Charlotte Hornets–Oklahoma City Thunder 123–116
Ez nem a győzelem receptje. Ahogy legutóbb, úgy most sem találta a ritmust Russell Westbrook, ugyan eljutott 33 pontig, de mindössze 10/31-et dobott mezőnyből és 2/12-t kintről, a teljes meccs során erőlködött Michael Kidd-Gilchrist mellett. A vendégek emellett védekezésben sem tudtak mit kezdeni a Charlotte-tal, folyamatosan elkéstek, rossz döntéseket hoztak és rengeteg faultot ütöttek be, amivel jelentősen megkönnyítették Batumék dolgát - az utolsó bő öt percben kaptak 22 pontot, így nem lehet mérkőzést nyerni. Nem is nyertek, elszenvedték sorozatban második vereségüket és most utaznak Houstonba, ott sem számíthatnak könnyű estére.
Charlotte Hornets–Oklahoma City Thunder 123–116
Ez nem a győzelem receptje. Ahogy legutóbb, úgy most sem találta a ritmust Russell Westbrook, ugyan eljutott 33 pontig, de mindössze 10/31-et dobott mezőnyből és 2/12-t kintről, a teljes meccs során erőlködött Michael Kidd-Gilchrist mellett. A vendégek emellett védekezésben sem tudtak mit kezdeni a Charlotte-tal, folyamatosan elkéstek, rossz döntéseket hoztak és rengeteg faultot ütöttek be, amivel jelentősen megkönnyítették Batumék dolgát - az utolsó bő öt percben kaptak 22 pontot, így nem lehet mérkőzést nyerni. Nem is nyertek, elszenvedték sorozatban második vereségüket és most utaznak Houstonba, ott sem számíthatnak könnyű estére.
A büntetők sokat érnek. A második negyedben már meglépett pár ponttal a hazai alakulat, a fordulás után volt kétszámjegyű is a különbség, de a Thunder ezt eltüntette, sőt, a vezetést is át tudta venni. A záró etap második felében azonban megszigorította a védekezését Steve Clifford alakulata, Kemba Walker kilenc pontot rámolt be ebben a negyedben, a 28 pontos szezoncsúcsot szállító Batum is hozzátette a magáét és a két hátvéd végül 22/24 büntetővel zárt - ha nem ment a dobás, mindig el tudtak jutni a vonalra. Ez döntőnek bizonyult, 40/49-et hajítottak innen csapatszinten, míg az OKC csak 19/23-at, így két vereség után újra nyerni tudtak.
A Hornets legjobb dobói: Batum 28/3, Walker 20/3, Kaminsky 17/6
A Thunder legjobb dobói: Westbrook 33/6, Kanter 22/3, Adams 18, Oladipo 18/3
Orlando Magic–Atlanta Hawks 92–111
Sorozatban a negyedik. Már az első három támadásból három betörés és három kosár érkezett az Atlantától, Frank Vogel azonnal időt kért, de a periméter-játékosokkal a továbbiakban sem tudott mit kezdeni a Magic. Schröder (18 pont, 7 gólpassz, 7/13 mezőnyből) mellett Hardaway, Korver és Delaney is jól játszott, szépen járt a labda, a gárda 50% felett dobott mezőnyből és távolról is, a harmadik negyedben pedig ezzel már nem tudta tartani a lépést a hazai csapat - 15 pontos előnyből kezdhette meg a záró etapot a Hawks. Ezt még egyszer lefaragta négyre az Orlando, de a vendégeknél érkezett villámgyorsan két tripla és egy 21-5-ös atlantai futással le is zárult a meccs - Mike Budenholzer együttese remek játékkal aratta zsinórban negyedik sikerét.
Változott a kezdő. A remek formában lévő Elfrid Payton visszakerült az Orlando első ötösébe, míg DJ Augustin csak 13 percet kapott a padról, közben a gárda legjobb pontszerzője, Evan Fournier hiába jelentkezett ismét játékra, csak csereként szállhatott be. Összességében jóval gyengébben dobott a társaság és a 17 eladott labda sem segített, de a fő gond a védekezéssel volt: képtelenek voltak lelassítani az Atlanta hátvédeit, nem tudták zavarni a labdajáratást és nem értek oda a dobókra sem. Egy nagy futásra maradt még erejük a negyedik negyed elején, amivel visszajöttek a meccsbe, de itt előtték minden puskaporukat és végül sima vereséget szenvedtek, így négy mérkőzésre nőtt a távolság a két csapat között.
