(30-15, 17-23, 17-22, 21-22)

Szolnok, 1800 néző. V: Földházi, Hegedűs
SZOLNOK: THOMAS 17/12, Cziczás 3/3, ALEKSZICS 33/12, STROUD 16/6, Frana 9. Cs: Fülöp 5, Majoros 2, Szarvas. Edző: Pór Péter
ATOMERÔMÛ: Mészáros 2, MONROE 23/3, Smith 14, RIDL 18/12, Czigler. Cs: Pavlík 6, SITKU 19, Kiss Zs. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14-4. 8. p.: 24-11. 15. p.: 40-22. 25. p.: 53-46. 35. p.: 73-71. 38. p.: 77-76
Kipontozódott: Majoros (31. p.), Smith (39. p.), Cziczás (40. p.)

Stroud (jobbra) arca mindent elárul a hazaiak eltökéltségérôl: a légiósok repítette Szolnok legyôzte az ASE-t (Fotó: Csabai István)
Akárcsak az elmúlt fordulókban, ezúttal is hatalmas lendülettel nyitott az Olaj gárdája. Thomas, Alekszics és Stroud egymást múlta felül. Nemcsak hatékony támadójátékkal, hanem remek védekezéssel is kirukkoltak a hazaiak, ezzel alaposan meglepték a listavezető Duna-partiakat. Az elején keveset mutató vendégek nehezen vették fel a ritmust, csupán negyedóra után éledtek, akkor viszont elkapták a fonalat, különösen az egykor Szolnokon is megforduló Sitku, aki sorozatban szórta a kosarakat. A válogatott erőcsatár pontjaival zárkózott fel a szünetig az ASE.
A fordulást követően Ridl triplájival, majd zsákolásával már tényleg közel került vendéglátójához a listavezető. Ám 53-51 után ismét Alekszics villant, és pontjaval kissé távolodtak a hazaiak. A folytatásban is óriási harc folyt a pályán, minden pozícióért és minden labdáért keményen megküzdöttek a játékosok. A záró negyed 64-60-as szolnoki vezetésről indult, Majoros bedobta első dupláját, majd egy támadófaulttal kipontozódott. Fej fej mellett haladtak a felek, a 36. percben Zsoldos edző három "kisembert", Mészárost, Monroe-t és Pavlíkot egyszerre küldte a pályára Alekszicsék semlegesítésére. A végjátékban hatalmas büntetőpárbaj alakult ki, ám a mezőny legjobbja, Alekszics a triplájával eldöntötte a mérkőzést.

Mire számított a meccs előtt?

Pór Péter, a Szolnok edzője: "Úgy kalkuláltunk, hogy le kell szerelnünk a Paks rohanós játékát, az öt öt elleni pozíciót kell erőltetnünk. Azt gondolom, részben sikerrel járt a taktikánk, voltak nagyon jó periódusaink, a hajrában sajnos néhány büntetőt kihagytunk, így nagyon izgalmas lett a végjáték. Szerencsére sikerült nyernünk."

Kaposvári KK-Falco-Swietelsky KC Szombathely 89-62 (27-10, 24-20, 24-19, 14-13)
Kaposvár, 400 néző. V: Ádám, Király
KAPOSVÁR: Varga 4, DÉNES 16/3, Moseley 14/6, KUNC 17/3, TREPÁK 13/3. Cs: Szőke 4, Strnad 8/3, Ike 9/3, Filipovics 4, Hendlein. Edző: Kmézics Zorán
FALCO: KÁLMÁN 14/3, Gráczer 12/6, Pankár 5/3, Feigl 2, Reed 4. Cs: BENÍTEZ 10, Borszéki 2, Horváth B. 1, Henrik 7/3, Mándity 5. Edző: Váradi Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-2. 14. p.: 41-15. 25. p.: 62-39. 35. p.: 77-52
Kipontozódott: Trepák (24. p.), Kálmán (26. p.), Varga (34. p.)

A negatív nézőcsúcsot hozó találkozón ismét játékra jelentkezett a lábujjtörésből felgyógyuló Strnad, de teljes volt a vendégcsapat is. Jól kezdtek a hazaiak, Dénes két triplája a hetedik perc táján hozzájárult a 15 pontos előnyhöz. A folytatásban is lendületben maradt a Kmézics-legénység. A hazaiak hatásos védekezését jelzi, hogy Kálmánék a 12. percig mindössze három akciókosarat tudtak csak dobni. Váradi edző egycsapatnyi cserével próbálkozott, odaát pedig Strnad is pályára lépett, és triplával nyitott. De belelendült a másik oldalon Benítez és Kálmán is, és a tíz büntetőjüket százszázalékosan értékesítő vasiak szorosra hozták ezt a játékrészt. A nagyszünet után öt ponttal kezdő Trepák hamar kipontozódott, így lényegében center nélkül folytatta a Kaposvár, de a hazaiak elégedettségére két perccel később a veszélyes Kálmán is erre a sorsra jutott egy Dénessel szembeni durva faultja után.

Marso-Carmo Suzuki NYKK-Debreceni Vadkakasok 64-84 (18-31, 16-22, 14-12, 16-19)
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Kékesi, Gál
NYÍREGYHÁZA: Ádám 6/3, Kobale 10/3, PAVLOVICS 20/3, Gémes 2, SCOTT 18. Cs: Walke 2, Boczkó, Zsoldos 4, Kollár 2. Edző: Horváth Imre
DEBRECEN: TOYA 16/6, LEE 23/6, Tóth G. 8, Thomson 4, BUKVA 19/6. Cs: Lóránt, Trummer 6/6, Horvat 4, Puskás 4, Simon N. Edző: Robert Reid
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5-4. 5. p.: 5-15. 7. p.: 7-22. 10. p.: 13-30. 12. p.: 25-31. 15. p.: 31-39. 23. p.: 36-54. 28. p.: 44-61. 34. p.: 48-76. 38. p.: 59-78
Kipontozódott: Ádám (40. p.)

Palánk alatti fölényét szűk negyednyi idő alatt 17 pontos előnyre váltotta a Debrecen, majd a második etap elején Scott egy perc alatt hét pontot termelt, így felcsillant a hazai remény. Ötpontos különbségnél újra robbantott a vendégcsapat, Bukva második triplája után pedig húszegységnyire nőtt a felek közötti távolság. A nagyszünet után visszatérő kezdőcsapatok nem erőltették a pontgyártást, az utolsó másodpercben dobott Zsoldos-dupla kivételével valamennyi hazai kosarat Pavlovics szerezte a harmadik játékrészben. A záró periódus elejét elaludta a Nyíregyháza, ezt kihasználva a Vadkakasok Lee vezérletével 11-0-s rohammal nyitottak, majd a vége előtt ugyancsak az amerikai játékos büntetőivel alakult ki a húszpontos különbség.

Ha nincs pénz, nem játszik a Debrecen

Apró észrevétellel fordult lapunkhoz a debreceni férfiegylet: a játékosok nyomatékosítani kívánták, erősnek érzik a szerdai számunkban megjelent "sztrájk" kifejezést. Mint ismert, a fizetésükre váró kosarasok (a magyarok és a légiósok egyaránt) kijelentették, december 15-e után nem lépnek pályára, ha a klub vezérkara nem rendezi a tartozásokat. Mint azt megtudtuk, a kosarasok mindenképpen edzésben maradnak, ám csak abban az esetben játsszák le a mérkőzésüket, ha az elöljárók teljesítik a szerződésben foglaltakat.