Debreceni Vadkakasok-Marc-Körmend 77-64 (16-18, 25-11, 18-22, 18-13)
Debrecen, Főnix-csarnok 1500 néző
V: Valovics, Cziffra
DEBRECEN: TOYA 12, HORVAT 9/3, Trummer 8/6, Lóránt 6, SZENDREI 5. Cs: LEE 14/3, Wylie 8, Bukva 6, Tóth G. 7/3, Puskás 2. Edző: Ráthonyi Tamás
KÖRMEND: QUADRI 20/6, Williams, ÉRSEK 15/15, Edmonson 11/3, Grebenár 5. Cs: Cubela 4, Ferencz 9/9, Vavra. Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2-10. 9. p.: 16-16. 12. p.: 22-20. 18. p.: 35-25. 23. p.: 43-38. 29. p.: 57-51. 33. p.: 65-51. 39. p.: 77-59

Tudathasadásos állapotban lehettek a vendégszurkolók, hiszen egykori kedvenceik közül hárman is a Vadkakasok kezdőcsapatában kaptak helyet. Fordulópontot jelentett Lee színre lépése, aki döntő érdemeket szerzett abban, hogy a folytatásban átvette az irányítást a hazai gárda. Ráthonyi Tamás jól forgatta csapatát, igyekezett mindenkinek játéklehetőséget adni - nyilván a keddi, berliniek elleni ULEB-kupa mérkőzésre is gondolva.

Miért csak a nyolcadik percben küldte pályára Patrick Lee-t?

Ráthonyi Tamás, a Vadkakasok edzője:
A csapat menetelése miatt legjobbunkat pihentetni szerettem volna, de rá kellett döbbennem, hogy a nélküle felállt védelem ellen nem tudtunk támadni.

Gunaras KC Dombóvár-Kaposvári KK 87-84 (21-22, 22-17, 13-19, 19-17, 12-9)
Dombóvár, 1200 néző. V: Kiss L., Király
DOMBÓVÁR: Zuniga 15, Sargeant 7, FORBES 25/6, Boldizsár 2, FISCHER 15/3. Cs: PANTA 16, Lukács 5/3, Radnóti, Balogh L. 2. Edző: Bálint József
KAPOSVÁR: Strnad 6, Varga, Szőke 8, KUNC 20/3, Trepák. Cs: DZUNICS 12/3, Dénes 10/3, Filipovics 4, Heindlein, IKE 24/6. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-9. 15. p.: 30-30. 25. p.: 53-47. 35. p.: 66-70
Kipontozódott: Zuniga (33. p.), Radnóti (37. p.), Boldizsár (31. p.), Strnad (42. p.), Szőke (41. p.), Kunc (37. p.), Filipovics (33. p.), Ike (34. p.)

Jól kezdett a hazai csapat, és két negyed után vezetett is. A nagyszünet után a kaposvári csapat nagyszerűen védekezett, átvette a játék irányítását, és már-már lefutottnak tetszett a meccs, amikor a hazai csapatnak sikerült kiegyenlítenie. A hosszabbítás utolsó pillanatában Forbes hárompontosa eldöntötte a csatát.