Női kosár: jó játék és ötpontos siker a lengyelek ellen

2016.06.03. 19:32
A magyar női kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen öt ponttal nyert Székesfehérváron Lengyelország ellen.

Kiegyenlített első félidőt követően a mieink a harmadik negyed végjátékában húztak el a vendégektől, döntően az akkor megszerzett előnyükből éltek meg a folytatásban. Krivacsevics Tijana a magyar csapat legeredményesebb játékosaként húsz pontot szerzett.

A mezőny legeredményesebb játékosa az öt triplát dobó Paulina Pawlak 21 pontig jutott. A két csapat szombaton is megmérkőzik egymással Székesfehérváron.

NŐI KOSÁRLABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 77–72 (17–15, 20–20, 26–17, 14–20)
Székesfehérvár, 80
néző. V: Kapitány, Gyuris, Jakab
MAGYARORSZÁG: Medgyessy 3/3, FEGYVERNEKY 9, Raksányi 7/3, Zele 3/3, KRIVACSEVICS 20. Cs: LICSKAI 15/3, Nagy D. 5/3, DUBEI 10/3, Mansaré 5, Böröndy. Szövetségi kapitány: Stevan Svitek
LENGYELORSZÁG: OWARCZAK 10, Morawiec, SKOBEL 17/3, PAWLAK 21/15, Szajtauer. Cs: Schmidt 6, Trzeciak, Koperwas 1, Jaworska 1, Zukovska 8, Naczk 2, Durak 4, Wajler 2. Szövetségi kapitány: Teodor Mollow
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 5. p.: 6–8. 8. p.: 15–12. 12. p.: 19–18. 15. p.: 25–27. 18. p.: 33–31. 22. p.: 39–42. 25. p.: 48–47. 28. p.: 57–49. 32. p.: 65–55. 35. p.: 69–64. 38. p.: 75–66
Kipontozódott: Krivacsevics (40. p.)
Stevan Svitek: – Nagyon agresszívan játszott az ellenfél, főként a mezőnyjátékosok, és abból adódott a problémánk, hogy sok eladott labdánk volt, és ezt ők kíméletlenül ki is használták. Kevesebb helyzetünk, és dobásunk volt, de a második félidőt már kontrolláltuk, és jobban játszottunk, ezzel elégedett vagyok.
Teodor Mollow: – Kevésen múlott, hogy megnyerjük a mérkőzést, fiatal csapatunk nem játszott rosszul, bár bőven van még mit javítani a játékunkon.