASE-tábor ezeknek a kosaraknak, ezúttal azonban érthetően csendes volt a publikum (0–6). Davis büntetői jelentették az első paksi pontokat, majd Smith hintett be egy triplát, s máris ott loholt látogatója nyakán a Zsoldos-csapat. A vezetést azonban sehogy sem tudták átvenni Cziglerék. Sitku és Lee remekül játszott a debrecenieknél – előbbi nyolc, utóbbi hat pontot jegyzett az első felvonásban –, így hiába állt már tíz egység Smith neve mellett, a pontosabban célzó vendégek őrizték előnyüket. Egészen a 16. percig. Ekkor vezetett ugyanis először az ASE, amely a szünetig már ki sem engedte kezéből az előnyt. Köszönhetően elsősorban a kanadai Smithnek, aki igazán kitett magáért, 23 pontját megközelíteni sem tudták a pályán lévők.

A kanadai Wayne Smith (a labdával) káprázatosan játszott az elsô félidôben (Fotó: Czagány Balázs)
A nagyszünetet követően négy percig gólképtelen maradt a hazai csapat. Mindezt ki is használták a vendégek, akik a 25. percben már 11 egységgel tartottak előbbre. Erre a fordulatra aztán végképp nem számítottak a paksi drukkerek. Az első félidőben pazar játékkal kirukkoló Smith csak a 29. percben dobta első kosarát – pontjai nagyon hiányoztak az Atomerőműnek. A záró felvonásnak négypontos előnnyel futottak neki a látogatók – mint az őszi, hazai bajnokijukon. Igaz, akkor az ASE bírta jobban a hajrát… Mint ahogy ezúttal is. Az utolsó felvonás Érsek Istvánról szólt, aki négy triplát is elsüllyesztett a vendégek kosarában. Majd szétrobbant a csarnok, amikor a 35. percben nyolc ponttal vezettek a kedvencek. A debreceniek erejéből még egy egyenlítésre futotta (76–76), ám a hajrát s az idegek csatáját a paksiak bírták jobban, és ezzel fontos rangadót nyertek meg.

Emlékszik-e, hogy valaha hasonlóan remek dobószázalékkal értékesítette volna a hárompontosokat? – kérdeztük Érsek Istvántól, a paksi siker legfőbb letéteményesétől.
– Elég régen sikerült ilyen jó dobóteljesítményt nyújtanom, ugyanakkor ki kell emelnem a társakat, akik jobbnál jobb labdákkal hoztak helyzetbe. A Debrecen tizenegy pontos vezetésénél sem éreztem, hogy baj lehet, mindig akadt olyan, aki hozzá tudott tenni a meccshez. Örülök, hogy sikerült megnyernünk ezt a fontos rangadót.