A Magic legjobb dobói: Payton 15/3, Gordon 15/6, Fournier 14/6
A Hawks legjobb dobói: Schröder 18, Bazemore 17/9, Millsap 16/6
New York Knicks–Milwaukee Bucks 104–105
Antetokounmpo megnyerte. Nagyon mélyről jött vissza a Milwaukee, a negyedik negyedet 14 pontos hátrányból kezdte meg, igaz, alig négy perc alatt két egységre csökkentette a különbséget. Ezzel együtt már úgy tűnt, hogy elbukták a meccset, Greg Monroe elrontotta az egyenlítőnek szánt büntetőt fél perccel a vége előtt, a kihagyott hazai dobás után pedig Courtney Lee leszedte a támadópattanót. Ekkor érkezett azonban Giannis Antetokounmpo (27 pont, 10/18 mezőnyből, 13 pattanó, 3 blokk), aki előbb kiütötte a labdát Derrick Rose kezéből, majd nyolc másodperccel az órán megkapta azt Lance Thomasszal a hátában - beljebb hozta és a dudaszó pillanatában elsüllyesztett egy hátradőlős tempót. Ezzel a dobással megnyerte a találkozót és csak annyit mondott utána, hogy "tudtam, hogy senki nem tudja blokkolni a dobásom, szóval türelmes voltam." A Bucks már zsinórban harmadik győzelmét aratta és szombat hajnalban jöhet a két csapat közötti visszavágó Milwaukee-ban.
Semmi sem jön össze. Most jól játszott a New York Kristaps Porzingis nélkül is, ugyan Derrick Rose csak erőlködött, de a vártnál sokkal hatékonyabb volt a védekezés, Carmelo Anthony pedig hátára vette övéit - 30 pontja és 11 pattanója mellett hét gólpasszt is kiosztott. A harmadik negyedben úgy tűnt, hogy kézben is tartja a meccset a gárda, az ő akaratuk érvényesült és megléptek 16 ponttal, ám a záró etapot elrontották - Antetokounmpo egymaga 12 egységet termelt ekkor, a Knicks eladta a labdákat és a dudaszó pillanatában újabb vereséget szenvedett. Sorozatban hatodszor maradtak alul és két nap múlva Milwaukee-ban sem lesznek jobb esélyeik...
A Knicks legjobb dobói: Anthony 30/12, Rose 15/3, Kuzminskas 15/6
A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 27/3, Monroe 18, Parker 15/3
Cleveland Cavaliers–Chicago Bulls 94–106
Tartalékos Cleveland. Irving, Smith és Love sem játszott a bajnok kezdőcsapatából, sőt, bár LeBron James végül ott volt és kapott 37 percet, ő is messze volt a 100%-os állapottól - betegen lépett pályára, húsz perccel a meccs előtt még kérdéses volt, hogy mi lesz vele. Rá nem lehetett panasz (31 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz), de hiányzott a tűzerő, csak McRae és Frye tudott hozzátenni, azonban nem igazán működött a gépezet, nem járt eleget a labda és nem ültek a dobások sem. A negyedik negyed elején így is szoros volt még az összecsapás, de akkor fellépett a Bullsnál Jimmy Butler, ez pedig már sok volt a címvédőnek - jobb lesz, ha felépülnek a sérültek, mert most egy hatmeccses idegenbeli túra jön számukra, benne a GSW elleni visszavágóval.
Megint Butler. Legutóbbi 52 pontos estéje után most három negyed keresztül szinte csak passzolt a Chicago vezére, igaz, a második-harmadik játékrészben így is megszórta ellenfelét a gárda - hat triplát süllyesztett el a Mirotic-McDermott páros, de Taj Gibson is remekelt. A záró etapban aztán fellépett Butler, kiharcolt egy nagyon fontos támadóhibát James ellen, majd agresszívebbé vált, egymaga beszórt sorozatban tíz pontot és 14-ig jutott ebben a periódusban - erre már nem volt válasza a címvédőnek. Zsinórban másodszor nyert a Bulls és újra 50%-on áll, de aggodalomra adhat okot Wade egészségi állapota, aki most is elég lassan mozgott és a csapatnál folyamatosan figyelik a térdét.
A Cavaliers legjobb dobói: James 31/3, McRae 21/3, Frye 15/9
A Bulls legjobb dobói: Butler 20/9, Gibson 18, McDermott 17/9
Sacramento Kings–Miami Heat 102–107
Hullámvasút végén Heat-siker. Már a második negyedben is megléptek tíz ponttal a vendégek, onnan egyszer visszajött a Kings, majd a fordulás után 19 egységre növelte előnyét a floridai alakulat - úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés. Nem így történt, ebből is felállt a Sacramento, sőt, a záró etap elején már ők vezettek, az utolsó percnek pedig egálról mentek neki a felek, ami nem volt jó jel a Miami számára, hiszen ezeket a meccseket rendre elbukták eddig. Most nem: Tyler Johnson előbb kiosztott egy kulcsfontosságú blokkot, majd összehozott egy 2+1-et a túloldalon, 11 másodperccel a vége előtt pedig hidegvérrel elsüllyesztett két büntetőt is, amivel megnyerte a találkozót csapatának.
Hová tűnt DeMarcus Cousins? A Reed-Babbitt-Haslem-James Johnson magasember-sor nem tűnt a legbiztatóbbnak a Kings sztárjával szemben, mégis remekül helytállt: Cousins 15 dobásból szenvedett össze 13 pontot és csapata legrosszabb +/- mutatójával, -27-tel zárt. Ugyan a kispad (a Lawson-Afflalo-Temple-Tolliver sor, kiegészülve valakivel) kétszer is helyrehozta, amit az első ötös elrontott, de a meccs vége ismét a Miamié volt, Cousins több kulcsfontosságú helyzetet is elhibázott, ezt pedig Tyler Johnson megbüntette - nagyon kellett volna ez a siker a Sacramentónak, de szerencséjükre a Portland is kikapott.
