A ZTE helyzete a legbiztatóbb

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2004.12.16. 22:37
BC GUSTINO POWERBASKET WELS (osztrák)-ZALA VOLÁN-ZTE 60-77 (19-19, 13-24, 17-17, 11-17)
Wels, 300 néző. V: Pilzen (cseh), Zilina (szlovák)
WELS: Eibele 2, Marenciková 13/3, Erceg 8, Rami 14, CHAMBERS 13. Cs: Pavelka 2, Kubatová 8, Mracnová. Edző: Natalja Cserkaseva
ZALAEGERSZEG: NÉMETH 16/6, SZÉLESY 10/6, Szőke 8, Ruzicková 6, VIALL 15. Cs: HELLER 12/3, FOWLER 8, Rajki-Csontos 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-13. 15. p.: 30-32. 25. p.: 41-50. 35. p.: 54-67

Az irányító Németh Bernadett olyannyira vezéregyénisége volt a Zala Volán ZTE-nek, hogy ô lett a csapat legjobb pontdobója (Fotó: Unger Tamás)
Végig jól védekezett, és a megszerzett labdákból jó ritmusban támadott a Zala Volán együttese, amely már az első perctől fogva kezében tartotta a mérkőzést. Egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, Némethék nem engedték a hazaiaknak, hogy játsszák a saját megszokott, kicsit lassú játékukat, ráadásul jól viselték a hat légióst felvonultató welsiek kemény, sőt időnként durva védekezését - bár a magyar csapat nyugodtságához szükség volt a korrekt játékvezetésre is. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek a zalaiak, akiknek ezúttal sem volt gyenge pontjuk, és igencsak optimistán várhatják a szerda este hat órakor sorra kerülő visszavágót.

ZKK CROATIA ZAGREB (horvát)-BSE-ESMA 96-87 (21-24, 23-22, 23-21, 29-20)
Zágráb, 100 néző. V: Poljansek (szlovén), Kralj (bosnyák)
CROATIA: M. Kovac 6, Hadzsimusztafics 10/3, KLEIN-SUMANOVAC 23/6, Vukicsevics 6, MUJANOVICS 27. Cs: IVEZIC 24/6, Bedalov. Edző: Viktor Kovac
BSE: HOLLAND-CORN 38/12, Hagara 7/3, KOSJÁR 10/6, ANDÓ 10/3, PEROVICS 16. Cs: Darida 6/6, Horváth Zsuzsa. Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8-11. 6. p.: 9-21. 8. p.: 19-21. 13. p.: 23-32. 18. p.: 33-45. 19. p.: 40-46. 23. p.: 50-54. 27. p.: 61-61. 34. p.: 81-74. 38. p.: 88-78
Kipontozódott: Andó (39. p.), M. Kovac (39. p.)

Mivel a FIBA Europe nem vette figyelembe az alapszakaszbeli csoportelsőség tényét, és eredményességi mutatók alapján rangsorolta az együtteseket, egy héten belül újra összekerült a BSE és a Croatia - ezúttal viszont már egyenes kieséses rendszerben randevúztak a horvát fővárosban a felek. Magyar szempontból remekül kezdődött a meccs: a városmajoriak uralták a játékot, Perovics rendre eredményesnek bizonyult a hazaiak palánkja alatt, a mezőnyemberek közül pedig Kosjár és Holland-Corn is betalált, így a hatodik percben már 9-21-et mutatott az eredményjelző. Aztán a piros-fehérek is hullámvölgybe kerültek, és a 202 centis Mujanovics is elkezdte termelni a pontokat, amik által 10-0-s szériát produkált a házigazda. A 15. percben viszont már 13 ponttal vezetett a vendég, köszönhetően a jó védekezésének, valamint Kosjár, Darida és Holland-Corn tripláinak. A nagyszünetre sajnos sokat olvadt az előny, mert rengeteg labdát eladtak a budapestiek, és pontatlanul is céloztak a meccs ezen szakaszában. A térfélcsere után továbbra is a BSE vezetett néhány ponttal, Klein-Sumanovac és Ivezic azonban nagyon feljavult a pontdobás terén, így a Zágráb átvette a vezetést. Döntetlen állásról kezdték a csapatok az utolsó tíz percet, de mivel a horvátok előbb említett két bedobója továbbra is ontotta a kosarakat, már tíz ponttal is vezetett a Croatia, Holland-Corn ponterősségének köszönhetően viszont a hajrában jól tartotta magát a BSE, és ez biztató a jövő szerdai visszavágó előtt.

