Popovich a mesterét verte

K. Zs.K. Zs.
2004.03.26. 21:17
Mindössze hat kosárra volt képes a Detroit az NBA csütörtöki rangadójának utolsó negyedében, ennek megfelelően nem is győzhette le a San Antoniót.
A bajnok az első félidőben csak keresgélte a detroiti védőjáték ellenszerét, aztán meg is találta – Emanuel Ginóbili például 14 pontot szerzett a nagyszünet után –, ráadásul a hajrában profitálhatott a liga legjobb védőjátékosának, Ben Wallace-nak a kiállításából is (a detroiti csatár heves reklamálásért kapta a két technikait). Több szempontból is pikáns volt az edzők párviadala, hiszen a San Antonió-i Gregg Popovich egyfelől tanítványa volt a detroiti Larry Brownnak, másfelől segítője lesz az olimpiai válogatott mellett is. Kettejük mérlege ugyanakkor Popovichnak kedvez (10–4).A másik két mérkőzésen a Washington véget vetett ötös idegenbeli vereségsorozatának (Larry Hughes 24 pontot szerzett az első félidőben), az Atlanta pedig legyűrte a sérült Baron Davis nélkül igencsak vérszegény New Orleanst (a 31. születésnapját ünneplő Bob Sura 23 ponttal és karriercsúcsot jelentő 15 lepattanóval jelentkezett). ---- E ---- &