SZEVIÉP-SZEGED-MBK RUZOMBEROK (szlovák) 79-69
(19-21, 27-10, 18-22, 15-16)
Szeged, 200 néző. V: Paulik (cseh), Kowalsky (lengyel)

SZEGED: TÖRÖK 9, NAGYOVÁ 16/3, Mészáros 9/9, Ajanovics 8, KAJDACSI 23. Cs: Russai 11/3, Roczkov 3/3. Edző: Ujhelyi Gábor
RUZOMBEROK: Belanská 6/3, Cikosová 10/6, Krizová 7, Garcárová 2, BORUKOVA 23/9. Cs: Oravcová 5/3, FURKOVÁ 11/3, Ivanová 5/3. Edző: Peter Kovacik
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8-4. 6. p.: 15-15. 9. p.: 17-20. 14. p.: 24-23. 17. p.: 32-27. 22. p.: 46-33. 27. p.: 59-43. 32. p.: 66-59. 34. p.: 70-61

Az időközben távozó Anna Bulatova posztjára kiszemelt szerb-montenegrói Biljana Sztosics néhány hetes tesztelés után szerződés nélkül távozott Szegedről. Az irányító poszton támadt űrt Török Szilvia igyekszik betölteni, és remélhetőleg a térdműtétje után lábadozó egykori válogatott Donkó Orsolya is mielőbb csapata rendelkezésére áll. Az első negyedben a közelről és távolról egyaránt pontosan célzó Borukova vezérletével szerzett előnyt a nagy múltú szlovák együttes. A folytatásban feljavult a Szeviép védekezése, a támadások eredményes befejezéséről pedig Nagyová, továbbá a három triplát suhintó Mészáros gondoskodott. A nagyszünet után egy ideig nőtt a hazaiak előnye, majd ismét színre lépett az ellenfél legjobbja, Borukova: a nyurga bolgár center eredményesen lepattanózott, és dobásbiztonsága is imponáló volt, Ivanová tripláját követően, a 36. percben pedig már 72-66-ra alakult az eredmény, vagyis hatpontnyira csökkent a korábban 16 pontos szegedi vezetés. A hajrában Roczkov hármasa adta vissza a vendéglátó hitét, végül Kajdacsi büntetőkből állította be a végeredményt, ami által a Szeviép-Szeged tízpontos előnnyel kezdi a december 22-i rózsahegyi visszavágót. ---- T ---- &