VENTWEST-FOTON SOPRON-SIBENIK JOLLY JBS (horvát) 52-53 (12-14, 12-18, 20-8, 8-13)
Sopron, 200 néző. V: Kudlicki (lengyel), Mihajlov (orosz)
FOTON: KOCSIS 9/3, Horváth A. 5/3, DÉNES 8/6, Radnóty 5/3, HORVÁTH ZS. 15/3. Cs: Hadarics 2, Takács, HALMOS 8/3. Edző: Szilaski Tamás
SIBENIK: JELAVIC 9, Puzar 8/3, FREDOTOVIC 16/9, Abrlic 5, Bogoje 4. Cs: CAKIC 7/3, Tratszjak 4, Zubak, Gambiraza. Edző: Mladen Starcevic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-2. 6. p.: 6-4. 15. p.: 16-22. 18. p.: 19-27. 23. p.: 29-32. 26. p.: 35-32. 31. p.: 44-44. 35. p.: 47-46. 39. p.: 52-52
Kipontozódott: Kocsis (40. p.)

Roppant motiváltan kezdett a hazai csapat, a horvátok nem bírtak Horváth Zsófiával, és az ő eredményes játékának köszönhetően az első negyedben remekül tartotta magát a Foton, amely az első félidőben egyetlen büntetőt sem dobhatott. A fordulatot Puzar triplája jelentette, majd a kisszünet után nagyon belelendült a játékba Fredotovic, háromszor is hármast hintett a Sibenik nyurga bedobója, így jelentős előnnyel térhetett pihenőre a jól képzett vendégegyüttes. A nagyszünetet követően álomjátékot mutattak be a soproni zöld-fehérek, különösen Dénes és Kocsis remekelt, a 20-8-ra megnyert harmadik negyed első hat percében 14-0-s rohanást produkált Szilaski Tamás együttese. A befejező tíz percben felgyorsította játékát a vendég, a gyors és remekül irányító Jelavic révén ötpontos vezetést csikartak ki a horvátok, ezt azonban Horváth Zsófia ponterős játékával még kiegyenlítették a hazaiak. Másodpercekkel a befejezés előtt a Sibenik legjobbja két büntetőt is elhibázott, a másik oldalon viszont Halmos közvetlen közelről sem talált be a rivális gyűrűjébe, így elmaradt a meglepetés, bár a Foton így is minden dicséretet megérdemel helytállásáért, időnkénti remekléséért.

Miért esett vissza csapata a negyedik negyedben?

Szilaski Tamás, a Foton edzője: "Lehet, hogy fáradtak voltunk, de már nem nagyon volt pont a lányokban. Azonban így is nagyon közel álltunk az igazi bravúrnak számító győzelemhez."

Nemzetközi női felkészülési mérkőzés
MKB-Euroleasing Sopron-University of Manitoba (kanadai) 97-74 (19-11, 39-22, 26-23, 13-18)
Ld: Honti 22/9, Somogyi 19/3, Gadnai 11, Seres 10/6, Tajkov 10, ill. Jean-Paul 26/3, Holder 15, Gray és Hart 12/3-12/3

A kanadai csapat másodedzője Stecina Katinka, aki 1993-ban tagja volt az SVSE-Raabersped bajnokcsapatának, később pedig a BEAC színeiben is kosárlabdázott a magyar élvonalban. A mérkőzésen bokasérülést szenvedett Iveta Bieliková, az Euroleasing nemrég visszatért szlovák irányítója, akinek újbóli felépülése várhatóan legalább két-három hetet vesz igénybe.