A Kings legjobb dobói: Lawson 15/3, Temple 15, Afflalo 15/9
A Heat legjobb dobói: T. Johnson 23/6, Dragic 19, J. Johnson 14
Golden State Warriors–Portland Trail Blazers 125–117
Curry most agresszív volt. Idén nem nagyon látunk olyat a regnáló MVP-től, mint a tavalyi szezonban, egyértelműen visszavett Kevin Durant érkezésével, ám ezen az estén leszegte a fejét és folyamatos nyomás alá helyezte a Portlandet. Végül 25 mezőnykísérlettel és 35 ponttal zárt, elég sokat vállalt, ráadásul rá nem jellemző módon nagyon sok olyan támadást vezetett, amit ő kezdett és ő is fejezett be, egyetlen passz nélkül - igaz, ezekből borzalmas hatékonysággal dolgozott. Mellette viszont hatékony volt Kevin Durant (30 pont, 2 labdaszerzés, 3 blokk) és a második félidőben már védekezett is a Warriors, így belefért Klay Thompson (15 dobásból 14 pont) gyenge estéje is - érdemes viszont megemlíteni, hogy Steve Kerr nem nagyon rotált, ezúttal eléggé ragaszkodott a Death Lineuphoz.
McCollum egy félidőt bírt. A nagyszünetig brillírozott a Portland vezére, 26 pontot rámolt be két negyed alatt és ennek köszönhetően vezettek is a vendégek - a hátvéd azt csinált a GSW védekezésével, amit akart. A fordulás után azonban változott a képlet, Thompsonék szigorítottak hátul és McCollum csak a téglákat gyártotta, a harmadik negyedben eléggé levették a pályáról - végül 35 pontig jutott, de ehhez 31 mezőnykísérletre volt szüksége. A Blazers itt már csak futott az eredmény után, de nem tudta lelassítani Curry-t és Durantet, így vereség lett a vége - hamar javíthatnak, hajnalban már a Lakerst fogadják.
A Warriors legjobb dobói: Curry 35/15, Durant 30/9, Thompson 14/3
A Trail Blazers legjobb dobói: McCollum 35/12, Crabbe 18/6, Plumlee 16
Los Angeles Clippers–Memphis Grizzlies 115–106
Most már megy Paul nélkül is. Az irányító kiesése után meccsekig ötlettelen erőlködésbe csapott át a Clippers támadójátéka, most viszont úgy tűnik, hogy rátaláltak a megoldásra - az előző találkozón megtörték a jeget, ezúttal pedig kifejezetten tetszetősen játszottak a memphisi védekezéssel szemben. A hátvédek közül parádézott Austin Rivers (28 pont, 7 gólpassz), Crawford és Redick hozta a kellő tűzerőt (41 pont 25 mezőnykísérletből), de Felton (11 pont, 6 gólpassz, 4 labdaszerzés) is hozzátette a magáét - ráadásul DeAndre Jordan (18 pont, 20 lepattanó) azt csinált a palánk alatt, amit akart. Félidőben még a Memphis vezetett, majd egy 11-0-s futást produkált a Clippers, a záró etapban pedig a védekezés is összeállt a hazaiaknál, a hajrában alig engedtek érdemi dobóhelyzetet - végül nagyon fontos győzelmet arattak és jó hír, hogy legközelebb valószínűleg már Paul is ott lehet a parketten.
Ez megint nem nézett ki jól. Az elmúlt hat meccsből negyedszer kapott ki a Grizzlies és semmivel sincs jobb formában, mint a két vezérét jó ideje nélkülöző Clippers - sőt, talán még nagyobbak a gondok. A fő probléma ezúttal is a védekezés volt, tehetetlenek voltak Jordannel szemben, a periméteren pedig semmit sem ért a köztudottan kőkemény Conley-Allen páros - ez már nem először fordul elő mostanában, sürgősen változtatniuk kell. Ezzel együtt nem álltak messze a győzelemtől, de az utolsó bő négy percben csak két mezőnykosarat tudtak szerezni, korábbi tíz pont feletti előnyük semmivé foszlott és felőrölte őket a Clippers. Meg kell említeni, hogy a kezdőből hiányzott Green és Parsons, de utóbbi hasznosat még nem csinált a szezon során, valószínűleg nem ezen múlt a vereség...
A Clippers legjobb dobói: Rivers 28/6, Crawford 22/9, Redick 19/6
A Grizzlies legjobb dobói: Gasol 23/6, Conley 17/3, Allen 13
NBA, ALAPSZAKASZ
Charlotte Hornets–Oklahoma City Thunder 123–112
Orlando Magic–Atlanta Hawks 92–111
New York Knicks–Milwaukee Bucks 104–105
Cleveland Cavaliers–Chicago Bulls 94–106
Golden State Warriors–Portland Trail Blazers 125–117
Los Angeles Clippers–Memphis Grizzlies 115–106
Sacramento Kings–Miami Heat 102–107