Káprázatosan hajrázott a BSE

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2004.12.02. 22:32
Minél több ponttal kellett nyernie a BSE-nek, hogy Zágrábba nyugodtabban utazhasson a csoportelsőségért vívandó mérkőzésre. Ehhez képest a piros-fehérek rettentően pontatlanul kezdtek, Munck kosarának köszönhetően 15-11-re vezetett a német együttes. Guyton, a Wasserburg centere nem tudott társaival tartani a magyar fővárosba, hiszen a múlt héten Zágrábban megsérült, így a Wasserburg kilenc játékossal vette fel a küzdelmet. Nem is nagyon hiányzott a német csapatból a magas ember, hiszen gyorsabb tempót diktálva, ötletesen játszva meglepte a BSE-t. A szünetben a németek öt ponttal vezettek a házigazda ellen, kiemelendő két érdekes adat a statisztikából: 17 hazai eladott labda, illetve összesen két vendéglepattanó. Térfélcserét követően varázsütésre megváltozott minden, valósággal szárnyalt a BSE. 11-0-s szériát produkált a magyar együttes, Holland-Corn és Hagara tripláinak köszönhetően, mint ahogy védekezésben is kicserélték a házigazdát, amely káprázatos harmadik negyedet mondhatott magáénak. A záró negyedben már mindenki hozzátett a BSE nagy különbségű győzelméhez. A 35. percben a vendégek mestere cseréit is pályára küldve jelezte, hogy lélekben feladták a meccset. Darida dobta a századik pontot, a mérkőzés mégis Pop dudaszóbeli triplájával ért véget.

Hagara Zsuzsa is kiélvezhette a pontgyártás minden örömét (Fotó: Meggyesi Bálint)
D-csoport
BSE-ESMA - TSV 1880 Wasserburg (német) 101-73
(21-19, 19-26, 33-7, 28-21)
Városmajor, 200 néző. V: Ferebuch (olasz), Gabara (szlovák)
BSE: HOLLAND-CORN 21/15, HAGARA 20/3, KOSJÁR 16/12, VARGA 10, PEROVICS 18. Cs: Andó 2, DARIDA 12/6, Horváth Zs. 2. Edző: Déri Csaba
WASSERBURG: Pop 10/6, MUNCK 15/3, BREITREINER 17/3, MASLOWSKI 20, Bíró 6. Cs: Sattler 3/3, Oberpaul 2, Schönau. Edző: Hans Brei
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9-7. 7. p.: 12-15. 13. p.: 25-26. 18. p.: 37-39. 23. p.: 51-47. 25. p.: 61-48. 32. p.: 81-56. 36. p.: 91-64