(8-32, 16-16, 7-13, 13-28)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Kiss L., Tóth K.
ZALAEGERSZEG: Németh B. 8/3, Heller 7, Szőke 10/6, Szélesy 3/3, Ruzicková 8. Cs: Pavetic 2, Csontos 4, Ambrus A. 2. Edző: Bencze Tamás
PÉCS: IVÁNYI 7/3, Fegyverneky 8, Károlyi 8/6, BÉRES 20, BRANZOVA 11. Cs: VILIPICS 20, Dapo 9/3, Lisina 3, Keller 3, Semsei. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8-7. 8. p.: 8-25. 14. p.: 14-36. 25. p.: 26-54. 35. p.: 35-70
Kipontozódott: Szélesy (33. p.), Pavetic (35. p.)

A mérkőzés előtt a Zala Megyei Kosárlabda-szövetség és a Zala Volán-ZTE vezetősége egy-egy virágcsokorral köszöntötte a La Gazzetta dello Sport év végi szavazásán Európa második legjobb játékosának választott Iványi Dalmát. A vendégek hálából udvariasan kezdtek, de 8-7-es hazai vezetés után olyan kemény védekezésre váltottak, hogy még a játékvezetőknek is elakadt a lélegzetük. A nézőknek nemkülönben, mert a negyed végéig a hazaiak ponthoz egyáltalán nem, és dobáshoz is csak alig jutottak, a másik gyűrűnél viszont Iványi asszisztálásával gyors indítások és pontosan kijátszott figurák végén Vilipics hét, Béres pedig egy tucat pontig jutott a negyed végére. Bár a második játékrész még egyenlő lett, tulajdonképpen minden úgy történt a továbbiakban, ahogy a Pécs akarta: Branzova és Vilipics palánkközelben messze felülmúlta a hazaiak két siheder centerét, akiknek legfeljebb annyi örömük akadt, hogy barátnőjük, a 16 éves Ambrus Alexandra megszerezte első NB I-es kosarát. ---- BSE-ESMA - MKB-EUROLEASING SOPRON 66-69 (21-24, 25-17, 12-12, 8-16)
Városmajor u., 600 néző. V: Földházi, Hegedűs
BSE: HOLLAND-CORN 28/6, KOSJÁR 7, HAGARA 11, Andó 6, Perovics 14. Cs: Horváth Zsuzsa. Edző: Déri Csaba
SOPRON: Bieliková 2, Kovacsevics 12/3, Vajda 5, BLAHUSKOVÁ 22, MATOVICS 15. Cs: HORVÁTH ZSUZSANNA 10/3, Honti 3/3. Edző: Natália Hejková
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6-8. 8. p.: 17-21. 14. p.: 32-29. 17. p.: 36-34. 24. p.: 50-49. 28. p.: 58-49. 32. p.: 58-58. 36. p.: 62-63

Dokics háromjátszmás vereséget szenvedett a moszkvai torna nyolcaddöntôjében
Blahusková pontjaival szerzett vezetést a Sopron, Holland-Corn kosaraival tartotta a lépést a BSE. A palánk alatt óriási csata zajlott a két szerb center, Matovics és Perovics között, hol egyikük, hol másikuk nyerte meg a kiélezett küzdelmet. Utóbbi találatával a házigazda 25-24-nél magához ragadta a vezetést, annak köszönhetően, hogy sokmozgásos védekezésével megzavarta euroligás ellenfelet. A nagyszünetre a BSE ötpontos előnyre tett szert, a harmadik negyed derekán pedig már kilenccel ment a piros-fehér együttes. Érdekesen alakult az utolsó tíz perc: az Euroleasing kitolta a védekezését, a városmajoriak így nem jutottak be a palánk alá, kénytelenek voltak öt-hat méterről próbálkozni, miközben Matovics és Blahusková révén előbb faragott hátrányából, majd át is vette a vezetést a zöld-sárga gárda. A végjátékban Kovacsevics két értékesített büntetőjével hárommal vezetett a Sopron, a dudaszó pillanatában Hagara triplája pedig lejött a gyűrűről, ami a vendégek sikerét jelentette. ---- DIÓSGYŐRI KSK - SZEVIÉP-SZEGED 74-82
(31-21, 11-23, 13-14, 19-24)
Miskolc, 700 néző. V: Király, Papp
DIÓSGYÔR: Fürész D. 9/3, FODOR 18/9, Jokovics 12, AMBRUS 15, Gardner 12. Cs: Hadzsovics 8. Edző: Lukács Sándor
SZEGED: TÖRÖK 18/6, Nagyová 4, MÉSZÁROS 20/9, Ajanovics 2, KAJDACSI 16. Cs: Donkó 4, Roczkov 3/3, RUSSAI 15/9. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5-11. 7. p.: 22-13. 9. p.: 27-19. 12. p.: 36-21. 16. p.: 38-35. 25. p.: 47-46. 28. p.: 51-55. 31. p.: 55-62. 35. p.: 64-64. 38. p.: 70-75
Kipontozódott: Gardner (37. p.)

A miskolci Városi Sportcsarnokban kezdte, majd Tiszaújvárosban folytatta, most pedig már az megyeszékhely Egyetemi Körcsarnokát vette birtokba a DKSK, ahol aztán akadt is némi technikai probléma, ezért a támadóidőt egy ideig kézzel mérték. Hullámzó volt a találkozó: jól kezdett a Szeged, később a diósgyőriek produkáltak remek szériát, hogy utána a nagyszünet előtt újra a Szeviép jeleskedjen. A döntés az utolsó tíz percre maradt, a vendégek ziccereikkel elhúztak, Ambrusék azonban nem adták fel, és Gardner révén egyenlítettek. Ám Mészáros dupláival végül mégis a meggyőzőbb szegedieké lett a győzelem.